Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Модерни биберони опасни за бебето !!!

+5
iva
mavi
pepina
mamazavinagi
Dani
9 posters

Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by Гост Нед 25 Май 2008, 16:11

Най-популярните пластмасови шишета за хранене на бебета са опасни, защото отделят в млякото канцерогенното вещество бисфенол А. Тази новина тревожно обсъждат в интернет българските майки.
Дискусиите станаха още по-интензивни, след като преди месец канадското правителство обяви, че обмисля дали да не забрани продажбата на подобни шишета.
Според Европейската агенция за безопасност на храните шишетата трябва да се употребяват 4 пъти по-често, за да застрашат живота на детето.
“Няма опасност”, твърди токсиколожката Екатерина Миркова.
“Напротив, бисфенол А има канцерогенен ефект”, казва неонатоложката д-р Радка Масларска.



http://trud.bg/
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by Dani Нед 25 Май 2008, 17:22

Сега да се чудиш на кой да вярваш!
Ще почнем като едно време-със стъклени шишета.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by mamazavinagi Пон 26 Май 2008, 21:08

Мисля, че на бутилките отдолу пише, дали има или не- с някакви цифри беше, ама какви бяхя, на моите нищо не пише Чеша се по главата
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by pepina Сря 28 Май 2008, 22:54

Ако има 3 или 7 значи има бисфенол А.На авент нищо не пише.
pepina
pepina
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by mamazavinagi Сря 28 Май 2008, 23:34

pepina написа:Ако има 3 или 7 значи има бисфенол А.На авент нищо не пише.
Благодаря ти, че бях забравила- отдавна знам за това, ама нали ви пиша, че на моите нищо не пише и не съм се притеснявала.
П.П добре дошла при нас.прегръдка
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by mavi Сря 28 Май 2008, 23:44

Аз използвах предимно стъклени шишета.Имали сме и други,
но се налагаше често да ги сменям,защото се захабяваха.
Със стъклените чиста работа...ползвам,изварявам и е като
ново,а и не мисля че стъклените шишета са отживелица.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by pepina Чет 29 Май 2008, 16:03

Във вестник Труд пишеше,че в шишетата на Авент има Бисфенол А.Това са го казали от фирмата.Но и пишеше,че Авент са казали ,че е безвреден.
pepina
pepina
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by iva Чет 17 Юли 2008, 19:00

А за тези на Чико или на Би фрии знаете ли нещо?
iva
iva
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by Гост Нед 05 Окт 2008, 21:20

аз сьщо не мисля,4е стьклените шишета са отживелица.имам и такива и пласмасови,но стьклото се мие по-лесно и запазва топлината по-дьлго.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by lenig Пон 19 Яну 2009, 09:28

Аз вече съм купила на авент, има ли повод да се притесня Тъжен
lenig
lenig
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by Гост Пон 19 Яну 2009, 09:49

Откакто се е родил малкия го храня със шишета на AVENT,не мисля да ги сменям.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by mamazavinagi Пон 19 Яну 2009, 10:22

lenig написа:Аз вече съм купила на авент, има ли повод да се притесня Тъжен

Не мисля, че има за какво да се тревожиш. Аз също ползвах само тази марка. Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by cveti555 Пон 19 Яну 2009, 13:23

lenig написа:Аз вече съм купила на авент, има ли повод да се притесня Тъжен

Аз също мисля че няма за какво да се тревожиш! Авент са хубави шишета,пък и за всичко всеки ден се пише какво ли не! Така че спокойно! Намигане
А кога да чакаме малкия човек?
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by Lindzi Пон 19 Яну 2009, 15:36

Лазар го гледах с шишета на "Д-р Браун". Пластмасови, но с това изваряване, на нищо не приличаха.
Имах две на "Чико" - стъклени - много бях доволна. Едното го счупих рано, рано, но с другото изкарах до годината и отгоре.
Все пак - пластмасовите имат своите предимства.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by makka_paka Съб 15 Авг 2009, 14:01

Аз в друг форум прочетох, че на шишетата, на които нищо не пише да не са използват.
Аз си купих пластмасови шишета на марката МАМ, незнам дали ги има в България обаче. На тях си пише, че нямат бисфенол А. Залъгалките са ми на същата фирма и съм доволна.
Масово се ползват шишетата на авент и наистина изглеждат много практични, но точно за тях четох, че са опасни и че съдържат бисфенол. За шишетата бифри това, което съм чела, е че именно би фри значи без бисфенол А. Но лично аз като бях в България попаднах на шише на бифри и за малко да си купя и видях на дъното тройката. И незнам кое колко е вярно.
Това е, което знам за тези шишета.
Ако някой прояви интерес към тази на МАМ мога да ви пусна линк.
makka_paka
makka_paka
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Модерни биберони опасни за бебето !!! Empty Re: Модерни биберони опасни за бебето !!!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите