Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кой и колко често почиствате дома си?

+34
pumpal21
bisyto
KALI
silvenaiv
maggi
Ruseva
makka_paka
Bella Hristova
malkata_v87
g-gimova
bozlyo
Беата Симеонова
Далия
desi borisova
natali 29
tram4eto
mimi281977
petia_18
iletoili
daisy
styyni
ment
mimilis
Lindzi
Cveti789
cveti555
Bubsi
bambolina
Schatzе
mavi
teqnstal
деси
Dani
mamazavinagi
38 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by mamazavinagi Пет 25 Юли 2008, 12:08

Имам предвид по- основно.И кой чисти най-вече Кой и колко често почиствате дома си? 84556
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Dani Пет 25 Юли 2008, 12:33

По-основно 1 път в седмицата,но ми се е случвало и повечко да откарам Срам ме е
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by деси Пет 25 Юли 2008, 14:25

Основно един път в седмицата,иначе всеки ден прахосмукачка и прах забърсвам.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by teqnstal Пет 25 Юли 2008, 18:33

Попринцип всеки ден прахосмукачка.Но основно на седмицата по веднъж.А пердета на две седмици и пране.Особенно зимата.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by mavi Пет 25 Юли 2008, 21:19

teqnstal написа:...А пердета на две седмици и пране...

Аз не искам да се изказвам в темата,че като ви чета си мисля,че съм егати
мърлячката.Мойте пердета я ги сваля веднъж на 2 месеца,я не. срам ме е срам ме е
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Schatzе Пет 25 Юли 2008, 23:12

И аз много обичам да ми е чисто. И си чистя основно само в неделя /тогава почивам/ и то когато успея да си остана вкъщи. Ами, ко да направя
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by bambolina Съб 26 Юли 2008, 08:34

всеки ден чистя , прозорци мия в месеца веднъж , .. тогава и пердетата пера
ама то при мен май всеки ден е обстойно чистене ....щам моите са ма титоловали МОНК ....... Срам ме е Срам ме е
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Bubsi Пон 04 Авг 2008, 11:03

bambolina написа:всеки ден чистя , прозорци мия в месеца веднъж , .. тогава и пердетата пера
ама то при мен май всеки ден е обстойно чистене ....щам моите са ма титоловали МОНК ....... Срам ме е Срам ме е
Само дето прозорците не търкам толкоз често Cool
Bubsi
Bubsi
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty 5-минутка за чистота

Писане by mamazavinagi Чет 11 Сеп 2008, 12:10

Прости препоръки за оптимално състояние на дома.

Ако ненавиждате да чистите, да миете съдове и прочие домакински задължения, рискувате рано или късно (но по-скоро рано) да установите, че домът ви е потънал в хаос, прах и мръсотия. В този случай ще са ви необходими много усилия и време, за да приведете жилището си в ред. Много по-просто е да се предотврати подобна ситуация и то – без особени усилия.
Как именно?
Темата за редовното почистване на дома (по-скоро липсата на време за извършването му) е актуална за всяка жена. Нормално е в края на работния ден никой да не иска да мисли за чистене – и без друго има достатъчно други неща за правене. Но пък и всеки иска да се прибере на чистичко в къщи. Ето защо трябва да се търси следния компромис: как без да се губи много време, да се поддържа жилището в оптимално състояние.

За да постигнете този баланс, може би ще ви помогнат следващите препоръки.

1. Изградете си навик да измивате съдовете вечер, преди да си легнете. Възможно е сутринта да не ви остане време, което означава, че чиниите ще останат мръсни до другата вечер, когато пък може да сте навън и пак да не ги измиете, което пък отново означава, че ще прекарат още ден в мивката... При това, ще се струпат още мръсни чинии... Ако ви липсва мотивация вечер, помислете за това, че ако го направите, това ще ви отнеме само 5-10 минути, докато отлагането може да ви задържи на мивката дори час.

2. Прилежно прибирайте изсъхналото пране. Много жени ги мързи да направят това, поради което дрехите им или висят на сушилото цяла седмица или са събрани и хвърлени на камара на някой стол или диван. Имайте предвид обаче, че пресъхналите и допълнително намачкани от престоя върху дивана дрехи, ще ви струват двойно повече като време за гладене в последствие.

3. Чистете една част от жилището си седмично. При това го правете на части, като отделяте по 10 минути ежедневно. Ако обаче ви споходи вдъхновение за чистене, веднага се възползвайте да изпълните седмичния план, без да се отвличате с други занимания!
Понякога причината чистенето да отнема толкова много време са необмислените ни действия. Хващаме се за едно, после за друго и в крайна сметка не успяваме да свършим всичко, което сме възнамерявали. За да избегнете това, мислете за порядъка на действията си и се придържайте към определен план. Така не само ще спестите време, но и ще бъдете доволна от проявата на силната си воля.
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by cveti555 Сря 19 Ное 2008, 13:50

Ох,постоянно чистя и все си мисля , че не е достатъчно Тъжен Та затова трябва да се спра, че вече ми намирисва на патология Чеша се по главата
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Cveti789 Сря 19 Ное 2008, 20:39

всеки ден прахосмукачка пускам,прах,мия. . .
и след 3 часа все едно не е чистено
така е с дете и куче
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Гост Чет 27 Ное 2008, 19:34

Веднъж, два пъти на седмица, а понякога и по-честичко, зависи от малчо Ами не знам
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Lindzi Пет 28 Ное 2008, 09:45

В събота и неделя е при мен главното чистене, през останалото Кой и колко често почиствате дома си? F035време - само прах и стирка. Кой и колко често почиствате дома си? Smilie_haus_082
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Гост Съб 21 Фев 2009, 19:00

Ми заради Стелко на 2 дни чистя
http://surcare-bg.com/baby_29.php
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Гост Чет 05 Мар 2009, 09:46

вяка седмица!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by mimilis Чет 05 Мар 2009, 18:08

При мен всеки ден е почистване, но основно един път в седмицата , да си жена не е лесно , но пък обичам да ми е прибрано и почистено кой, аз ли- неееееее
mimilis
mimilis
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by ment Пет 15 Май 2009, 15:23

След раждането да Дани усилията си за чистене ги сведох до минимум. Ежедневно почиствам с прахосмукачка, стирка и обирам праха в стайте. Банята веднъж седмично, а кухн.уредите(котлони, фурна, хладилник) в зависимост колко са изцапани. Понякога всеки ден, друг път пред 3-4 дни.
Най-много мразя чистенето на прозорци. Това "удоволствие" си го причинявам най-много веднъж годишно. Cool
avatar
ment
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by styyni Пет 15 Май 2009, 15:44

Всеки боже ден,пускам прохусмокачка ,стирка,вземам праха,банята един път в седмицата.Прозорците пролет и есен Ти ма преби
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Lindzi Пет 15 Май 2009, 16:18

Прозорци почти всяка седмица, че от завода, много се прашат, но е хубаво, най-мразя да гладя. Тъжен
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Гост Вто 19 Май 2009, 10:52

Всеки ден пускам прахосмукачка,мия пода и забърсвам прах.Основно чистя веднъж седмично,а прозорците в месеца веднъж.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Гост Нед 31 Май 2009, 19:00

Различно.
Зимата чистех по- често, защото нямаше какво да правя
но сега след като се затопли сме до късно навън и не
чистя всеки ден.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Гост Нед 31 Май 2009, 20:00

Всеки ден почиствам пода,бърша праха,мия банята.Пердетата май веднъж месечно,прозорците Хммм различно,все има какво да избърша по тях, защото малката рисува,това важи и за всички огледала,всеки ден се бършат Голяма усмивка
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by daisy Пон 01 Юни 2009, 11:37

Най-основно - всеки месец, основно - всяка седмица, и частично /метене/ - всеки ден. Усмивка
daisy
daisy
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Гост Чет 04 Юни 2009, 15:05

Много е относително, понякога всеки ден прахусмукачка и бърсане на прах, друг път веднъж седмично. А основно с прозорците на месец, а може и на сезон. Усмивка
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by iletoili Пет 12 Юни 2009, 09:58

честно  казано  това  си  е  всеки  ден няма  ден  когато  да  се  остави  да  не  се  почисти
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Кой и колко често почиствате дома си? Empty Re: Кой и колко често почиствате дома си?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите