Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мнения за Пентаксим

+18
stasy321
Lindzi
Nataly
Ani Dinkova
borqnahitova
blueflower
mimka
*poli*
gerito941
petia_18
zornica.gencheva
Ani76
lusien
descata
cveti555
mavi
Cveti789
mamazavinagi
22 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by Nataly Сря 14 Апр 2010, 10:19

Здравейте,ами третата ваксина трябва да я бием в петък,но сега по големия проблем е да я намерим,щото както всички вече знаем-тя е приета от здравната каса и вече е безплатна,но уви както всичко в България така и здравеопазването е под всякаква критика.Не могат да се разберат все още на кой е грешката за липсата на тази ваксина,и то от момента в който се оказа безплатна.........Нямам думи.............Не мога да заместя с друга , а доколкото знам и немога да отложа приема.
Nataly
Nataly
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by stasy321 Чет 15 Апр 2010, 08:48

Здравейте вчера ходих на лекaр,но по друг повод та там докторките си говореха, че не се знае кога ще я има и имало вариант да се слагат старите ваксини,но тогава се губи ефекта на пентаксима.Направо нямам думи Мнения за Пентаксим - Page 2 59330


Последната промяна е направена от stasy321 на Чет 15 Апр 2010, 18:48; мнението е било променяно общо 1 път
stasy321
stasy321
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by Nataly Чет 15 Апр 2010, 09:15

Просто нямам думи-ква е таз държава ,кви са тез управляващи..................................................................Защо ваксината изчезна когато стана безплатна-що за логика?Ами тези родители дет сме си имунизирали на половина децата с тази ваксина-Какво да правим?
Nataly
Nataly
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by stasy321 Чет 15 Апр 2010, 11:11

Ами аз попитах вчера докторката която каза, че има варянт да се работи със старата ваксина какво ще правим ние които сме започнали с пентаксима ? а тя се обърна и ми каза еми ще чакаме да ни я докарат. Да ама това, че ние ще закаснеем с ваксината никои не го интересува. Всички вдигат рамене незнам ама за пореден път се обеждавам че няма живот в България много жалко наистина. Мнения за Пентаксим - Page 2 779605


Последната промяна е направена от stasy321 на Чет 15 Апр 2010, 18:49; мнението е било променяно общо 1 път
stasy321
stasy321
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by Ani76 Чет 15 Апр 2010, 17:47

Момичета, не се заблуждавайте- няма безплатен обяд, както се казва, особено в България. Аз не знаех, че ваксината е поета от здравната каса, но.....пак ще измислят някаква такса да знаете. Аз предпочитам да дам общо 200 лева за ваксината, но да я има, когато ми трябва, а не да се притеснявам излишно дали някога ще я доставят. А за старите ваксини не искм и да говоря, те с апод всякаква критика. Но все пак живеем в някаква абсурдна държава. Кой знае кога наистина ще я доставят , а тя е много важна наистина. Аз съм много доволна. Ние минахме и трите приема, но това беше миналата година. Платих си около 60 лева за един прием, но пак повтарям , че предпочитам да си дам парите и да знам, че ще я намеря винаги, когато я потърся.
Ani76
Ani76
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by Nataly Съб 17 Апр 2010, 21:34

Да ,навсякъде докторите казват да не разчитаме на скорошно появяване на ваксината,тъй като(както много други неща в таз държава)някъде по веригата нчкой не си е взел правилно паричките.....................Аз предприемам да си я търся самичка от чужбина,там я има навсякъде и е по евтина но искат рецепта.бях я поръчла на мой роднина да ми я вземе от Францип,но навсякъде искат рецепта,а има проблем и с транспортирането й.Задължително трябва да е във хладилна чанта................Незнам какво да ви посъветвам.Всички аптекари казват че до края на месеца ще се появи,но да вярваме ли?.................
Nataly
Nataly
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by desikost1977 Вто 20 Апр 2010, 14:36

Здравейте,прочетох статия че Пентаксим е забранен в Щатите защото ваксината била изключително неефикасна.Всъщност с приложението и децата не изграаждали никакъв имунитет.Това доста ме притеснява,тъй като аз съм ваксинирала и двете си деца с тази ваксина.Някой знае ли нещо по въпроса,консултирали ли сте се с педиатър?
desikost1977
desikost1977
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by schatz Вто 20 Апр 2010, 14:58

Моя доктор я препоръчва.Иначе нещо я нямало напоследък по аптеките дочух ...
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by Lindzi Вто 20 Апр 2010, 16:54

Навремето педиатърката каза, че не ни я препоръчва и аз затова не съм я купувала.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by schatz Сря 28 Апр 2010, 18:02

Аз мисля да слагам на Хриси Пентаксим,ама сега нямало наличност по аптеките,значи зареди това че минава по ЗК вероятно.
Имаме време до ваксината де,надявам се да си я намерим дотогава.
А кога е втория прием?
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by stasy321 Чет 29 Апр 2010, 07:40

ami tq se slaga 4 meseca posledovatelni

Ами тя се слага 4 месеца последователни.


Мнението е редактирано от Администратор styyni.
Писането на кирилица е задължително - точка 1.9 от
ПРАВИЛАТА!
stasy321
stasy321
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by Nataly Чет 29 Апр 2010, 08:35

Не,тя се слага три последователни месеца,но не е проблем ако от единия прием до другия има разстояние до два месеца.
Nataly
Nataly
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by lady sibel Съб 15 Май 2010, 18:51

Здравейте!Искам да попитам кога се слага пентаксима,всъщност против кои болести-против дифтет,коклюш и тетанус ли? Уж ми викат,че още пентаксим не са ни правили,не е било дошло от ЗК,абе пълна лудница.Искам да знам отделно ли варира пентаксима.Мои приятелки си го купуваха,съгласна съм и на това,но за съжаление не съм информирана въобще от педиатъра си.Ако можете да ме посъветвате ще ви бъда много благодарна.Здравето на децата ни е по-важно от всичко. Мнения за Пентаксим - Page 2 101573
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by Nataly Нед 16 Май 2010, 10:28

Здравей Lady Sibel. Пентаксима е петвалентна ваксина дифтерия,тетанус ,коклюш,полиомиелит и минингит,ако не се лажа така беше.Аз бих и трите ваксини на моето ангелче,нямахме проблем понесе ги добре.Купувах си ги от аптеката , имах проблем със последната ваксина,защото изчезна от България точно в момента в който стана безплатна.
Nataly
Nataly
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by schatz Нед 16 Май 2010, 10:59

Попринцип са ми казвали,че с първата ако всичко е наред,най-вероятно и другите ще ги понесе добре детето.
Ние ще я слагаме евентуално утре
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by Neli Petrova Нед 16 Май 2010, 12:01

на нас не ни сложиха пентаксин,а ваксините които винаги са се слагали.Нямахме никакъв проблем.Ние сме при педиатър и мисля че ако е трябвало да ни каже за тази ваксина да си я сложим щяхме.Една моя позната каза,че се вдига голяма температура от нея
Neli Petrova
Neli Petrova
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Мнения за Пентаксим - Page 2 Empty Re: Мнения за Пентаксим

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите