Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бориш ли се с ревността?

+14
bisyto
nina style
g-gimova
Ani Dinkova
ssoonniiaa
Mery2105
petia_18
lusien
mimka
Raleto
ralito
summerwine
деси
nellyyy
18 posters

Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Бориш ли се с ревността?

Писане by nellyyy Сря 30 Апр 2008, 14:34

Бориш ли се с ревността?
Една от най-големите заплахи за любовта ни е именно ревността. За съжаление е ужасно широко разпространено явление! И ако преди големият брой на ревнивците се е падал на мъжете, то днес мога смело да кажа, че вече и жените не им отстъпваме. Най-вероятната причина за това е тоталното пренебрегване на така наречените морални ценности и граници. Такава Анархия е настанала в междучовешките отношения, че поражда страх, малко или много, във всеки от нас. А страхът поражда ревност. Силното желание да задържим някого до себе си и само за себе си ни обсебва. Страхуваме се от чувствата си, от това колко е лесна изневярата и че ако ни се случи, ще бъдем съкрушени. Чувството е толкова силно, че в постоянната си мнителност дори не ни остава време за любов! Приписваме огромно значение на малки и незначителни случки, ровим и в най-скришните и лични кътчета на половинката си, а след това се извиняваме кратко и простичко, като казваме, че сме ревниви! Недопустимо е! Първо, защото това обижда и накърнява чувствата му, второ, защото неуместните ни нападки не са нищо повече от един трамплин, който рано или късно ще го изстреля при друга. Чувствайки се неспособен да спечели доверието ти, той ще го потърси при друга, ревността ти ще го измори до такава степен, че няма да му останат много варианти, за да се колебае. Не си и помисляй да подценяваш разрушаващата сила на ревността си! Единственото решение на проблема е да пренасочиш енергията си в положителна насока. Например, вместо да се самоизяждаш и да го караш да извърта глава при всеки по-натрапчив женски поглед, изправи своята и си дай сметка, че до себе си имаш един привлекателен мъж, за когото много жени биха ти завиждали. Бъди щастлива, че именно ти си тази, която той е избрал! И че нахалните флиртаджийки по пътя си остават там, а ти си тази, с която той се прибира вкъщи. Наслаждавай се на всеки миг, в който сте заедно, радвай се, че този мъж е твоят!!! Знам, че веднага ще се оправдаеш с това, че и той си позволява да хвърля някой друг поглед по минаващата готина мацка! Ей, спокойно! Вместо да се бунтуваш и да го нападаш, по-добре се отпусни и си признай, че това си е чисто и просто в човешката природа. Ти също го правиш, признаваш ли си или не, всеки човек се заглежда по привлекателен индивид от другия пол! По-добре се успокой и просто признай, че момичето наистина си е хубаво, защото така или иначе не можеш да му затвориш очите!
Бориш ли се с ревността? Clip_i10
Не позволявай да се превърнеш в негова сянка, която отчаяно да го следи навсякъде. Всеки човек се нуждае от своето лично пространство, което съвсем не е опит да избяга от теб или да ти изневери! За твой ужас, освен от лично пространство, той се нуждае и от всички онези нахални усмивки и флиртове, които да му помагат в самочувствието, доказват му, че все още си го бива, приповдигат му настроението. А когато неговото настроение е повдигнато, не се съмнявай, че не след дълго и твоето ще се повдигне!!!

Не забравяй, че изкушения по пътя ви винаги ще има, за да ги пребориш е нужно просто да им се усмихнеш самоуверено, да целунеш нежно гаджето си и да ги оставиш сами! За да пребориш ревността си, трябва единствено да повярваш в себе си!
nellyyy
nellyyy
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by деси Сря 30 Апр 2008, 15:46

Не забравяй, че изкушения по пътя ви винаги ще има, за да ги пребориш е нужно просто да им се усмихнеш самоуверено, да целунеш нежно гаджето си и да ги оставиш сами! За да пребориш ревността си, трябва единствено да повярваш в себе си!

Да това е вярно,но и да вярваш в него.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by Гост Чет 15 Май 2008, 14:34

Налага ми се понякога да се преборя сама със себе си. И то не защото моят ми дава повод за ревност, а от собствените ми комплекси...
Срам ме е
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by summerwine Сря 06 Авг 2008, 13:47

Опитвам се,но невинаги успявам!Като червейче е-гризе ме понякога дори без повод! Ами, ко да направя
summerwine
summerwine
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by ralito Съб 09 Авг 2008, 11:28

аз не не съм ревнива
ralito
ralito
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by Гост Чет 28 Авг 2008, 00:36

Не съм особено ревнива,но има моменти,в които и мен ме гризе,но гледам да не го показвам
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by Raleto Вто 12 Май 2009, 17:00

Голяма усмивка А, аз съм много ревнива с повод, без повод, а и самия факт, че е МЪЖ!!! Нали знаете какво умира последно в мъжа- МЪЖЕСТВЕНОСТТА!
Raleto
Raleto
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by Гост Вто 12 Май 2009, 17:27

Аз мисля малко по-различно, за мен изневярата не е физическа, а душевна. Не съм от ревнивите, има ситуации, в които се дразня,но баш ревност НЕ
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by mimka Вто 12 Май 2009, 23:01

[b]НЕ СЪМ РЕВНИВА!РЕВНОСТТА УБИВА ВСИЧКО!
mimka
mimka
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by Гост Сря 13 Май 2009, 09:43

"Освободи любовта и тя ще бъде вечно твоя!"-Много е вярно,ако е истинска рзбира се!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by lusien Пет 29 Май 2009, 16:58

Ако не вярвам на човека до себе си, значи не мога да съм с него. Никога не съм го ревнувала, защото си мисля, че той ако реши да ми изневери нищо не може да го спре. Това важи и за двамата. Не задавам много въпроси и не ровя в чужди джобове :) Или както се казва: Дай да не се следим, за да не се хванем:) Шегувам се, разбира се. Просто му вярвам и не ме човърка да го правя срам ме е
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by petia_18 Нед 01 Ное 2009, 19:47

Не съм ревнива,това не означава че не обичам съпруга си. Евала
petia_18
petia_18
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by Mery2105 Пет 06 Ное 2009, 10:02

Ревноста ....чуство което убива всяко желание за нежност, любов и
отдаване ...проблем съществуващ и измъчващ много иначе щастливи до
преди появата му двойки Бориш ли се с ревността? Unsure ....та имам един въпрос......
А вас някой ревнува ли ви и как се отразява това на връзката и на чуствата ви?
Дори
и да нямате половинка която да ви разпитва всяка вечер като във пето
раьонно как мислите че ще се чуствате ако имате такава ?

И най важния какво да правим ....ако се оправдаваме значи има за какво, ако мълчим значи сме съгласни тогава Бориш ли се с ревността? Unsure
???? Какво е решението и как да се справим със проблема?? Не се
заблуждавам че е лесно но аз бях ревнива и сега не че не съм но толкова
незначително и не го показвам дори /може да се каже че не съм ревнива/
просто осъзнах какво причинявам на половинката си и че ревноста ми
създава само проблеми и го отдалечава отблъсква .... осъзнавайки това
поставяки се на негово място спрях....но въпроса е как да накараме
половинката да го осъзнае?
Ревноста съществува и ние понякога я изпитваме но нека да я има само тогава когато сме 100% сигурни.....безпочвените обвинения и терзания са безсмислени,така нараняваме най много самите себеси
Mery2105
Mery2105
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by ssoonniiaa Пон 07 Дек 2009, 21:17

Аз пък съм ревнива.Не безпричинно,но за съжаление има ужасни жени.
ssoonniiaa
ssoonniiaa
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by Ani Dinkova Нед 03 Яну 2010, 13:08

Е,да си призная и аз съм малко ревнива но....няма как все пак така показваме че ги обичаме
Ani Dinkova
Ani Dinkova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by Mery2105 Съб 09 Яну 2010, 11:29

Трябва също да си зададем въпроса дали има ревност с повод или без такав.....ако видите съпруга си да се натиска с друга ,да я води по спа селища, да си харчи парите по нея а вечер като се привере да вдига нещастно рамене и да ви казва колко много е изморен и как цял ден е равотил и нищо не е могъл да задели за семейството защото нямяло работа.........няма ли в такав момент да изпитате луда ревност ....а и не само това......болката е страшна.......и обяснете ми как в такива моменти да се бориш с ревноста....за вас незнам на аз на такова нещо нямя да издържа Бориш ли се с ревността? 65478
Mery2105
Mery2105
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by g-gimova Нед 10 Яну 2010, 13:11

и аз не съм ревнива Усмивка ревността убива любовта
g-gimova
g-gimova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by nina style Чет 25 Фев 2010, 00:29

Преди да родя не бях ревнива ,но след това станах ужасна . Не знам защо, но понякога и без повод съм нетърпима . Бориш ли се с ревността? 280718
nina style
nina style
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by bisyto Сря 14 Апр 2010, 14:50

Никога не съм била ревнива, но наскоро така изревнувах, че чак мой се уплаши. Незнам дали беше просто от бременността или много се бях вманиячила, че нещо става. Но, знам че не искам пак да ми се случва. Човек се променя коренно и дори освирепява Бориш ли се с ревността? 796202
bisyto
bisyto
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Ревността като афродизиак

Писане by Lindzi Вто 17 Яну 2012, 11:09

Усилва ли ревността сексуалното привличане или сцените на ревност са най-отблъскващият момент в една връзка? Ревността има хиляди лица, но ще си говорим само за едно от тях – ревността като афродизиак.
Бориш ли се с ревността? 15331_2
Ревността, Ревността като афродизиакнечие желание за притежание подхранват егото ви и самочувствието ви, че сте обичани и единствени в нечии очи. Умерената ревност е признак на любов (според много хора ревността е съставна част на любовта), тя е индикация за все още живо сексуално привличане и сама по себе си създава такова между двамата партньори.

Липсата на ревност би могла да се тълкува като безразличие, като липса на онзи страх от изневяра, от това да бъдете напуснати от любовта на живота си. Ревността е онзи стимул, който ви кара да сте по-грижовни, внимателни, влюбени и флиртуващи с партньора ви. Това е вид защитна реакция и желание за доминация при вида на евентуална конкуренция. Мисълта за наличие на съперници е не толкова депресираща, колкото помагаща ви да не приемате партньора си за даденост, а да гледате на него с постоянно подновяващо се желание. С други думи, съществува така наречената „ревност афродизиак“: страхът от изневяра провокира творческо безпокойство в двойката, като по този начин тя не се подхлъзва в бездната на скуката и безразличието.

При много двойки, след дълго съжителство заедно, сексуалното желание драстично спада и се оказва, че най-добрият лек за това е психологически – ревността. Но това в никакъв случай не означава изневяра!
Бориш ли се с ревността? 15331_1
Случвало ли ви се е да сте с компания в заведение, партньорът ви да ви покани на танц, но вие да откажете, тогава той да покани друго момиче от компанията и, при гледката как танцуват, да изпитате ревност и силно желание вие да сте на мястото на другото момиче – нещо, което точно преди минута отказахте.

За много хора интересът към партньора им се възражда с осъзнаването, че той представлява интерес и е желан и от други евентуални конкуренти. Почти всички искат това, което се харесва от околните, и се чувстват особено добре, осъзнавайки факта, че вече имат това нещо... остава само да го задържат.
Източник
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by pinkpassion Чет 15 Ное 2012, 09:40

И аз не съм особено ревнива Голяма усмивка
pinkpassion
pinkpassion
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by Lindzi Чет 06 Мар 2014, 12:44

Промъкна се неканен в сънят ми, с пръсти ледени косата ми погали, примамка спусна някак неусетно, очите ми затвори с длани..

Ревността


А дали всъщност тя ме напусна

или аз ù посочих вратата?...

Беше дързост и гняв. Беше устрем.

Беше огън и студ. Бръснещ вятър.

 

С мен живя във хармония странна -

симбиоза на жертва и хищник.

Аз от своята обич я хранех.

Тя мечтите ми бавно разнищи.

 

Беше подла. Изискваща. Властна.

Беше трънче, в сърцето забито.

Беше грешна рецепта за щастие.

Настанила се в мен, без да пита...

 

Тази ревност... Неканена лудост.

Колко нощи осъмвах със нея!

Беше болка. Но беше и Чудо.

Страстен порив. Импулс да живея.

 

А когато най-после си тръгна,

победена в двубоя, излишна,

аз тревожно на прага се спънах -

любовта ми бе спряла да диша...

 

Тази обич всесилна, която

се превърна за миг в непотребност...

Не успях да я върна обратно.

 

Просто... липсваше дозата ревност.



автор: Уенди (Бианка Габровска)
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Ревността е отровна за здравето

Писане by pumpal21 Чет 06 Мар 2014, 13:42

В малки количества ревността е полезна, но прекалената ревност е отровна за здравето. Ревността е често подценявана от съвременната медицина, макар че точно ревността е едно от най-нездравословните състояния на психиката.
Бориш ли се с ревността? 12771_0
Няма човек, който да не е изпитвал ревност през живота си, но е важно да можете да овладеете това чувство, което представлява сериозен удар за организма и вътрешен психически тормоз.
Ревнивците често страдат от безсъние, главоболие, безпокойство, болки в стомаха, проблеми с храносмилането. Ревността засилва апетита, което е причина за прогресивното напълняване на някои ревнивци.

Ревността дори е способна да окаже влияние на сетивата ви и според учените от ревността се ослепява . Колкото по-ревниви сте, толкова по-трудно ви е да виждате и възприемате нормално заобикалящата ви действителност.

Бориш ли се с ревността? 12771_1
Психолозите смятат, че стресът, на който подлагате организма си, когато ревнувате, се равнява по сила на сърдечния удар. Ревността, постоянните съмнения, злобата увеличават концентрацията на на хормона на стреса – кортикоида, като в същото време спада нивото на серотонина, който хормон създава усещане за щастие.

Причините за ревността са много, както и нейните проявления. Според учените ревнивците са провокирани в чувствата си от страх да не изгубят любимия човек и начина си на живот, който им харесва, неувереността, ниското самочувствие и чувството за незащитеност.
 
Ревността е характерно чувство при деца, които току що са станали батковци или каки и вече не са единственото дете в семейството и съответно получават само половината внимание от мама и татко. Ревността при децата може да предизвика агресия, тикове, нощно напикаване, а в много редки случаи – и астма.

Основателна или не ревността между влюбените е нещо, което може да ви накара буквално да загубите разсъдъка си и да сте неспособни да разсъждавате трезво. И макар и парадоксално именно ревнивият в една връзка е този, който е по-склонен към изневяра.

Според едно изследване ревността се дели на пет вида: маниакална, параноична, депресивна, хипертрофирана и страх от развод. Ревността се изразява в три неща – емоции, мисли и поведение. Ако ревнивите мисли са нещо нормално за вас, то със сигурност ревността ви скоро ще се изрази и чрез определено поведение и необмислени постъпки. Ревността понякога е толкова силна, че е способна да подтикне човек към насилие и дори убийство.
Бориш ли се с ревността? 12771_2
Лекува ли се ревността?

За да се избавите от нездравословното чувство на ревност, първо се постарайте да разберете от какво е провокирано то. Ако премахнете източника, ще се отървете и от ревността. Важното е да не задържате това отровно за организма ви чувство вътре във вас, а да го обсъдите с партньора си, ако той е причината за вашата ревност например.

Срещу ревността е подходящо и билколечението, което действат успокояващо на организма. Народната медицина пък препоръчва четков масаж в областта около пъпа, който повишава настроението и намалява напрежението. Масажът стимулира образуването на допамин в мозъка, който снема напрежението и ви освобождава от негативните чувства.


ИЗТОЧНИК:ТУК








pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty От ревност се ослепява

Писане by pumpal21 Чет 06 Мар 2014, 13:46


Ревността, която една жена изпитва към партньора си, нанася толкова силен удар върху емоциите й, че може да намали визуалното възприятие, показва ново проучване, публикувано в списание “Emotion“.
Бориш ли се с ревността? Ot-revnost-se-oslepyava-13623-500x334
Учени от университета в Делауеър, САЩ, провели експеримент с доброволното участие на няколко хетеросексуални двойки, за да проучат до каква степен интимната им връзка може да повлияе върху зрението им.

По време на изследването жените трябвало да гледат снимки с красиви пейзажи, показани на екрана на компютъра. В същото време техните половинки седели на друг компютър и се наслаждавали на природните дадености на други жени.

След експеримента изследователите попитали жените дали са изпитали дискомфорт или дразнене на очите, докато техните партньори са били ангажирани да обсъждат привлекателността на чужди жени.

Резултатите показали, че колкото по-ревниви били жените, толкова по-трудно виждали досадните, красиви пейзажи. Оказва се, че емоциите, възникващи в контекста на социалното общуване, са в състояние да повлияят на сензорните сигнали,, обобщават учените.

Предстои ново изследване, което да покаже как ревността на мъжете влияе на тяхното възприятие./ РИА “Новости“
Източник: Агенция БГНЕС
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by gerito_81 Пет 07 Мар 2014, 09:32

смея да твърдя, че не бях от най-ревнивите жени, но нещо се случва с мен. Откакто се роди втората ми дъщеричка се усещам, че често ми минават разни мисли на ревност в главата. Опитвам се да се преборя с тях но не винаги се получава
УЖАКТО Е
var vglnk = { api_url: 'http://api.viglink.com/api', key: 'a187ca0f52aa99eb8b5c172d5d93c05b' };
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бориш ли се с ревността? Empty Re: Бориш ли се с ревността?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите