Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Атопичен дерматит

+11
Tiny
Lindzi
Надежда Спасова
Ani76
styyni
Dani
zvezdiliana
Ruseva
Мисис *Здраве*
ralito
mamazavinagi
15 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Lindzi Пет 09 Юли 2010, 16:27

Тези препарати са хубави, но и скъпи.
Лекарите използват много алоето в медицината, хирургията.
Моята педиатърка също ни информира, но това зависи вече от хората, все пак не всеки може да си позволи да отделя по 50 лв за този продукт, гел от алое.
В този форум имахме спонсор на тази марка, но по лични причини, вече не може да осъществява тази дейност.
Все пак останаха тук-таме нейни постове, които помагат на желаещите да се запознаят с продуктите, а останалото е грижа на нас самите, да решим как искаме да се лекуваме.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Lindzi Пет 09 Юли 2010, 16:28

Фърста и аз го имам, той е една малка аптечка, може да се използва за всичко - изгаряне от слънцето, от друго, ухапване, болки в гърлото...
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Надежда Спасова Пон 19 Юли 2010, 11:55

Здравейте, минавам да се похваля, на Криси гръбчето се изчисти изцяло, дори вече не се чеше.... не мога да повярвам, че алоето толкова бързо помогна
Надежда Спасова
Надежда Спасова
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Lindzi Пон 19 Юли 2010, 15:58

Радвам се за това много.
От алоето давам на детенце единствено с мащерка и чесън за имунната и кашлица.
Продължавайте да го приемате и вярвам, че повече няма да ви притеснява този дерматит.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Надежда Спасова Пон 19 Юли 2010, 16:02

Атопичен дерматит - Page 2 465484
Надежда Спасова
Надежда Спасова
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Tiny Пон 19 Юли 2010, 17:02

Наде, и тук да ти кажа колко се радвам Усмивка
Целувки на малкия Криси!
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by desistela Нед 01 Авг 2010, 19:33

Здравейте и аз искам да се включа и да кажа , че моето момченце е на 9 м. но от двумесечен сме дерматолози, гастро и алерголози. Оказа се с АД и с много алергии към млякото, картоф,ориз , външни фактори и какво ли още не, мина през всякакви видове обриви и екземи, мазан е с какви ли не кортизони и козметични кремове, като Тайс, А-дерма Авене и т.н. На строга диета сме и няма минаване и това е полойението. Сърбежите са до кръв и вече съм отчаяна.Екземата е точно като на zvezdiliana, само че нямаме по пръстчетата, а покрай устата , ръцете, краката, гушката поне в момента.А иначе се местят по цялото тяло.Уж сме изключили алергените и се надявах поне малко подобрение, а то точно обратното.
Чета за алоето и щом казвате , че има ефект ще пробвам и аз. Кажете ми откаде го поръчвате и какво точно да взема.
Благодаря ви предварително.
desistela
desistela
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Надежда Спасова Пон 02 Авг 2010, 14:13

Десистела,
направо ми настръхва косата, явно сте се заплели в пипалата на октопода - традиционната медицина...почти всички дерматолози и алерголози са луди за връзване. Не мога да разбера, как разбрахте, че бебо на 9 м има алергия към "мляко, картофи, ориз.. Атопичен дерматит - Page 2 853539 Аз съм обедена, че един лекар може да убие всеки... и за пръв път чувам, някой да е алергичен към картофи и ориз... а и за млякото, много се злоупотребява, най - вероятно причината е в нещо друго... За моят Криси, казваха че има алергия към кравия бевлтък и се оказа абсолютна глупост.... на каква диета сте...
Атопичен дерматит - Page 2 749287 Аз на твое място бих спряла всякакви кортекостероиди, и т.н....
на нас алоето ни помогна, Криси вече не се чеше и всичко е наред, а преди беше като бит по гърба с камшик
Аз го поръчах от тук : Златинка Радева, 0899 33 72 32
www.aloebulgaria.com

Дамата е много мила, питах я какво точно да поръчам, тя ми обясни и най- вероятно цял живот ще я споминам за добро

0899 33 72 32
www.aloebulgaria.com
Надежда Спасова
Надежда Спасова
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by desistela Пон 02 Авг 2010, 16:23

Здравей Наде :) диетата е Фризопеп, броколи, царевица на пюре, сини сливи, каша просо и елда. А иначе ни дадоха списък с позволените храни , които са забележи: лозови листа, броколи, чушки, лук, кромит лук и брюкселско зеле и зеле. Това са зеленчуците. Плодовете също ограничени като череши , вишни, сливи всичко друго е забранено.Проблема е че в готовите пюрета слагат оризово нишесте за сгъстител и това което е позволено не мога да му купувам, а да ги правя аз, но сезона минава и той не може да ги яде дълго. На пазара нямам вяра на плодове и зеленчуци, защото не зная с какво са наблъскани.А относно алергиите правиха му кръвен тест , който показал че е алергичен към тези неща. На който и да кажа всеки се чуди как може да е към ориз и картоф. За млякото съм на 100 % , защото аз на своя глава му дадох малко обикновено адаптирано мляко и той изду устни обрина се и започна да се задушава и повръща.
Много ми се иска да съм по смела със захранването му с ориз например, но няма да преживея пак това което му се случи след млякото.
А и тези екземи не минават и аз не мога да разбера ако дава реакция от нещо. Ако се изчисти и след прием на храна се обрине например, тогава ще е ясно ,но сега......незная. Всичко трябва да е проба и евентуална грешка за негова сметка.
Забравих да кажа , че и постоянно киха и бръчка носле все едно нещо го дразни и иска да го издуха.
Оказа се че имал и стафилококи, дори днес излязоха резултатите та сега ще го мажа с бактобан.
Направо съм се оплела както казваш , защото слушах кой ли не, а не трябваше и затова сме на това положение.
Няма доктор , който наистина да ти обърне адекватно внимание и да те лекува.
Благодаря за координатите на жената . Веднага и звъня.
desistela
desistela
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Lindzi Пон 02 Авг 2010, 17:54

Моя племенник има същата алергия, кумата ми се беше стресирала, но второто беше добре и нямаше подобни индикации.
Първото също му помогнаха с гела от алое, дано има успех и при вас.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Надежда Спасова Вто 03 Авг 2010, 10:23

Десистела, защо не потърсеш консултация с хомеопат ? За съжаление, не мога да ти препоръчам добър
Ако обрива е от алергия, тогава ще изчезне, щом сте на диета. Явно това не е проблема, а и не разбирам, как може едно дете да кара предимно на зеле и то в 9 м Атопичен дерматит - Page 2 78814 До колото знам кръвния тест се прави едва след навършване на годинка, поне на нас така ни го направиха . От къде сте ? В София има един много добър алерголог - д-р Мустаков, приема и в медицинска акдемия, има и частен кабинет, мисля че няма да имаш проблем да откриеш координати в интернет.
Успех и пиши какво става Атопичен дерматит - Page 2 397582
Надежда Спасова
Надежда Спасова
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by desistela Вто 03 Авг 2010, 16:20

Наде , ние сме от София и ходим при него от два месеца ,но и той беше много шокиран от състоянието му. Точно той ни даде списъка с храните :) и ни назначи лечението, но все пак за два месеца няма почти никакъв резултат. Ще продължаваме да се борим . Ще пиша отново .
desistela
desistela
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Надежда Спасова Сря 04 Авг 2010, 09:59

Успех
Надежда Спасова
Надежда Спасова
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Относно кожните проблеми

Писане by diana123 Съб 04 Сеп 2010, 15:50

Здравейте! Аз съм съвсем нов потребител и откривател на сайта mamazavinagi. Поздравление за точното наименование.
От години се "ровя" буквално в интернет, защото търсех и продължавам да търся решение на сериозен кожен и не само проблем свързан с дъщеря ми. От 3 години при нея се разви витилиго . За официалната медицина това е КОЗМЕТИЧЕН проблем и всъщност не е проблем. Те си изписват скъпите кожни мазила и дотам. Не ми се разказва одисеята на това къде съм я водила и колко хомеопатия и билки е изпила, включително продукти с алое, водорасли и т.н.. Та търсейки информация откривам , че с всяка година кожните проблеми нарастват и което е още по-ужасяващото възрастовата граница пада стремглаво. И за да не ставам много подробна ще ви кажа какво открих преди два месеца. Нещо много ново и за много хора невероятно. Вече втори месец ползваме нещо различно. Бионична структурирана вода. Да , структурирана вода. Сигурна съм , че много хора са чели книгата на М.Емото или са гледали филма за водата. До момента имаме обнадеждаващи резултати, като се започне от стомашно-чревен тракт, защото кожните проблеми тръгват почти винаги оттам - без значение алергии ли са или още по-сериозни неща. Консултирах се с една руска лекарка, която има сериозни резултати с тези продукти и тя ми обясни , че при кожните проблеми резултати се очакват най-рано след трети или четвърти месец. Обещавам , че ще ви държа в течение. Повече информация по темата има на www.aqua-health.eu На всички, които търсят алтернативни решения пожелавам успех.Отворена съм за всякакви въпроси и коментари. Усмивка
diana123
diana123
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Студеното време и атопичния дерматит – как да се справим?

Писане by pumpal21 Сря 01 Дек 2010, 16:50

Статистиката не е радостна: само 8-10% от децата са напълно здрави. При 10-15% от малките, болестите стават хронически. Какво да правят родителите, ако детето им е получило именно такава форма на заболяването?

Лекарите сравняват развитието на болестта с движението на водата в реката. Този период съот­ветства на скритото (ла­тентно) протичане на па­тологичния процес. Кога­то той набира сила, бо­лестта влиза в острия пе­риод. При несвоевременна диагностика или непра­вилно лечение той може да се проточи и да стане хро­нично течение с перио­дични изостряния рециди­ви.

Кога острият процес преминава в хроничен, за­виси от заболяването. Например при острия гас­трит детето трябва да се оправи за 5-7 дни, от хрема за 3-4, от бронхит за 2-3 седмици. Синузит, който протича в рамките на 3 седмици, лекарите на­ричат продължителен и рисков, ако продължава до 6 седмици, значи е преми­нал в хронична форма.

Някои заболявания во­дят началото си от ран­но детство. Например хранителната алергия, която расте и се развива заедно с растежа на дете­то. Всичко започва от бе­бешките хранителни проблеми, които около и след годинката се транс­формират в атопичен дер­матит. Това е кожно забо­ляване, среща се при вся­ко трето дете, страдащо от алергия. При доказана алергия към определени храни у един от родители­те рискът за детето е 60%, а когато двамата ро­дители са алергични – на­лице е 80% вероятност от развитие на алергия в ран­ната детска възраст. По­тенциален алерген може да бъде всяка храна, но съ­ществува ограничен брой, за който алергизиращият ефект е доказан със съответни тестове. За кър­мачета и малки деца дока­зани хранителни алергени са: яйчен белтък, краве мляко, пшеница, соев бел­тък, фъстъци и риба. Кли­ничните прояви на храни­телната алергия могат да бъдат разнообразни. Кожни реакции като ди­фузни зачервявания, екзе­ми, остри уртикарии (об­риви), придружени с усе­щане за парене и сърбеж са най-типичната проява на хранителна алергия. Много рядко хранителни­те алергии са в основата на хронични кожни екземи.

В някои случаи алер­гични реакции с различен механизъм могат да се по­явят спрямо кравето мля­ко и соевия белтък. Те мо­гат да бъдат придружени от повръщане и диария при малки деца с усложнения от обезводняване. При малки деца алергичният колит е проява на същата алергична реакция. Алергията към кравето мляко може да бъде в основата на синдром на нарушено усвояване на хранителни­те вещества. В много ред­ки случаи проявите могат да бъдат хронична умора, хиперактивност, нощно напикаване.

Съвет: Строго следе­те за храната на детето от раждането до 3 години. До този момент кожните прояви на хранителната алергия при 80% от деца­та изчезват. Всяко дете реагира различно на раз­личните храни, както и асортиментът от алер­гии е индивидуален. Изяс­нете какви продукти не понася вашето дете и ги изключете от неговото меню. Сега има доста­тъчно много храни за алергични деца, така че изберете най-подходящата за вашия случай. Ако кърмите детето, то алергените могат да се прене­сат чрез кърмата, така че майките трябва също да се подложат на диета. Колкото по-често боле­дува детето от остри респираторни инфекции, толкова по-голяма е веро­ятността от формиране на хронична форма на за­боляването и толкова по-често то ще прихваща простудата. Не позволя­вайте да се формира този порочен кръг. Майките обикновено питат колко често е нормално да боле­дува детето. Зависи от възрастта. За бебета и деца, по-големи от 5 годи­ни, като норма се смята не повече от три пъти в годината. За деца от 1 до 3 години не повече от 5 пъти. Ако вашето дете не излиза от състоянието на простуда, педиатърът ще го запише в числото на често боледуващите, кое­то значи, че то влиза в групата на риска за раз­витие на хроничните за­болявания на алергичния ринит, бронхиалната ас­тма, а също и ревматизъм и възпалителни забо­лявания на бъбреците.

Интересно е, че чуждестранните лекари мно­го по-спокойно се отнасят към инфекциите при деца­та. Например в САЩ е прието да се смята, че ако малкото дете в ранна въз­раст боледува 8 пъти го­дишно, това е нормално. Европейските педиатри са на мнение, че това не може да бъде норма, кога­то детето смърка с носа и вдига температура на всеки месец и половина. Има значение не само честотата на простудите, но и тяхната продъл­жителност. Ако вирусна­та инфекция се проточи 14 дни и повече, това е по­вод да се отнесе детето към числото на често бо­ледуващите дори ако то боледува по-рядко.

Съвет: Консултирай­те детето с лекар специ­алист – имуналог, алерголог, направете анализ на кръвта, урината и бак­териологично изследване на носоглътката. Пос­тарайте се да не допус­кате всичко това, което отслабва детската за­щитна система: преохлаждане, отказ от следо­беден сън в доучилищна възраст и намаляване на нощния сън, преумора и превъзбуждане. Това ще се отрази негативно на неговото здраве. Заедно с педиатъра разработете комплекс от профилак­тични мерки. Един от най-ефективните начини за повишаване на имунитета е закалява­нето. То е полезно и за хронично болните деца. Уви, повечето родители се страхуват да не се простудят децата им и болестта да се изостри. В действителност те трябва да се страхуват от друго. Създавайки по-топла обстановка, вие влошавате състоянието на защитните сили на детския организъм – те отслабват без трениров­ка, както мускулите без движения. А когато иму­нитетът е отслабен, вероятността да се прих­ване болестта е много по-голяма. Да го укрепим ще помогне обливането с хладка вода, дълги раз­ходки, сън на чист въздух през лятото и на открех­нат прозорец през зима­та, масаж на гърдите и лечебна гимнастика.

Школа на здравето

- Не позволявайте на детето да не закусва сутрин. Гладната сут­рин води до разбалансиране на биоритмите на детския организъм и изостряне на хроническата патология.

- Нека вашето дете да си мие ръцете само с хладка вода. За­почнете с 30 градуса и намалявайте от ден на ден температурата с един градус, достигайки до 14-16 градуса.

- Правете обтривки на детето. Намокрете края на хавлиена кър­па или вълнена ръкавичка (отначало 33 градуса, намалявайки с гра­дус за седмица температурата на водата до 18-20 градуса). Разт­рийте едната ръчичка на детето и веднага повторете със суха мека кърпа до зачервяване, след това направете същото и с другата ръ­ка, гърдите, корема, гърба и крачетата. Не бързайте, но и не удъл­жавайте удоволствието – 5 минути са напълно достатъчни. Месец и половина след началото на обтриването може да минете към по-ефективна процедура – обливане. С душа обливайте най-напред ши­ята на детето, после гърдите, гърба, ръцете, краката – цялото тяло. освен главата. Отначало водата да бъде 36 градуса, понижавайте температурата един път на три дни до 20 градуса. Това е границата! Постарайте се да се вместите в две минути. След обливането разт­рийте тялото с мека кърпа до леко зачервяване по посока от китка­та на ръката към рамото и от стъпалата към бедрата.

- Да се направят сливиците устойчиви към инфекции, предотв­ратявайки хроничния тонзилит (ангина), ще помогне локалното за­каляване. Необходимо е всекидневно изплакване на гърлото с во­да със стайна температура с постепенно понижение. Ако детето е здраво, не е нужно да разтопявате сладоледа и да затопляте напит­ките – хладен сок е само полезен за сливиците.
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by mimi-h Вто 11 Яну 2011, 10:45

Здравейте!
Моето детенце е на 1г 4м и от втория месец е с диагноза атопичен дерматит. В началото му излизаха обриви по цялото телци. Беше станал като риба, горкичкия - целия напукан и от пукнатините сълзеше, а на сгъвките - течеше кръв. По предписание на дерматолог бяхме на диета и двамата, защото аз го кърмех. Мазахме кожата с няколко препарата и проблема отшумя. Сега получава обриви по лицето, зад ушити е като подсечено и ръцете му са като рани. Постоятнно го сърби и като се почеше оставя кървави следи. Горкия спи и се чеше, чаршафите му са с кървави следи. Искам да пробвам това лечение с алоето. Моля споделете как се прилага, по каква схема.
mimi-h
mimi-h
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Мисис *Здраве* Вто 11 Яну 2011, 20:33

Най-добре е да започнете да пръскате кожата на детенцето с Алое Фърст и след като попие добре течността да намажете проблемните места с крема с алое и прополис Може да повтаряте тази процедура през час-два. Така по-бързо ще получите облекчаване на сърбежа и раните постепенно ще започнат да се затварят.
Няма място по тялото където да не може да нанесете спрея или крема, така че не се притеснявайте -пръскайте и мажете смело всички засегнати области.
Мисис *Здраве*
Мисис *Здраве*
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Атопичен дерматит - Page 2 Empty Re: Атопичен дерматит

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите