Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Наказват недисциплинираните ученици?

+4
cveti555
teqnstal
mavi
mamazavinagi
8 posters

Go down

Наказват недисциплинираните ученици? Empty Наказват недисциплинираните ученици?

Писане by mamazavinagi Пон 08 Сеп 2008, 08:41

Наказват недисциплинираните ученици?



07.09.2008 / 20:51

Според новия закон провинилите се ученици трябва да чистят двора и класните стаи


Недисциплинираните
ученици ще се наказват с намаляване на поведението и с полагане на
обществено полезен труд в училищата, а родителите им ще бъдат
глобявани. Това предвижда новият Закон за народната просвета. Промените
ще бъдат обсъдени на среща на регионалните инспекторати по образование
във Варна утре.

По новия закон провинилите се ученици трябва да
чистят двора и класните стаи на школото или да окопават училищните
градинки. Предвижда се учениците с намалено поведение да не получават
стипендии. Обмисля се дори пълна забрана за ползване на мобилни
телефони в училище.

Евентуални бунтове не плашат нито учителите, нито родителите.

"Мерките са закъснели. Чакаме ги от 2006 година", коментира Красимир Димитров, директор на СОУ "Васил Друмев" Варна.

Педагозите
смятат, че реакцията на промените ще е противоречива, защото санкции ще
има и за родителите. Според учителите промените трябва да се въведат
първо в малките класове, където по-лесно ще бъдат приети. Най-ранният
срок за въвеждането им е от следващата учебна година.
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Наказват недисциплинираните ученици? Empty Re: Наказват недисциплинираните ученици?

Писане by mavi Пон 08 Сеп 2008, 08:59

Хич не ми се вярва някой недисциплиниран ученик да хване метлата и да премете двора или да вземе мотиката и да прекопае градинката,а това за GSM-ите го излкючвам напълно.Дет се вика отърван му е края,но ще поживеем,ще видим ... дано не съм права.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Наказват недисциплинираните ученици? Empty Re: Наказват недисциплинираните ученици?

Писане by teqnstal Пон 08 Сеп 2008, 09:48

Аз също си мисля че няма как да стане това със почистването.Просто доста късно са се сетили да ги приемат тези закони.А й да ги приемат надали ще се спазват.Със намаленото поведение да то найстина може да стресне учениците но тези във по-малките класове.Но дано найстина измислят някакви мерки който да се спазват и от учители и от ученици.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Наказват недисциплинираните ученици? Empty Re: Наказват недисциплинираните ученици?

Писане by cveti555 Пон 08 Сеп 2008, 13:58

Много хубаво са го измислили,разбира се късно! Ако почнат от малките може и да стана,ама не ми се вярва! Днешните ученици от нищо не се плашат! Още по малко от учителите си ,които станаха за смях пред възпитаниците си! Без разбира се да имат вина за това! Едно дете от класа на дъщеря ми ,миналата година каза на госпожата:
"Ти изобщо не ми се прави на интересна с тия твойте 200-300лева заплата! На мен тези пари са ми джобни"
И за какво говорим! Никакъв респект и уважение към учителя! Аз навремето умрях от срам,защото ме мъмриха пред строя че ми била къса престилката Шокиран Никога аз или мой съученик не сме си позволявали да обидим учител,макар че бяхме диви! Така че тази работа за мен е обречена на провал! Изтървали са коня в ряката,дет се вика!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Наказват недисциплинираните ученици? Empty Re: Наказват недисциплинираните ученици?

Писане by деси Пон 08 Сеп 2008, 17:20

Да не забравяме ние как сме живели и какъв стрoг контрол е имало(може би аз не се включвам много в това число)ама и при мен е имало контрол.А днешните не подлежат на превъзпитание,може би всичко е от самото им възпитание в къщи.Един учител не може да зная как се възпитава детето извън класната стая.
А колкото за наказанията едва ли ще станат факт,не мисля че ще го приемат.И едва ли ще има кой да ги спазва.Да найстина може да сплашат по малките но те не са чак толкова недисциплирани.А тези от горните класове едвали ще се съгласят да си изпълнят наказанието.Знаем я днешната младеж колко е комплексирана.


Последната промяна е направена от деси на Пон 08 Сеп 2008, 19:44; мнението е било променяно общо 1 път
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Наказват недисциплинираните ученици? Empty Re: Наказват недисциплинираните ученици?

Писане by Dani Пон 08 Сеп 2008, 17:47

Трябва да има някакви наказания,защото днес училищата на нищо не приличат.Едно,че учителите не се уважават,друго,че децата се бият и пребиват едно друго и още какви ли не.Естествено както казва Деси,всичко е до възпитанието.За да имат по-голяма тежест тези наказаная,според мен трябва да го направят така:щом ученика не желае да си понесе наказанието да последва изключване.Така искат не искат ще си свършат работата.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Наказват недисциплинираните ученици? Empty Re: Наказват недисциплинираните ученици?

Писане by Schatzе Пон 08 Сеп 2008, 21:39

Наказание?! На тези днешните деца позната ли е тая дума. Какъв респект да имат от учители, или от който и да било, като има тъпи родители, дето ходят и за най-малкото нещо вдигат скандал на учителите? А навремето не беше така...
Но сега... то не мож им затвориш устите. Само викат и пият и бият. Нищо друго ценно няма в днешните деца. Да ме извинят примерните, защото все още се намират и такива единици. Но те обикновено са заклеймени с думата `тъпанар` или `задръстеняк` или нещо друго... Тъжен
На къде отива тоя свят .......
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Наказват недисциплинираните ученици? Empty Ученици плащат по 3 лв. за неизвинено отсъствие

Писане by mamazavinagi Пон 16 Фев 2009, 19:25

Ученици от пловдивската гимназия „Св. Седмочисленици" откупуват всяко свое
неизвинено отсъствие с по 3 лв. Така „спестяват" ходенето при джипито
или писане на извинителна бележка от родителите. „В училището има
момчета, които почти не се явяват в клас, но в същото време не са
наказани", оплакват се техни съученици.

„Какво значи неизвинените отсъствия да се откупят? За първи път чувам подобно нещо.
Това ме шокира и е напълно непонятно. Нямаме получен сигнал. Това е
корупционна практика", коментира Вихра Ерамян, старши експерт по
„Организационно-методическа дейност и контрол" в Регионалния
инспекторат по образованието в Пловдив.

Решението за 3-те лева е
на местното училищно настоятелство с председател Стоянка Войводова и е
с давност отпреди две години, потвърди за „Монитор" директорът Георги
Дългърски. Според него плащането не извинява отсъствията на децата.
„Сумите се използват само и единствено за покриване разходите на
училището за „издирване", твърди той. Уведомяваме родителите по
мобилните им телефони за всяко отсъствие и парите са само за обслужване
на процеса." Всекидневно лично директорът прави проверки, затова в
гимназията нямат деца с над 100 неизвинени отсъствия. Дългърски
разказа, че редовно намира питомците си да пият кафе в близките
заведения.

Вихра Ерамян уточни, че инспекторатът няма право да
проверява училищните настоятелства. Като юридически лица те могат да
бъдат ревизирани единствено и само от Държавен финансов контрол по
разпореждане на министъра на финансите. Според Иван Добрев, дирекция
„Стопански дейности" в район „Тракия", ще бъде разпоредена проверка в
гимназията. „Немислимо е това да е вярна информация. Така по-заможните
ученици изобщо няма да влизат в час", удиви се Добрев.

Санкцията за над 15 неизвинени отсъствия е преместване в друго училище или
преминаване в самостоятелна форма на обучение, припомниха от
Регионалния инспекторат по образованието в Пловдив.

.
www.monitor.bg
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Наказват недисциплинираните ученици? Empty Re: Наказват недисциплинираните ученици?

Писане by Lindzi Пон 16 Фев 2009, 20:15

За почистването на двора - виждала съм да го правят 3 и 4-то класници, но всички заедно и то не като наказание, а оборка. Големите пушат и се подхилкват отстрани. А навремето имаше бригади, което беше много хубаво, имаше дисциплина, уважение и кой каквото ще да казва, но Тошовото време, ако може да се върне с две ръце ще го прегърна.
Моят племенник учи в клас, където агресията е нещо нормално, но той е твърде чувствителен, след като не един, а цели трима го малтретираха известно време, докато не разбрах съвсем случайно докато беше у дома. След като уведомихме класната и Директора, те предприеха мерки - двама от учениците бяха изключени, след дълги разговори с Психолози, родители и Директора, а третият по настояване на баща му го измести в друг град, което е твърде крайна мярка според мен. Племенникът ми е 6-ти клас и каза, че може винаги да си изкара бележка за 5 лева, от тяхната медицинска сестра.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Наказват недисциплинираните ученици? Empty Re: Наказват недисциплинираните ученици?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите