Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Облеклото в училищата!

+26
schatz
gerito_81
ddonna
maggi
Ani76
didoni 27
Lindzi
Mimoza
mariela82
mimka
vesi
blueflower
natali 29
desi borisova
mimi281977
gabigabi 3399
radivdani
Bubsi
деси
Dani
Дени :)
gti
Schatzе
mavi
cveti555
mamazavinagi
30 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

За или против униформите сте

Облеклото в училищата! Vote_lcap81%Облеклото в училищата! Vote_rcap 81% 
[ 22 ]
Облеклото в училищата! Vote_lcap4%Облеклото в училищата! Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Облеклото в училищата! Vote_lcap15%Облеклото в училищата! Vote_rcap 15% 
[ 4 ]
 
Общо гласове : 27
 
 

Облеклото в училищата! Empty Облеклото в училищата!

Писане by mamazavinagi Чет 17 Апр 2008, 12:47

Какво е вашето мнение- трябва ли да се въведе задължителната униформа в училищата. Облеклото в училищата! 58058
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by cveti555 Чет 17 Апр 2008, 14:40

Гласувах за и ще се обоснова! Навремето,когато бях ученичка,верно роптаехме срещу униформите,ама някак си същите тези униформи ни изравняваха по възможности! Най вече финансови! После ,като дойде 10 ноември с демокрацията , падна и гадната униформа! И веднага си пролича на кого баща му пътува по корабите! Добре че наизлязоха оказионите,че мама да ми купи дънки с кант,че да не се депресирам от очевадните различия!
Но трябва да кажа че нашите униформи бяха изключително грозни! Ако сега униформоте се шият ,като следват някаква модна линия,нека да ги има. Пък и ще се помогне на днешните девойки,които не могат да преценят че роклята с гол гръб не е за часа по български език! Ами така де,като има униформа няма да бъркам ученичките от 6 клас с майки ! Но дори и да няма униформи,има далеч по прилични дрехи за училище. А за кабаретния грим ще се отплесна друг път!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by mavi Чет 17 Апр 2008, 15:21

Напълно съм съгласна с Цвети.Няма какво да добавя.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by Schatzе Чет 17 Апр 2008, 23:01

cveti555 написа:Гласувах за и ще се обоснова! Навремето,когато бях ученичка,верно роптаехме срещу униформите,ама някак си същите тези униформи ни изравняваха по възможности! Най вече финансови! После ,като дойде 10 ноември с демокрацията , падна и гадната униформа! И веднага си пролича на кого баща му пътува по корабите! Добре че наизлязоха оказионите,че мама да ми купи дънки с кант,че да не се депресирам от очевадните различия!
Но трябва да кажа че нашите униформи бяха изключително грозни! Ако сега униформоте се шият ,като следват някаква модна линия,нека да ги има. Пък и ще се помогне на днешните девойки,които не могат да преценят че роклята с гол гръб не е за часа по български език! Ами така де,като има униформа няма да бъркам ученичките от 6 клас с майки ! Но дори и да няма униформи,има далеч по прилични дрехи за училище. А за кабаретния грим ще се отплесна друг път!

По-изчерпателен отговор не мога да дам!!!
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by gti Пет 18 Апр 2008, 10:58

За,аз като учител като знам как ходят облечени иде ми да се гръмна
gti
gti
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by Дени :) Вто 22 Апр 2008, 12:10

Ми аз нямам нищо против...Отговорих ЗА(е зависи какви ще са ониформите...) Голяма усмивка Усмивка Намигане Razz
Дени :)
Дени :)
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by Dani Вто 22 Апр 2008, 12:13

Не съм сигурна.Има си своите плюсове и минуси.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by деси Вто 22 Апр 2008, 12:37

cveti555 написа:Гласувах за и ще се обоснова! Навремето,когато бях ученичка,верно роптаехме срещу униформите,ама някак си същите тези униформи ни изравняваха по възможности! Най вече финансови! После ,като дойде 10 ноември с демокрацията , падна и гадната униформа! И веднага си пролича на кого баща му пътува по корабите! Добре че наизлязоха оказионите,че мама да ми купи дънки с кант,че да не се депресирам от очевадните различия!
Но трябва да кажа че нашите униформи бяха изключително грозни! Ако сега униформоте се шият ,като следват някаква модна линия,нека да ги има. Пък и ще се помогне на днешните девойки,които не могат да преценят че роклята с гол гръб не е за часа по български език! Ами така де,като има униформа няма да бъркам ученичките от 6 клас с майки ! Но дори и да няма униформи,има далеч по прилични дрехи за училище. А за кабаретния грим ще се отплесна друг път!

А така и аз съм съгласна с теб
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by mamazavinagi Вто 22 Апр 2008, 14:20

cveti555 написа:Гласувах за и ще се обоснова! Навремето,когато бях ученичка,верно роптаехме срещу униформите,ама някак си същите тези униформи ни изравняваха по възможности! Най вече финансови! После ,като дойде 10 ноември с демокрацията , падна и гадната униформа! И веднага си пролича на кого баща му пътува по корабите! Добре че наизлязоха оказионите,че мама да ми купи дънки с кант,че да не се депресирам от очевадните различия!
Но трябва да кажа че нашите униформи бяха изключително грозни! Ако сега униформоте се шият ,като следват някаква модна линия,нека да ги има. Пък и ще се помогне на днешните девойки,които не могат да преценят че роклята с гол гръб не е за часа по български език! Ами така де,като има униформа няма да бъркам ученичките от 6 клас с майки ! Но дори и да няма униформи,има далеч по прилични дрехи за училище. А за кабаретния грим ще се отплесна друг път!

Аз да не остана по- назад и аз да изплагиатствам мнението ти. Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Униформи в училище?

Писане by Bubsi Пет 12 Сеп 2008, 09:25

Всяко училище, което иска да се развива, трябва да въведе униформите!

Облеклото в училищата! Bc4d72d8c9
Според Петрова униформите са символ на обединението и показват принадлежност към учебното заведение


Всяко училище, което иска да се развива, трябва да има ученическа униформа.

Това каза Нели Петрова, директор на столичната Първа английска гимназия, предаде агенция Фокус.

Според Петрова униформите показват принадлежност на ученика към училището и кара децата да се гордеят с него.

В Първа английска гимназия инициативата да се носят униформи е била реализирана миналата година по повод 50-годишнината на училището по програма на Министерство на образованието и науката.

Три четвърти от необходимите средства за изработване на училищните облекла са били осигурени от МОН , една трета от стойността са поели родителите . Всички ученици приели инициативата много добре, а мнението им е било предварително проучено чрез анкета.

В момента униформите в Първа английска гимназия не са задължителни за постоянно носене в клас, а се обличат предимно за празници, олимпиади и други състезания, на които трябва да се представи училището.

Обмисля се сериозно обаче те да бъдат въведени като постоянни облекла и по време на обучение.

По думите на Петрова, всички ученици биха приветствали тази идея, защото униформата е и символ на обединение.

Облеклата трябва имат много добър дизайн на облеклата, да са в съвременен стил и да бъдат съобразени с вкуса и предпочитанията, смята директорката

Аз съм съгласна с това, но задължително облеклото на децата трябва да е съвременно! Иначе просто децата няма да ги носят!
Bubsi
Bubsi
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by radivdani Пет 12 Сеп 2008, 12:00

Отговорих с "не съм сигурна". По професия съм гимназиален учител и ми се струва ,че много хора смятат ,че с въвеждането на униформи проблемите в училище ще се решат с вълшебната пръчка на Хари Потър. Не ,няма да се решат. По отношение на възпитението на култура на обличане смятам ,че родителите са тези ,които трябва да дадат своя принос. Училището е институция, в която се ходи с прилично облекло, но родителите са тези които трябва да дадат дефиниция за такова. Учителите биха могли да въздействат единстено косвено. От друга страна униформите считам ,че биха могли да се въведат в училища ,които държат на своето реноме и имидж; те биха били добър символ на училището и у учениците може да се създаде чувство на съпричастност и гордост носейки отличителната униформа. Но колко са училищата, в които учениците ще надянат с гордост техните униформи? Хммм
radivdani
radivdani
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by Schatzе Пет 12 Сеп 2008, 14:25

radivdani, донякъде си права. Обаче не съм съгласна, че мога да накарам детето си да облече нещо по различно от модерните разкъсани блузки с които ходят неговите съученици. Как виждаш едно дете да си сложи униформа, а другите да му се подиграват? Да, аз ще дам дефиниция за такова. Обаче всичко зависи и от средата. А тя е от модерна по-модерна. Не мислиш ли? Така, че единственото спасение за мен са униформите. Намигане
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by radivdani Пет 12 Сеп 2008, 14:48

alex1701 написа:radivdani, донякъде си права. Обаче не съм съгласна, че мога да накарам детето си да облече нещо по различно от модерните разкъсани блузки с които ходят неговите съученици. Как виждаш едно дете да си сложи униформа, а другите да му се подиграват? Да, аз ще дам дефиниция за такова. Обаче всичко зависи и от средата. А тя е от модерна по-модерна. Не мислиш ли? Така, че единственото спасение за мен са униформите. Намигане
Лично аз не съм против модерното обличане. Против съм прекалената показност на сексапил в коридора на училището/например голи пъпчета, ултра къси поли, къси панталонки и т.н., да не изброявам. Мисля ,че знаете за какво говоря/. Някъде четох предложение вместо униформи да се въведе дрескод, което според мен е по-разумно. Въвеждането на униформи само ще влоши повече обстановката в училище, още повече ,че няма адекватна нормативна уредба , с която учениците да бъдат задължени да облекат униформи. Незнам...Така мисля...
radivdani
radivdani
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by gabigabi 3399 Вто 01 Сеп 2009, 11:41

Тъжен ДА,ЗА УНИФОРМИТЕ СЪМ!НО ДА ВИДИТЕ КАКВИ ГРОЗОТИИ ИЗМИСЛИХА В НАШЕТО ДАСКАЛО,ЗА ДЪЩЕРЯ МИ. Ядосан съм
И ТЯ ОТКАЗА ДА НОСИ ТАЗИ ТАКА НАРЕЧЕНА УНИФОРМА,ЗАДЪЛЖИТЕЛНА-СУКМАНЧЕ ДА ДОЛУ С ФЛЬОНГА В КРЪСТА,КЛОШ,
С РИЗКА БЯЛА-АБЕ ТОЧНО КАТО МАТРЬОШКА!ТЯ Е СЛАБА,ДОБРЕ.АМИ ПЪЛНИТЕ МОМИЧЕНЦА,СА КАТО ...ДА НЕ ОБИЖДАМ
УЖАС!КАТО ГИ ВИДЯХМЕ ГАБИ СЕ ХВАНА ЗА ГЛАВАТА А АЗ ПОБЕСНЯХ-ПАРИ ЗА ГРОЗНИ НЕЩА!
gabigabi 3399
gabigabi 3399
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by mimi281977 Чет 03 Сеп 2009, 12:14

аз съм ЗА
mimi281977
mimi281977
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by desi borisova Чет 03 Сеп 2009, 13:24

Аз съм за униформите.
desi borisova
desi borisova
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by natali 29 Чет 03 Сеп 2009, 15:19

С двете ръце ЗА
natali 29
natali 29
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by blueflower Чет 03 Сеп 2009, 15:52

Гласувах за, защото смятам, че и за родителите и за децата това е по-добрият вариант. Ако въведат и за учителите, ще е страхотно, че като гледам една-две учителки в училището на малкия ми син как ходят облечени и се чудя на бар, на кабаре, или да преподават са тръгнали!? Усмивка Срам ме е Намигане
blueflower
blueflower
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by vesi Чет 03 Сеп 2009, 18:36

Твърдо и категорично ЗА
vesi
vesi
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by mimka Пет 04 Сеп 2009, 08:32

И аз съм ЗА но за по-големите деца.Над 5-ти клас.Защото малките много се цапат.Моят син всеки ден сменя панталона си за училище.Сега като въведоха униформа незная как ще се оправям само с два паталона/дънки ни е униформата/.
mimka
mimka
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by mariela82 Пет 04 Сеп 2009, 14:18

Аз съм За,но и аз като mimka мисля,че ще е по-добре да е за по-големите,защото по-малките не пазят.Те се търкалят по коридорите и двора.
mariela82
mariela82
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by Mimoza Пет 04 Сеп 2009, 15:35

и аз съм за, дори в новото училище където записах моя ученик, от тази година щеше да имат униформи, но в крайна сметка се разминахме, не били удобрени по проекта за който кандидатствали.
Дано другия път да успеят, наистина мисля че ще е по - добре за децата и родителите.
Mimoza
Mimoza
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by Lindzi Съб 05 Сеп 2009, 00:04

За - твърдо.
Освен различията, и на контрол да се научат. Сега са разхайтени.
Да взимат пример от Запад, ето американските колежи и училища, имат страхотни униформи, то е престижно да носиш например яке с емблемата на дадено училище.
Трябва да ги направят от една страна модерни и с приятни цветове, най-добре да се допитат до мнението на учениците, а от друга страна - достъпни за родителите и с различни размери.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by didoni 27 Съб 05 Сеп 2009, 00:59

С две ръце съм "ЗА",напълно съм съгласна с горните твърдения! dance
didoni 27
didoni 27
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by Дени :) Съб 05 Сеп 2009, 15:32

Попринцип съм за.. но не да ги правят в края на годината.. ии ние пуберите както растем бързо в началото на др. год. да купуваме нови.. при положение, че цените им достигат до 100 лв... Ядосан съм
Дени :)
Дени :)
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Облеклото в училищата! Empty Re: Облеклото в училищата!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите