Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Говорите ли правилно със своето дете?

+22
Ruseva
fionna_sv
lusien
mimi_dani
ment
styyni
Ванчето
mimi281977
Далия
mimka
mariela82
Валентина
cveti555
Мисис *Здраве*
Фифито
деси
Dani
bambolina
Schatzе
Дени :)
mavi
mamazavinagi
26 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by mamazavinagi Нед 04 Май 2008, 16:48

Разговаряте ли с бебетата, като със възрастен човек или понякога си позволявате да говорите на бебешки.
Знаете ли, че трябва да се говори правилно пред детето и да не се използват дори умалителни, за да свикне то с правилната реч.
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by mavi Нед 04 Май 2008, 17:29

Много рядко му говоря по бебешки,само когато много
се разлигавя. Голяма усмивка Иначе и аз съм на мнение,че трябва
да се разговаря както с възрастен човек,но това да не
се използват дори и умалителни ми се вижда малко крайно.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Дени :) Пон 26 Май 2008, 16:02

Уф аз се връщам в детството, когато говоря със сестра ми... Срам ме е Срам ме е Срам ме е
Дени :)
Дени :)
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Schatzе Сря 04 Юни 2008, 23:21

Никога не съм говорила с Дани на бебешки език. Само когато си играем нещо.
Даже много се дразнех на бабите като вземат да се вдетиняват до краен предел.
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by bambolina Сря 04 Юни 2008, 23:49

alex1701 написа:Никога не съм говорила с Дани на бебешки език. Само когато си играем нещо.
Даже много се дразнех на бабите като вземат да се вдетиняват до краен предел.

и аз така ....като анимационен герой съм говорила доста често... и на каката и още го правя .. ама то си е чисто влизане в роля ... без лиготия Усмивка Усмивка
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Dani Чет 05 Юни 2008, 09:01

bambolina написа:
alex1701 написа:Никога не съм говорила с Дани на бебешки език. Само когато си играем нещо.
Даже много се дразнех на бабите като вземат да се вдетиняват до краен предел.

и аз така ....като анимационен герой съм говорила доста често... и на каката и още го правя .. ама то си е чисто влизане в роля ... без лиготия Усмивка Усмивка
Напълно съм съгласна с мненията.И ние така правим.Никога не съм му говорила на бебешки.Много се дразня когато малкия каже някоя дума по свой си начин, и роднините му се радват и само му я повтарят,а аз всячески се обитвам да му обяснявам как е правилно да се изговори дадена дума.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by деси Чет 05 Юни 2008, 09:08

Не съм и говорила на бебешки,говоря с нея като възрастен човек,тя разбира всичко само дето не ще да ми говори,говори ми на китайски Търкалям се от смях Ама ще дойде време като проговори да не млъкне Голяма усмивка
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Фифито Пон 09 Юни 2008, 17:04

Опитвам да се въздържам, но си признавам че понякога и аз не си разбирам думите Търкалям се от смях
Фифито
Фифито
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Гост Сря 11 Юни 2008, 08:48

През повечето време и говоря като с възрастен,но понякога казвам няколко умалителни Голяма усмивка
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty говорите ли правилно с детето

Писане by Мисис *Здраве* Пет 06 Фев 2009, 10:12

Моята дъщеря е вече голяма, но когато беше малка винаги съм й говорила правилно. На малкото дете трябва да се говори на правилен език, защото то така научава езика, нищо че говори по бебешки. Рано или късно ще проговори правилно и ще знае точното произношение на думите.
Мисис *Здраве*
Мисис *Здраве*
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by cveti555 Пет 06 Фев 2009, 10:25

Абсолютно съм ЗА правилното говорене. Защото иначе ,ако му говорим по бебешки,ще научи думите така.После ще ни ковства много да го научим същите тези думи да ги изговаря правилно!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Валентина Пон 09 Фев 2009, 17:50

Не говоря на бебешки на Валентино,знам че не е правелно.
Валентина
Валентина
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by mariela82 Пет 13 Мар 2009, 10:03

Случвало се е,но по принцип гледам да й говоря правилно.
mariela82
mariela82
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by mimka Чет 09 Апр 2009, 23:39

Говоря правилно.ЗА ПРАВИЛНИЯ ГОВОР СЪМ.Така и детето се учи и говори и то правилно.
mimka
mimka
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Далия Пет 10 Апр 2009, 01:16

И аз говоря правилно и държа и хората около нея (баба, дядо) също да го правят. Слава Богу, срещам разбиране.
Далия
Далия
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by mimi281977 Съб 11 Апр 2009, 22:55

говоря му,като на възр.човек.
mimi281977
mimi281977
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Гост Пон 13 Апр 2009, 14:52

Говоря й като на възрастен човек, рядко си позволявам да се лигавя и да й говоря глупости,които си ги мисля на момента. Даже се карам на свекито да се опитан да не говори на диалект. Голяма усмивка
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Ванчето Пон 13 Апр 2009, 15:32

Ами да правилно му говоря,но понякога се случва във игра да се правя на палячо или на някое животно Голяма усмивка ,а той се къса от смях милия и не бих го лишила от такива игри и закачки,нали все пак е дете и има нужда от забавление.
Ванчето
Ванчето
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Гост Сря 03 Юни 2009, 13:04

mavi написа:Много рядко му говоря по бебешки,само когато много
се разлигавя. Голяма усмивка Иначе и аз съм на мнение,че трябва
да се разговаря както с възрастен човек,но това да не
се използват дори и умалителни ми се вижда малко крайно.
Напълно съм съгласна
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by styyni Сря 03 Юни 2009, 14:05

Говоря му като на възрастен човек,много рядко казвам някоя негова бебешка дума Ти ма преби
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by ment Сря 03 Юни 2009, 14:27

Никога не съм му говорела на т.нар. бебешки език. Против това съм!
Според мен детето(независимо от възрастта си) разбира когато го питаш: "Ще ядеш ли?". Не е необходимо да му се казва "Ще амкаш ли, ще папкаш ли?" и ред други подобни примери.
Резултатът от моето общуване с него е ясно и отчетливо произнасяне на всяка дума.
avatar
ment
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by mimi_dani Сря 03 Юни 2009, 15:29

Аз също и говоря като на голям човек.Не мисля че е необходимо да използвам тези бебешки думички след като ме разбира когато и говоря.
mimi_dani
mimi_dani
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by lusien Сря 03 Юни 2009, 16:50

Позволявам си да му говоря понякога на бебешки, но знам, че не е правилно
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by fionna_sv Чет 04 Юни 2009, 09:51

Много рядко съм си позволявала да говоря на момичетата по бебешки. Винаги съм се старала да говоря с тях на правилен български език. Естествено като повечето майки и аз използвам умалителни, но те са в правилна граматическа форма. Много се дразня, кокато свекървата говори на диалект и кара по малката да повтаря. Например, не я учи да казва "Моля ти се", а "Молятъ". Направо откачам. То като грешиш в нещо, няма нужда да учиш и другите да грешат.
fionna_sv
fionna_sv
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Гост Пон 22 Юни 2009, 09:25

Говорим правилно ,а не на бебешки .С баткото бяхме по същия начин и не сме имали проблем.Много бързо се научи да говори правилно.Дори казваше сложни думи без проблем,надявам се и малкия да е така.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Говорите ли правилно със своето дете? Empty Re: Говорите ли правилно със своето дете?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите