Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Свекървите - да си излеем яда

+16
raq_1
pumpal21
Bebs
lusien
desi borisova
DoDenCe
natali 29
zornica.gencheva
stela 777
Tiny
gerito_81
Schatzе
Dani
momoni
cveti555
nellyyy
20 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by nellyyy Чет 06 Мар 2008, 09:58

С мойта свеки даже не си говорим,добре че сме отделно Голяма усмивка
Още като бяхме гаджета с моя,тя като каза че не ме харесва и край,каква ли не ме нарича,то и к***а бях,и какво ли не беше.Като се роди големия,бог ми е свидетел че се опитах да забравя,само и само да няма дразги и всичко да е нормално.Обаче не можах да я изтърпя.Купува дрехи на децата от 100% полиестер (чисто найлонче),аз като кажа че няма това да го облека на детето и тя почва:"Ти все не харесваш,аз за такива дрешки имам пари,дрън-дрън".аз й казвам,най-спокойно,като не й стигат парите за сносни дрехи,по-добре нищо да не взема,ама тя на ината си умира.и ей така един кръг се е получил.Купува играчки от 1лв.,и нали знайте колко са издръжливи,големия като каже,че я е счупил и оная пак:"Ти,защо не ги научиш децата да си пазят играчките" и така.преди около година не издържах и се развиках както аз си знам.от тогава една думичка не съм и казала.да се оправя както иска.много ми е добре. и вкъщи не идва,а ако й се наложи да търси моя за нещо,само до портата.
Няма работа у дома ми.Големия по празници го пускам за няколко часа с баща си да отидат,а малкия даже не я познава.
Хайде стига че май се увлякох с писането. dance
nellyyy
nellyyy
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Гост Пет 07 Мар 2008, 12:50

О,моята любима тема!!! Мамка му малееее....
Свекърва ми е много интересна личност! Сега е решила да се нанася при нас,а повярвайте ми ако това стане ще трябва да се гръмна! :affraid: Все нейното трябва да става,и като не я послушаме само се надува. Проблема е, че апартамента,в който живеем е нейн,тя не иска да го прехвърли на името на мъжа ми,за да може да се налага и да си тарторства на спокойствие! Няма по-голям егоист,повярвайте ми. Не мога да ви опиша с думи какво значи да си жена и домакиня дом,в който просто по всяко време идва някой и започва да си рови навсякъде,да подрежда по негов вкус и да казва в какъв цвят да боядисаме стените!!! Свекървите - да си излеем яда 515974 Вчера дори цъфна на вратата и си водеше гости,без да ме предупреди,а аз бременна в 9ти месец,остават ми 2 дни до термина,точно по това време бях взала да чистя и подготвям дома за бебо и общо взето цареше хаос в къщи,а тя се натресе ей така и гости ми доведе даже.НАПРАВО МЕ ПОБЪРКВА,НЕЗНАМ ДО КОГА ЩЕ ИЗДЪРЖА!!! По тиквата
Извинете ме за дългия пост,но като се сетя и направо откачам.Излях си горчилката!!!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by cveti555 Пет 07 Мар 2008, 12:57

Само не се ядосвай! То не може да не се ядосваш с такова чудо,но се опитай! Мисли само за бебо,колко ще е хубав,как ще го гушкаш................Размечтах се!
Горе главата! Тегли й една.......и си свиркай! Свекървите - да си излеем яда 991530
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Гост Съб 08 Мар 2008, 12:09

Ох,момичета,като ви чета чак ме е страх да се похваля с моята,че да не я урочасвам.Засега се разбираме добре,помага ми много с малката,не ни се бърка(много).И тя понякога ме дразни,защото се престарава в желанието си да угоди на всички.Но като гледам вашите какви са,по-добре нищо лошо да не пиша за моята.А като ви писне да ги слушате и гледате-теглете им по една или им кажете всичко!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by momoni Вто 11 Мар 2008, 01:04

Аз не мога да се оплача нито от свекър ми,нито от свекърва ми.Много ми помагат хората.
momoni
momoni
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Dani Вто 11 Мар 2008, 13:22

Тя дори не иска сина ми да и вика бабо,ами по име Шокиран
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Гост Вто 11 Мар 2008, 13:26

Моята свекърва ми беше учителка по математика.Още от тогава си знае,че наглава с мене не се излиза и не се бърка много. Голяма усмивка Само ме дразни,че много гняви малкия,а той милия е на 18 дена и не знае къде се намира още Шокиран Иначе с каквото може помага. Свекървите - да си излеем яда 836190
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Schatzе Чет 13 Мар 2008, 06:25

Само аз ли не се оплаквам от свекито си? Моята е супер. Живяхме заедно 5год. и от около 3 сме разделени. Вярвате или не - на мен ми липсва. То - не че и тя не е една мърморана /свекъра също/, но хубаво ми беше с тях. Сега живеем на един светофар разстояние и са ми далече. Търсим си колкото може по-близо, даже и във техния вход да живеем - ще е супер...
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by gerito_81 Чет 20 Мар 2008, 23:49

аз също не мога да се оплача от моето свеки, може би защото живеем далеч една от друга-уважаваме се, но много ми тежи, че не иска да дойде при нас, поне за 2 дни. Е и тя си има основателна причина, ама да ме разберат и мен какво ми е-с майка, която е по-лоша от вашите свекърви (типична тъща).
Единствено ме е издразнила за 9 години познанство миналата седмица. Мъжът ми ходи в тях да направи ремонт на стаята и купихме микровълнова та като отида с бебка да се чувстваме като бели хора, а тя моля ви се казала:"На мен такова нещо не ми трябва". Че аз не я пращам за нея, правя си удобство на мене си. Не е ли така. Бях побесняла, ама ми мина. За Великден ще ходим за повечко дни и като се ърнем пак ще иша. Току виж и аз съм минала във вашата категория Голяма усмивка
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Гост Чет 11 Юни 2009, 14:38

Я да видим една година по-късно има ли промяна в отношенията! Хммм
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by gerito_81 Чет 11 Юни 2009, 15:40

При нас промяна в отношенията със свекито няма (слава богу)
Но свекъра как ме дразни.....ау
gerito_81
gerito_81
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Tiny Чет 11 Юни 2009, 15:52

Аз ако почна да пиша в тая темааа не мой ви стигне времето да ме четете. Цяло земетресение е моята, даже и две.
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by stela 777 Вто 30 Юни 2009, 10:11

Мисля че по-лоши свекър и свекърва няма от тези,които не си искат внуците.При мен се случи така.Когато бях на гинеколог за да ми установи бременността,мъжът ми се обади да им съобщи щастливата новина,а свекъра по телефона казал да се махнело това нещо(бебето).След случилото се дълго време не бях на себе си. Сега плануваме за друго момченце и повече тази грешка не бих я допуснала.
stela 777
stela 777
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Tiny Вто 30 Юни 2009, 13:34

Ауу Стели, възможно ли е такова нещо??Ама че хора.
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by zornica.gencheva Вто 30 Юни 2009, 13:56

И АЗ АКО ПОЧНА ДА ВИ ГОВОРЯ ЗА МОЯТА ЦЯЛА КНИГА МОГА ДА НАПИША А СА САМО 5Г БРАК,А КАКВО ОСТАВА ЗА НА ТАМ,КОГАТО ЗАБРЕМЕНЯХ С ГОЛЯМАТА ТЯ ЩЕШЕ ДА МЕ ЗАЛЕПИ ЗА СТЕНАТА С ВРАТАТА,БЯХ 9М,НЕЙНАТА ДЪЩЕРЯ Е ЖЕНЕНА ОТ 10Г И НЯМАХА ДЕТЕ И ТО БЕШЕ ЕДНА ЗЛОБА НЯМА ДА ВИ КАЗВАМ,КОГАТО ЗАБРЕМЕНЯХ ЗА ВТОРИ ПЪТ ТЯ МИ КАЗА ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАДВА ЗАЩОТО НЕИНОТО СИ НЯМАЛО,АЗ КАКВА ВИНА ИМАХ НЕЗНАМ,НО СЕГА ВЕЧЕ И НЕЙНАТА ДЪЩЕРЯ СИ ИМА МОМИЧЕНЦЕ И НЯМА ДА ВИ КАЗВАМ КАКВА РАЗЛИКА ПРАВИ НА ДЕЦАТА,АИДЕ НЕЩО МНОГО СЕ УЛИСАХ С ПИСАНЕ И ВИ ЗАНИМАВАМ С МОИТЕ СИ ПРОБЛЕМИ АМА Е ТАКА,
zornica.gencheva
zornica.gencheva
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by natali 29 Сря 01 Юли 2009, 00:11

Аз немога да се оплача от моята"мама"може би защото живеем отделно .Виждаме се веднъж седмично и за 10г немога да кажа лошо не винаги сме на едно мнение ,но някой трябва да отстъпи.Всичко се гради с компромиси и от двете страни.
natali 29
natali 29
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Гост Сря 01 Юли 2009, 00:23

А,бе ,Зори,ти мъж нямаш ли?Как може да позволява такова отношение?Я го стегни! Ядосан съм
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by DoDenCe Чет 02 Юли 2009, 16:54

Ох, и моята уж е готина,за 11години не сме имали проблеми,като изключим момента на раждането на детето...Но сравнително бързо разбра,че детето си е наше и ще си го гледаме не така ,както е било едно време.
Миналата седмица обаче много ми докривя.За пръв път се наложи да си оставя детето за няколко дни при майка ми в Силиста,защото вече работя,а на ясла ще ходим от 13-ти юли.А моите родители и без това го виждат толкова рядко това дете.Та прибирайки се от Силистра,свекето ни посреща и пита"А Божидара?" и аз обяснявам,че е останала при баба си,а тя замръзва недоумяващо ипак пита"Екак ще я гледа майка ти,ще се справи ли?".Ей,вярвайте ми направо побеснях.Че и на следващия ден се обадила по телефона да ги провери как се справят с детето...
Добре,че поне мъжът ми ги отряза,да не се намесвам аз.
DoDenCe
DoDenCe
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by zornica.gencheva Чет 02 Юли 2009, 21:50

СЛАДКА ТО ТОВА Е ПРОБЛЕМА ЧЕ МЪЖ МИ Е НА МОЯ СТРАНА,КАЗВА И ВСИЧКО ОТКРИТО,ТО НЕ САМО ДЕЛИ НАШИТЕ ДЕЦА,ТЯ МОЯ МЪЖ ВСЕ ЕДНО НЕ ГО Е РАЖДАЛА ТЯ,ТАКОВА ОТНОШЕНИЕ ПРОСТО НЕ СЪМ ВИЖДАЛА
zornica.gencheva
zornica.gencheva
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by desi borisova Чет 02 Юли 2009, 22:14

Аз немога да се оплача от мойта свекърва за тези 9г .Ние не живеем заедно но почти вска седмица ходим при тях, имало е и недоразуминия но винаги трябва да се отстъпва
desi borisova
desi borisova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Tiny Вто 04 Авг 2009, 08:09

Лелеее момичета да ви се оплача от моето свеки. В неделя моя мъж ме завлече на вилата - той там си реже тревичката с машинка, ама аз не обичам да ходя че свекито е там и все нещо не ядосва.
Та знаех си аз че пак тъй ще стане, ама айде от мен да мине. И за да не ходя с празни ръце взех по една чаша желирано мляко с прасковки по рецептата на нашата Маги. Та черпя ги аз, свекъра си го изяде човечецът, ама моята скрипя - ей, не хапна и една лъжичка. Половин лъжичка даже. Ама така се ядосах, и аз нищо не хапнах от туй дето тя го извади. Ама ха, на какво прилича туй.
Все е недоволна - като бях дебела - даже на децата мърмореше че майка им била дебела, сега като отслабнах - мълчи , ама даже и една добра дума не казва че полагам някакви усилия.
Омръзна ми ей, да ви кажа ще я отсвиря съвсем тая злобна женица.
Айде оплаках ви се Голяма усмивка
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by lusien Сря 26 Май 2010, 17:42

Тини, както я описваш ми прилича на баба Джеврие от един турски сериал - все недоволна Свекървите - да си излеем яда 101311 Зори, познавам вашия случай, ама е със свекър, много неприятна история - все едно детето не е негово, а пък за внуците да не говорим. Но, шарен свят, хора всякакви... Мисля, че колкото по-далече едни от други, толкова по-добре....
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Bebs Пон 28 Юни 2010, 10:13

С моята свекърва сме в добри отношения.Не сме имали спречквания и не сме се държали лошо една с друга.Като се има напредвид ,че живеем заедно вече 6 месеца.Има неща които ни дразнят понякога но като живееш с други хора това си е съвсем нормално.Дори мога да кажа ,че я обичам и ми е мила. Свекървите - да си излеем яда 84556
Bebs
Bebs
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Нещо за свекървите

Писане by pumpal21 Сря 18 Авг 2010, 17:31

В нашия всекидневен живот темата за конфликтите между зет и тъща, свекърва и снаха се чува постоянно. Колко вицове и поговорки има по този повод! А какво предизвиква свекървата на конфронтация със снахата? Страхът, че любовта на сина и ще намалее, ще стане ненужна и ще я забравят. Преди сватбата тя е била най-важната жена в живота на сина си, а сега разбира ще "главното" място може да е заето от друга. Загуба на власт. Преди тя е влияла на поведението на сина си (или е смятала, че влияе). Сега възприема болезнено това, че снаха и има по-голямо влияние. Повишена емоционалност. Жената живее със сърцето си, с емоциите, затова на свекървата и е трудно да приеме, че са и отнели "най-скъпото". Всички тези моменти съзнателно или не присъстват във всяка свекърва. Но има и случаи, където отношенията между свекърва и снаха, ако не идеални, но са доста добри. Благоприятните отношения са възможни там, където свекървата разбира, че синът и вече е по-раснал, има нужда да се отдели от нея и да създаде свое собствено семейство. А също така отношенията зависят и от характера на свекървата - качества като емоционална устойчивост, тактичност, оптимистичност и т.н. ще повлияят благоприятно. Но не трябва да забравяме и за още един важен човек - снахата. Второто условие в отношенията е нейната позиция. Някои жени са предварително наплашени от разкази за "ужасни" свекърви, и затова очакват нещо подобно, и даже когато свекървата не прави нищо "ужасно", снахата е нащрек. Всяка фраза се приема, като обида, обикновения въпрос - като намек. Майката на мъжа в тази ситуация започва да се отбранява, а най-добрата отбрана е нападението. Когато в младото семейство се появява дете, то става нова "ябълка на раздора" за свекървата и снахата. Даже в семействата, където отношенията са били спокойни, с появата на детето е възможно те да се обтегнат. Младите майки се оплакват от хилядите старомодни и ненужни съвети, за това как трябва да се грижат за детето, за това, че свекървата отделя на детето прекалено малко време (или прекалено много), за това, че тя не може "правилно" да повлияе на сина си, за това, че разглезва детето. Често се появява и ревност, нежелание на се оставя детето със свекървата, предпочитане на собствената майка за "основна" баба. Ако пък отношенията преди раждането на детето не са били особено добри, снахата може да поиска да изключи изцяло свекървата от живота на детето. Но, тази ситуация не е добра нито за младата жена, нито за мъжа и, нито за майка му, а още по-малко за детето. За това е добре да се оправят отношенията със свекървата. Това е ситуация в която лошия мир е по-добър от добрата караница. Как обаче да се действа в тази ситуация и да се подобрят отношенията? Действително, много млади майки се оплакват, че свекървите им дават много съвети. И количеството на съветите се увеличава лавинообразно с появата на бебето. Бабите (освен свекървата и собствената майка) смятат, че младата майка "нищо не знае и нищо не може", и просто и е необходим богатия им опит. В думата "богат" няма никаква ирония: те вече са минали по пътя на майчинството (някои са го минали повече от веднъж), и от позицията на изминалите години виждат нещата по друг начин. Снахата обаче смята много от съветите за остарели, все пак свекървата е била млада майка преди 20-30 години, а през това време са се променили принципите за грижи и възпитание на детето. Храненето по часове, честото носене на ръце, ранното захранване са отишли в миналото, но в съзнанието на жени от по-старото поколение тези принципи са още живи. Като правило бабите не се доверяват на списания и друга литература за отглеждане на деца. Снахите пък, активно се интересуват от тези въпроси и се получава дисонанс между мнението на бабата и младата майка. Можем ли да се защитим от ненужните съвети? За това съществуват няколко основни стратегии. Активна съпротива - "Не ми казвай какво да правя, и аз няма да ти отговарям грубо". Разбира се, активната съпротива, която често граничи с грубост не е най-печелившата стратегия. Възможно е свекървата да спре да ви дава съвети, но отношенията ви ще се развалят. Когато свекървата няма да има възможност да се изказва открито, тя може да започне да натяква своето мнение на сина си. Игнориране - "През едното влязло..." Това всъщност е обезценяване на съветите на свекървата веднага или с течение на времето. При това, ако снахата успява да благодари за съветите с усмивка, макар да знае, че никога няма да ги изпълнява - ще е най-добре. Тази стратегия е по-добра от предишната, но също има и недостатъци. Особено ако живеете заедно със свекървата, не използването на "ценните препоръки" ще стане очевидно. Дипломатични отношения. Когато използвате тази стратегия, вие се учите да изслушвате мнението на свекървата, но също така встъпвате в диалог. Разбира се, не всички свекърви са готови на това, особено по-авторитарните свекърви. Но все пак си струва да опитвате. Или поне ще знаете, че сте опитали. Също така, ако някой съвет ви се струва много остарял, може да и кажете, че педиатърът ви е дал други препоръки. Също така да и разкажете подробно, за препоръките и съветите на педиатъра, така тя ще се чувства равноправен партньор. А това е вече стратегия на сътрудничество. Но се срещат и много съвременни и мъдри баби, които се интересуват от съвременните методи, правят всичко интуитивно правилно. А и във остарелите методи понякога има и нещо полезно.


Източник
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by raq_1 Съб 09 Апр 2011, 14:08

Не понасям свекърва си.Възприемам я като накаква вещица.И на такава прилича.отношенията ни не бяха добри в началото като заживях с нея,но след като се роди детето ми станаха ужасно нетърпими и лоши.Не ме уважава като майка,непрекъснато лицемерничи и казва че ме уважава ,но не е така.В началото от както се познавахме се опитвахме да водим диалог,но тя винаги гледаше да си каже нейното и моите неща не я интересуват.затова започнах почти да не я слушам и само отговарям с половин уста.правила съм опити,но тя говори само глупости и все неща които нея я вълнуват.Мъжа и е починал,всички се дразнят от нея и поради тази причина никой не ни идва на гости.Пенсионирана е и никъде не ходи ,вижда се с 1-2 човека,иначе седи само вкъщи и се натиска и ми досажда,това и е забавлението.Пускам пералня когато на нея и е удобно,зада има какво да прави през деня.Омръзна ми да се съобразявам с нея всеки ден.от както се роди детето ми я отдалечих малко от нас,тъй като тя само пречеше и имитираше работа,а нищо смислено не вършеше.А в същото време не спираше да се надува от гордост,след като аз се мъчех всичките месеци.Детето ми се роди недоносено и изобщо не ми беше до веселби.Имах доста притеснения и трудности с него,а на нея и беше все весело.После като дойдеше племенника и у нас ,или другият и син и тя ги канеше при детето да го видят без да ме пита.Чувствах се все едно аз съм никоя там и не съм аз майката.И даже като и кажех да изчакат да видя дали е удобно да се влезе при детето,тя викаше:"Е нека да влезе да го види,виж че е дошъл специално" и ме гледаше с надсмешка и доволна.Има и други неща и не мога да забравя и да и давам детето си.Радва му се само отстрани.Просто не ми се откъсва от сърцето!
raq_1
raq_1
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Свекървите - да си излеем яда Empty Re: Свекървите - да си излеем яда

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите