Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

+31
Galia Valcheva
pumpal21
bisyto
KALI
lady sibel
schatz
Lindzi
ssoonniiaa
cveteto
Ruseva
styyni
blueflower
jenia
mimi281977
desi borisova
zornica.gencheva
lusien
natali 29
Беата Симеонова
Дени :)
Ani76
iordanka21
iananeshkova
didoni 27
mama
Dani
деси
Cveti789
cveti555
mavi
mamazavinagi
35 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by mamazavinagi Сря 11 Юни 2008, 12:58

В някой клиники това не е разрешено, но ако имахте възможност да избирате, бихте ли желали в този момент той да е до Вас?
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by mavi Сря 11 Юни 2008, 12:59

Да,бих желала с второто да е до мен,но го искам от към главата си. Голяма усмивка
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by cveti555 Сря 11 Юни 2008, 13:06

Честно да ви кажа не го искам! След първото се зарекох че ако имам второ ще го замъкна с мен,да види как се мъча! Ама предпочетох да не го правя.Не ми се иска да ме вижда в такъв вид Хихихи
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by Cveti789 Сря 11 Юни 2008, 13:59

cveti555 написа:Честно да ви кажа не го искам! След първото се зарекох че ако имам второ ще го замъкна с мен,да види как се мъча! Ама предпочетох да не го правя.Не ми се иска да ме вижда в такъв вид Хихихи
БРАВО АДАШКЕ
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by деси Сря 11 Юни 2008, 14:03

cveti555 написа:Честно да ви кажа не го искам! След първото се зарекох че ако имам второ ще го замъкна с мен,да види как се мъча! Ама предпочетох да не го правя.Не ми се иска да ме вижда в такъв вид Хихихи

Да не остана назад и аз така.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by cveti555 Сря 11 Юни 2008, 14:08

Ами така де! Освен това някои мъже(аз лично не познавам такива) но съм чувала че ги има ,казват че мечтаели да поемат детето си в ръце веднага след раждането!
Браво! Много се радвам на такива бащи но си мисля че им е за първи път.
Нека да го поемат веднага,след като акушерката го измие и повие! Ама да го видят как излиза,все ми се струва че няма да са чак толкова ентусиазирани! Пак казвам че това е лично мое мнение и то зашото в нашите болници,раждането съвсем не прилича на това по филмите! То са викове ,крясъци от съседките,аз не виках Хихихи Зъбене и нецензурни думи от страна на персонала! И момента на съкровенното щастие на бащата се изпарява! За това най-добре така: Изкъпано ,повито,мама зашита,наметната с одеалце! Усмивка
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by mavi Сря 11 Юни 2008, 14:34

Е,зависи и от раждането де.Моето раждане мина много леко,бях с епидурална упойка. Мацето до мен малко викаше,ама тя роди и се изнесе ... настана едно спокойствие.По едно време започнахме да си разказваме вицове с акушерката,докторката и анестизиолога,посъбрахме и още няколко човека от персонала ... стана весело.Трябваше да ме разсънят по някакъв начин,аз заспивах.Така се улисахме,че изобщо не разбрах кога минаха 7-8 часа.Родих с третия напън в 3:30 през нощта... с усмивка на уста ... искаше ми се и той да е там,да споделя радостта.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by Dani Сря 11 Юни 2008, 16:06

Предпочитам да не е там.Има достатъчно за какво да си мисля,че и него да трябва да го мисля.Какво си мисли ,как е,а и моя как обича да си трае...само ще ме пита и разпитва та ще ме изнерви.По-далече,по-добре.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by mamazavinagi Сря 11 Юни 2008, 16:23

Dani написа:Предпочитам да не е там.Има достатъчно за какво да си мисля,че и него да трябва да го мисля.Какво си мисли ,как е,а и моя как обича да си трае...само ще ме пита и разпитва та ще ме изнерви.По-далече,по-добре.
Аз като се замисля сега май наистина е така, както казваш. Въпреки, че в такъв момент ми се ще да имам близък човек до себе си, а не да съм заобиколена от непознати, като се знам каква съм, пък и той какъвто е наистина е по- добре да не е там. Това се отнася само и единствено за моят мъж. За другите не мога да кажа. Иначе не съм против. Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Татковци ще наблюдават раждането от домашния РС

Писане by mamazavinagi Пон 16 Мар 2009, 14:21

Откриват уникален за България телемедицински център
Уникален за страната телемедицински център по акушерство и гинекология ще бъде открит утре на територията на Втора САГБАЛ ”Шейново” АД в София.
Специализиран софтуер и хардуер с високочувствителни видеокамери и микрофони осигуряват пренос на качествена картина и звук в реално време от операционните на болницата до модерна зала за обучение.
Системата е интернет базирана, което позволява връзка с всяка точка на света, където има достъп до мрежата.
Присъстващите на откриването утре, сред които и кметът Бойко Борисов, ще наблюдават в реално време извършваните операции както във Втора САГБАЛ ”Шейново”, така и в гинекологията на Медицински университет, Плевен, където проф. Горчев ще направи операция с робота Давинчи.
За първи път в България ще бъде осъществен телемост между две болници на базата на високоскоростен интернет.
Предстои подписване на партньорски договор между Втора САГБАЛ „Шейново” и Медицинския университет, Плевен. В него една от приоритетните насоки ще бъде именно използването на телемедицинската система. В реално време специалистите в болница „Шейново” ще наблюдават операции, извършвани в Плевен, и обратно.
Телемедицинската система е дарение на болница „Шейново” от търговското дружество „Контракс”. Наличието на това приложение ще даде възможност за онлайн медицински консултации с партньорските клиники на болница „Шейново” в Европа – болница „Шарите” в Берлин, университетските болници в Хайделберг и във Фрайбург.
Също така системата ще позволява и някои “екзотични” функционалности, като например бъдещите татковци да наблюдават от домашния си компютър раждането на своето бебе, при наличие на необходимата оторизация от болницата.

www.technews.bg
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by деси Пон 16 Мар 2009, 14:37

Дано тази система е качествена и се разпространи навсякъде.И "кадърните"лекари станат повече.Дано им помогне да се развиват качествено и да помагат на всички.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by mama Вто 17 Мар 2009, 16:14

Аз предпочитам да не е при мен,в залата в която раждам от вън да чака.
mama
mama
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by didoni 27 Пон 30 Мар 2009, 09:25

Не не бих желала мъжът ми да едо мен в родилното. Като си спомням какви мъки бяха, едва ли той щеше дами помогне, а и гледката не е кой знае колко красива! Шокиран
didoni 27
didoni 27
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by iananeshkova Съб 04 Апр 2009, 19:11

Аз лично съм против мъжа ми да присъства на раждането,въпреки че той имаше голямо желание.
iananeshkova
iananeshkova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by iordanka21 Съб 04 Апр 2009, 19:45

не небих искала да пресъсва,заштото хич не е приятна гледка и ако е там ще се притесня повече
iordanka21
iordanka21
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by Ani76 Съб 04 Апр 2009, 21:00

Преди да родя много исках Жори да стане свидетел на раждането на детето ни,защото съм убедена,че така връзката ни ще стане още по-силна и истинска,но....толкова трудно родих,че сега мисля,че не е необходимо да е там,но въпреки това не съм убедена за второто ми раждане някога ,ако има такова де,дали няма да искам пак да стане свидетел на това събитие.
Ani76
Ani76
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by Дени :) Вто 07 Апр 2009, 10:11

Незнам как ще се развият нещата, но може би без него! Голяма усмивка
Дени :)
Дени :)
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by Беата Симеонова Чет 09 Юли 2009, 01:48

Ами като цяло не съм "Против".Но си мисля,че мястото на мъжа не е в родилната зала.По нашия край казват,че когато мъжа не е в родилното или отвън(да чака) детето се ражда по-бързо и по-лесно.Също така да не знае и майката на жената.Аз тези неща ги спазих и двата пъти и раждах за по час,час и половина.
А моят мъж,ако беше влязъл на раждане със сигурност щяха да го свестяват!
Беата Симеонова
Беата Симеонова
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by natali 29 Чет 09 Юли 2009, 09:08

против
natali 29
natali 29
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by Гост Чет 09 Юли 2009, 10:49

Няма ЗА,няма ПРОТИВ.НАправо трябва да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Голяма усмивка ,айде стига сме ги глезили тези мъже бе,щели били да припаднат.Брях!Че нали са ходили в казарма... Хммм ? heaven
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by lusien Чет 09 Юли 2009, 10:59

По принцип съм против, защото мисля, че нормалното раждане не е никак приятна гледка. Макар че, аз самата родих секцио, но сигурно и операцията не е особено приятна за гледане. Срам ме е
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by zornica.gencheva Чет 09 Юли 2009, 13:32

ПРОТИВ ДА ВЛИЗА ВЪТРЕ С МЕН,КОГАТО РАЖДАХ ЗА ВТОРИ ПЪТ ТОЙ БЕШЕ ОТ ВЪН И ДО ПОСЛЕДНО СИ ГОВОРЕХМЕ ПРЕЗ ПРОЗОРЕЦА НО КАТО ПОЧНАХА СИЛНИТЕ БОЛКИ ГО ИЗПРАТИХ ДА НЕ МЕ ГЛЕДА В ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ ТАКА ОЩЕ ПОВЕЧЕ СЕ СПИЧАХ,
zornica.gencheva
zornica.gencheva
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by desi borisova Чет 09 Юли 2009, 13:37

Аз също съм против ,но пък и той никога нямаше да се съгласи той присъства на първото ми раждане само че беше отвън стигна му да ме слуша 12 ч как раждах то пък беше ужасно с второто само 4 ч беше по добре но пък той си беше вкъщи и му се обадих когато родих
desi borisova
desi borisova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by jenia Сря 26 Авг 2009, 17:52

И на първото и сега за второто също ще присъства. Подкрепата която получавах от него ми даваше повече сила.
jenia
jenia
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането? Empty Re: Ако имахте възможност да избирате - за или против бащата да присъства на раждането?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите