Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Карат ученици да ходят по чорапи - да не цапат

2 posters

Go down

Карат ученици да ходят по чорапи - да не цапат Empty Карат ученици да ходят по чорапи - да не цапат

Писане by mamazavinagi Вто 13 Яну 2009, 14:00

Карат ученици да ходят по чорапи - да не цапат

13.01.2009 / 12:04

В началното бургаско училище "Михаил Лъкатник" било практиката учениците да ходят по пантофи


В бургаско училище карат децата да ходят боси в класните стаи. За това сигнализира на електронната поща на bTV родител на четвъртокласник.

В начално базово училище "Михаил Лъкатник" в Бургас практиката учениците да ходят по пантофи е въведена от самото съществуване на учебното заведение. По този начин според ръководството се запазва чистотата и хигиената в сградата.

Родителите били съгласни с изискването и не са го оспорвали. До вчера, когато учителка накарала едно от децата да се събуе по чорапи, защото си било забравило пантофите в къщи. Това предизвикало гнева на майката.

Имало е такъв прецедент, мисля, че е решен въпросът и няма да се повтори, заяви директорката Веселина Маджарова.

В учебното заведение се обучават 533 деца от 7 до 10 години. Отопляват се с централно парно. Проблеми с топлото е имало само по време на аварията в Топлофикация миналата седмица. Днес в училището беше топло и в класните стаи отново имаше боси деца.

Учителката, принудила детето да се събуе насила, е надвишила правомощията си, коментираха от Регионалния инспекторат по образованието в Бургас. Тя ще трябва да пише обяснение до директора на училището, който след като се запознае със случая ще реши как да я накаже.

www.btv.bg
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Карат ученици да ходят по чорапи - да не цапат Empty Re: Карат ученици да ходят по чорапи - да не цапат

Писане by cveti555 Вто 13 Яну 2009, 15:04

Мааааалеее, че не съм била аз тази майка! щеше тесен да й се види света на тая даскалица! Ми като си е забравило пантофите,ще му вземе обувките ако трябва или ще накара детето с един мокър парцал да ги изчисти и готово!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите