Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

+7
sweethoney
Schatzе
liliq86
деси
teqnstal
mamazavinagi
cveti555
11 posters

Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by cveti555 Съб 03 Май 2008, 15:14

много бих искала да го попитам защо има толкова страдание на земята и страдащи хора? Ей това искам да знам!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by mamazavinagi Вто 06 Май 2008, 23:22

Аз също искам отговор на този въпрос, ама понеже Цвети ще получи отговор на него, тя ще ми каже. А аз искам да попитавм друго. Защо хората толкова излобяват, а не гледат на живота от към веселата му страна?
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by teqnstal Сря 07 Май 2008, 01:04

А аз искам да попитам на какво се дължът тези катаклизми и бедствия който ни сполетяват постоянно.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by деси Сря 07 Май 2008, 09:51

Аз ще го пипитам-Защо наглостта,ненавистта и подлостта е завладяла човека?
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by liliq86 Сря 07 Май 2008, 18:52

А аз искам да го попитам ЗАЩО ВСЕ НА МЕН???
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by Schatzе Сря 07 Май 2008, 19:59

Аз искам да го попитам:
`Къде останаха добротата, топлотата и любовта между хората?`
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by sweethoney Съб 21 Юни 2008, 00:10

Искам да го попитам само едно простичко нещо:защо е такав егоист и винаги прибира най близките ни и добри хора при себе си? Тъжен
sweethoney
sweethoney
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by malkata_v87 Нед 09 Авг 2009, 19:51

Дали може да не ме взема при него да си остана вечно жива...
malkata_v87
malkata_v87
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by pumpal21 Вто 07 Сеп 2010, 00:30

моят въпрос щеше да е като на Туци или като на Цвети555.Мисля че те са едни от най-важните за добър живот един спрямо друг.Но вижте и какво интересно намерих.Дано ви хареса.
Писателят от Рига Михаил Димов е направил уникалeн експеримент. Това е откъс от книгата му "Децата пишат писма до Бог" Предисторията в общи линии звучи така: Димов измислил три въпроса: За какво би искал да попиташ Бог? Какво би искал да разкажеш на Бог? И за какво би искал да помолиш Бог? С тези въпроси тръгнал по училищата. Учителите задали въпросите на деца от 7 до 12 години.

Ето малка извадка, която аз направих от публикацията в нета, резултатите са спиращи дъха!

Въпроси:
- Католиците си имат един Бог, мюсюлманите — друг, юдеите — трети, лютераните — четвърти, православните — пети. И там колко общо сте?Игор, 4 клас
- Здравей, Господи. Как вървят нещата при тебе? Как живееш? Как си със здравето?Женя, 2 кл.
- А на другите планети Ти ядосан ли си?Андрей, 2 клас
- Защо отглеждат човека с години, а после хоп — и той вече е мъртъв?Вася, 2 клас
- Ако Ти организираш края на света, кой ще ти се моли? Петя, 4 клас
- Изобщо, аз не вярвам в Тебе. Ето, кажи ми, защо хората не Те виждат? Юра, 2 клас
- А Ти обслужваш ли и другите страни?Толик, 3 клас
- А дето продават свещи в църквата, това Твоят бизнес ли е?Толик, 2 клас
- Аз прочетох, че Христос е евреин, но нали той е Твой син, и какво, Ти също ли си евреин?Ася, 2 клас
- Какво значи това: всичко е по божия воля?! И лятото, и болестта на мама, и войната?Марат, 2 клас
- А когато стрелят на Земята, Ти какво, не чуваш ли, Господи?Валери, 2 клас
- Защо отначало хората се влюбват, а после тихо плачат?Андрей, 4 клас
- Ти имаш ли ум или целият се състоиш от душа?Женя, 3 клас
- Нали първи са започнали да раждат мъжете — спомни си реброто на Адам и Ева. Какво не ти хареса в това, че стовари този труд върху жените?Зоя, 4 клас
- Добре ли Ти е там?Артьом, 1 клас
- За да ми простиш греха, отначало трябва да съгреша ли?Петя, 1 клас
- Защо просяците просят милостиня около църквата, за да можеш да отбелязваш кой е дал ли?Ира, 2 клас
-Човек не бива да яде месо, а кюфтета може ли?Миша, 3 клас
- Защо се страхуваш да се покажеш на хората?Нема, 4 клас
- Ти можеш ли да ми дадеш късмет и надуваема лодка?Арвид, 3 клас
- Може би мога да Ти помогна с нещо?Света, 2 клас
- За какво ни следиш?Филип, 2 клас
- Ти си добър, но защо трябва хората да те молят: направи това, изпрати онова.Наташа, 4 клас
- На Земята има толкова нещастия и страдания, за да не им бъде на хората жалко да умират ли?Игор, 4 клас
- Ти си дал на хората болести за инжекциите ли?Ося, 2 клас
-Какво ще стане, ако хората не Те обичат, а се страхуват от Тебе?Руслан, 2 клас
- Защо нашите рани зарастват, а твоите не?Денис, 4 клас
- В различните книги Тебе те описват по различен начин. Къде да намеря Твоя снимка? Пък била тя и допотопна?Рая, 3 клас
- Вярно ли е, че преди Тебе всички хора са били маймуни?Сергей, 4 клас
- Ти щастлив ли си?Евелина, 1 клас
- На какъв език говорят душите?Рая, 4 клас
- Славата не Ти ли пречи да живееш?Вася, 3 клас
- Ти си директор на времето ли?Нона, 2 клас
- Аз много ли те излагам?Вова, 4 клас
Молби и упреци:
- Скъпи Боже, моля те, направи така, че започвайки от баба и завършвайки със слоновете, всички да бъдат щастливи, сити и обути.Тоня, 2 клас
- Господи, аз съм Ти благодарна за всичко, което Ти по-рано си направил за мен. Но ми помогни сега. Моят татко е в затвора без да има защо и ето той вече е там 8 месеца. Аз го чакам през цялото време. Ако имах възможност, щях да го освободя. Аз много те моля, помогни ми. Това е най-голямата ми молба. После вече никога няма да те безпокоя. Дори ако се случи да умирам. Ира, 4 клас
- Аз бих искал Ти да ми станеш баща. Да си купим кола. Ауди-100.Валентин, 4 клас
- Изненадай ме, Господи.Артур, 3 клас
- Хайде да се срещнем преди смъртта.Юра, 2 клас
- Не моля за себе си, за човечеството моля. Направи така, че всички на света да живеят с 11 години повече, отколкото им се полага.Артур, 2 клас
- Дай ми 1000000000000000000 долара.Ерик, 4 клас
- Бих искала да дойда при Тебе на гости вкъщи. За една седмица.Алена, 1 клас
- Вземи ме при себе си, в Русия.Павлик, 2 клас
- Аз бих искала да имам рожден ден не веднъж, а пет пъти в годината. Не заради подаръците. Просто ще виждам повече пъти татко.Нина, 2 клас
- Искам тиха спокойна старост.Юра, 1 клас
- Пусни моля ти се, баба ми при мен за Нова година.Рая, 2 клас
- Когато Те видя за първи път, Господи, за нищо няма да те моля. Ти ще си кажеш: какво скромно момче и ще ми подариш "Мерцедес".Антон, 4 клас
- Изпрати на Земята своя син. Ние няма да го разпънем.Павлик, 3 клас
- Осинови ме, а когато Ти бъдеш стар, аз ще ти подам чаша вода.Олег, 2 клас
- Направи от мен супермен. Само не ми казвай, че трябва да се тренира, всеки ден да се бяга, сутрин да се прави гимнастика. Това всеки ден го слушам от баща ми.Моня, 4 клас
- Спасявай хората не от грехове, а от самота.Сергей, 3 клас
- А Ти си хитър, отначало позволяваш на човека да съгреши, след това той се разкайва и Ти му прощаваш. Получава се , че Ти винаги си добър. Хитро.Толик, 4 клас
- Утре ще отида в църквата и ще Ти разкажа супер виц за атеистите. Ще се пукнеш от смях!Степа, 3 клас
- Край, аз знам какво е това любов. Любов - това е гола жена.Андрей, 3 клас
- Ти си създал човека, Господи, а той е създал Тебе. И още не се знае кой се е справил по-добре.Борис, 4 клас
- Кога все пак ще дойде за втори път Иисус Христос? Нали трябва хората да се подготвят, че да не стане като при първото му идване.Алина, 4 клас
- Не изисквай всички да Ти се молят. Това не е скромно. Валя, 4 клас
- Господи, аз знам, че трябва да си подам и другата буза. Е и какво? Подадох я, а Олег като ме фрасна. И ето сега, в класа аз съм страхливец. Благодаря.Едик, 3 клас
- Цветята Ти са се получили по-добре, отколкото човека.Галя, 4 клас
- Не се страхувай, Господи, аз съм с Тебе!Андрей, 1 клас
- Аз съм още малка, уча се в трети клас, грехове засега нямам, но се събират. Ева, 3 клас
Източник
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by iletoili Пет 10 Сеп 2010, 22:25

АЗ НЕ ИСКАМ ДА ГО ПИТАМ А ПОМОЛЯ .... ДА НИ ДАВА ЗДРАВЕ И ЖИВОТ И ДА НИ ЗАКРИЛЯ ОТ ЛОШОТО.... ДРУГО НЕ ИСКАМ достоен си
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by lady sibel Вто 26 Апр 2011, 13:12

Може би бих го попитала дали би ми простил за всички мои прегрешения.Единственият който не греши е той,не вярвам,че има някой ,който би се сметнал за безгрешен.Било то и неволна грешка,всеки от нас я е допускал.
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е? Empty Re: Ако имахте право на само един въпрос към Господ,какъв ще е?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите