Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

+45
Bebs
neli1100
lady sibel
vilijov
g-gimova
mavi
petia_18
Ruseva
didoni 27
natali 29
DoDenCe
Беата Симеонова
desi borisova
zornica.gencheva
ssoonniiaa
styyni
daisy
fionna_sv
Tiny
petqvk
vesi
Тони-Рая
descata
ment
mimi_dani
lusien
malkata_v87
Ani76
bobeto
Ванчето
Виолета Милчева Стоянова
mariela82
Далия
meridichka
Lindzi
dan4eto
qna_georgieva
cveti555
Schatzе
Cveti789
radivdani
Bubsi
desimon
bambolina
mamazavinagi
49 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by malkata_v87 Нед 26 Апр 2009, 14:44

Aз и викам майко.Като се роди Криси тя беше тук помагаше ми много .Аз я попитах тогава как иска да и казвам тъй като до тогава аз с нея не съм живяла и даже по телефона не съм и казвала нищо направо почвам да говоря.Тя ми каза както искам така да я наричам може и на име но за мен това е неуважение.Проблема беше в това,че преди 3 години ми беше учителка по математика в 12 клас.После синът и ме хареса и се взехме Търкалям се от смях и ето сега ми е свекърва.И за това докато свикна отначало ми беше трудно от госпожо да мина на майко.И сега си и викам майко всеки път.Нямам свекър.Починал е.И баща нямам.Почина преди 3 години.
malkata_v87
malkata_v87
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by lusien Вто 28 Апр 2009, 13:49

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 87406yjp70a4kvgИ аз по никакъв начин не се обръщам към тях. Според мен трябва да ти идва от вътре. А и моята свекърва по никакъв начин не е показала, че заслужава да се прекърша и да и направя удоволствието , даже напротив. Абе, да са живи и здрави, важното е, че са далече от мен:)
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by mimi_dani Сря 06 Май 2009, 21:21

На майко и татко сме,за сега
mimi_dani
mimi_dani
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by ment Пет 15 Май 2009, 23:28

Още преди брака ни ги наричах по име, така си и остана след сватбата. Никога не са споменавали нито на мен, нито на съпругът ми дали им е приятно или не. Всъщност едва ли биха казали нещо, защото е и излишен коментара.
avatar
ment
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by descata Съб 16 Май 2009, 00:14

майко и татко-отначалото си е така
descata
descata
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by Тони-Рая Съб 16 Май 2009, 09:59

Аз се обръщам още от началото на връзката ни с лельо Тонке Усмивка ,а и тя няма нищо против.
Тони-Рая
Тони-Рая
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by vesi Чет 21 Май 2009, 23:38

Аз също направо започвам да им говоря.А пък и свекървата не заслужава да и казвам майко.По зъл човек едва ли има.
vesi
vesi
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by petqvk Вто 26 Май 2009, 18:01

не мога да се прекърша да им викам, майко и татко,осебенно на свекърва ми,тя с нищо не е заслужила такова обръщение,добре че не живеем заедно , Мамка му малееее....
petqvk
petqvk
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by Tiny Вто 26 Май 2009, 18:45

Абе и моята свекърва нищо не заслужава, ама аз напук се обръщам към нея с "мами". А по отношение на свекъра, и той един крив, ама свекървата като ми говори за него все вика - татко ти това, татко ти онова, и аз му казвам "татко''. На него ми е по-лесно.
Голям смях бяха мъжа ми и баща ми - по Айтоския край към бащите на булите се обръщат с "дядо'' Та моя мъж ато каза за първи път на баща ми "дядо", баща ми като се разсърди - какъв дядо бил той на 45 години и мъж ми още от тогава му вика "деди - татко на английски де", а към майка ми се обръща с "мами" и тя е толкова щастлива, защото всички други и викат Баба Кики
Та така у нас - цирк Буш, както казваше моята велика баба.
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by fionna_sv Сря 27 Май 2009, 12:39

Моята свекърва нито ми помага, нито ми пречи, само когато се появява от време на време ме вбесява с простотията си. Казвам й леля, или направо по име се обръщам към нея. Тя много се обижда от това. Но тя по принцип лесно се обижда на всички.
fionna_sv
fionna_sv
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by daisy Пон 01 Юни 2009, 23:55

Бабо ................/еди коя си/ и дядо ............... /еди кой си/. Голяма усмивка
daisy
daisy
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by styyni Вто 02 Юни 2009, 07:23

Аз свекърва нямам,починала е доста млада,но на свекъра ми се обръщам по име Намигане
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by ssoonniiaa Сря 03 Юни 2009, 23:03

И аз така никак не им казвам.На свекървата и е направило впечатление,защото я чух как пита мъжът ми защо не и казвам никак.
ssoonniiaa
ssoonniiaa
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by zornica.gencheva Съб 18 Юли 2009, 14:13

МНОГО МИ Е ТРУДНО ДА ИМ КАЗВАМ МАЙКО И ТАТКО ЗАПОЧВАМ НА ПРАВО ДА ГОВОРЯ,НО НЯКОЙ ПЪТ КАТО СЕ НАЛАГА ИМ КАЗВАМ,ВЪПРЕКИ ЧЕ СВЕКИТО НЯКОЛКО ПЪТИ МИ Е НАМЕКВАЛА НО ДА СИ ГЛЕДА РАБОТАТА ,АЗ СИ ИМАМ НА КОГО ДА КАЗВАМ
zornica.gencheva
zornica.gencheva
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by desi borisova Съб 18 Юли 2009, 15:28

Аз им казвам "майко" и "татко" от уважение пък и са си заслужили така да ги наричам.
desi borisova
desi borisova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by Беата Симеонова Пон 20 Юли 2009, 00:33

Казвам им"Майко" и "Татко"...а на родната ми майка и татко:"Маме" и "татенце",че да си знаят,че за мен са единствени на света! Усмивка Усмивка
От свекъра и свекървата също не мога да се оплача,в повечето случай ми помагат,така,че са заслужили!
Беата Симеонова
Беата Симеонова
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by DoDenCe Пон 27 Юли 2009, 14:25

Моите са много готини и вече свикнах да им казвам "майко и татко",но в началото ми беше много трудно.
DoDenCe
DoDenCe
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by natali 29 Съб 15 Авг 2009, 14:58

Казвам "Майко" и "Татко" немога да се оплача от хората винаги са се държали добре с мен и много ни помагат.Отначало ми беше много трудно да ги наричам така ,но с течение на времето свикнах и така вече 10 години.
natali 29
natali 29
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by didoni 27 Чет 10 Сеп 2009, 23:09

mamazavinagi написа:На мен ми е трудно да кажа мама и татко и избягвам изобщо да правя някакви обръщения към тях. срам ме е
Еми не мога кво да направя. Ами, ко да направя
и при мен е същото
didoni 27
didoni 27
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by Гост Пет 11 Сеп 2009, 09:58

Аз им казвам "майко" и "татко". Беше ми трудно да го кажа само първия пък.
За мен това е едно уважение.То е ясно че мама и тати са само едни.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by Ruseva Съб 19 Сеп 2009, 21:20

Направо започвам да им говоря и на двамата.Не заслужават. По тиквата Ако нещата бяха по друг начин,може би щях,но в случая не са.
Ruseva
Ruseva
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by petia_18 Пон 16 Ное 2009, 19:54

От самото начало им казвам леля и чичо и така си остана и до днес.
petia_18
petia_18
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by mavi Вто 17 Ное 2009, 12:29

Аз свекър нямам, почина, но на свекървата не съм казвала "майко" до сега, не мога и това е . Като имам да й казвам нещо почвам направо, ако е в другата стая отивам при нея. Ако сме на голяма маса и солницата е до нея например, ще стана и ще си я взема, но майко не мога да й кажа. Не че не заслужава, но така си тръгна и така ще си остане.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by g-gimova Сря 09 Дек 2009, 16:05

на моята свекърва също не бих НИКОГА ама НИКОГА И КАЗАЛА ,,МАЙКО тя не заслужава като имам нещо да и казвам направо започвам да и говоря.свекъра ми е починал
g-gimova
g-gimova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by vilijov Пет 01 Яну 2010, 17:10

Към свекърва ми се обръщам с ''майко'',без никакви проблеми. Тя е страхотен човек,разбираме се.
Докато към свекър ми - нямам никакво обръщение към него.Виждаме се много рядко,нямам си приказката с него. Не че нещо да сме се скарали,просто е по-различен човек,като характер.
vilijov
vilijov
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как се обръщаме към свекъра и свекървата? - Page 2 Empty Re: Как се обръщаме към свекъра и свекървата?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите