Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Толерантност в религията

+3
Bubsi
cveti555
mamazavinagi
7 posters

Go down

Толерантност в религията Empty Толерантност в религията

Писане by Гост Пет 25 Юли 2008, 13:11

Сигурна съм, че всеки има собствено мнение за въпросите свързани с религията, независимо каква е тя. По стечение на обстоятелствата, дипломната ми работа трябваше да е за исляма (завършвам етнология). Аз съм християнка и ще си остана такава, но в един момент осъзнах , колко сме предубедени към всяка друга религия, различна от нашата... Неразбирането на другите религии идва от непознаването им, а от там и проблемите на религиозна основа!
Та се чудя, подготвени ли сме да обясним един ден на децата си, защо по света има толкова различни религии и как трябва да се отнасяме към тях? Вие какво мислите.....
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Толерантност в религията Empty Re: Толерантност в религията

Писане by mamazavinagi Пет 25 Юли 2008, 13:20

Аз лично не съм предубедена относно религията и не мен не ми пречи да има и други такива. Нека всеки вярва в каквото си пожелае, но не това определя според мен, омразата на хората към другите религии, а просто държанието на самите хора. Мога да мразя- силна дума, и християни, ако те не са хора, а да "обичам" турци просто защото са доказали своите качества- за мен това не е определящо.
Това мисля аз. Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Толерантност в религията Empty Re: Толерантност в религията

Писане by cveti555 Пет 25 Юли 2008, 16:43

Абсолютно съм съгласна с горните мнения! Това че не познаваме другите религии ни пречи и да разберем много неща. Но това изобщо не е определящо за отношението ми спрямо хора изповядващи друга религия!
И мисля че тези разпри на етническа основа се разпалват умишлено,за да служат на властимащите!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Толерантност в религията Empty Re: Толерантност в религията

Писане by Bubsi Пон 28 Юли 2008, 11:57

Когато човек не разбира нещо веднага го определя като нередно, неправилно и т.н. Усмивка На мен не ми пречат различните религии и не съдя хората изповядващи такива!
Bubsi
Bubsi
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Толерантност в религията Empty Re: Толерантност в религията

Писане by Гост Пон 04 Авг 2008, 11:03

мразя турци и цигани
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Толерантност в религията Empty Re: Толерантност в религията

Писане by summerwine Чет 07 Авг 2008, 13:57

Моята молитва
Толерантност в религията Trans"Благословен бог наш..."

О, мой боже, прави боже!
Не ти, що си в небесата,
а ти, що си в мене, боже -
мен в сърцето и в душата...

Не ти, комуто се кланят
калугери и попове
и комуто свещи палят
православните скотове....

Темата е от любимите ми!Реших да започна с Ботев,защото го е казал най-добре!Вярвам в Бог,но не вярвам в Църквата!Това е най-висшата форма на манипулация!
summerwine
summerwine
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Толерантност в религията Empty Re: Толерантност в религията

Писане by fionna_sv Пет 12 Юни 2009, 22:14

Аз съм възпитавана да не отричам, да не отхърлям и да не съдя нещо което ми е непонятно. Затова и смятам, че съм толерантна не само в религията, но и въобще. А и има едно твърдение, че ако опознаеш това което мразиш, го обикваш. Идеята е, че нещо може да не го приемаме, а то да се окаже правилно и чисто. В религията не съм толерантна единствено към сектите, който проповядват масови самоубиства. А и не мисля, че има здраво мислещ човек, който да толерира подобни секти.
fionna_sv
fionna_sv
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Толерантност в религията Empty Re: Толерантност в религията

Писане by mimka Сря 24 Юни 2009, 17:06

Аз съм възпитавана да не отричам, да не отхърлям и да не съдя нещо което ми е непонятно. Затова и смятам, че съм толерантна не само в религията, но и въобще. А и има едно твърдение, че ако опознаеш това което мразиш, го обикваш. Идеята е, че нещо може да не го приемаме, а то да се окаже правилно и чисто. В религията не съм толерантна единствено към сектите, който проповядват масови самоубиства. А и не мисля, че има здраво мислещ човек, който да толерира подобни секти. fionna_svна 100 %мисля като теб
mimka
mimka
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Толерантност в религията Empty Re: Толерантност в религията

Писане by Lindzi Сря 24 Юни 2009, 17:17

sasy написа:мразя турци и цигани

Защо? Как така не познаваш хората и ги мразиш? Защото е насаждано в теб и така си възпитана може би???

Непонятното предизвиква страх и човек се опитва да се защити.
Религията не е определяща за мен, дали с този човек ще дружа или не.
Има всякакви, включително и българи, които незаслужават да са на този свят, но тук има място за всички.
Някои, като арабите, са фанатици, но това е от управниците.

Не е казано, да ходиш на църква по всички празници, за да докажеш на някой че си верен праведник и християнин.
За мен е достатъчно, че вярвам в Бог, и той ми помага, когато е нужно. Това не ме е спряло, да не проуча религията на други народи - ислям, будизъм и др. И да ви кажа, те са също много интересни, като нашата...има какво да се научи.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Толерантност в религията Empty Re: Толерантност в религията

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите