Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кърменето по час или на поискване?

+16
schatz
stasy321
iletoili
ayselll
vilijov
natali 29
eva_79
Lindzi
mimka
Далия
Ani76
Tiny
iananeshkova
Ванчето
cveti555
lenig
20 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by Гост Пон 12 Юли 2010, 16:01

Здравейте , мами!
И аз кърмя, моят син е вече на 12 дни.Роди се 4,300 и 50 см. Суче много добре и сам си създаде режим на хранене, който е долу-горе през около 2,5- 3 часа.Но искам да ви попитам всички вас - когато суче от лявата гърда огладнява след около 2,5-3 часа(както казах).Но когато е сукал от дясната се събужда за хранене след около час и половина.За мен това значи,че кърмата от дясната гърда не му стига.Знае ли някой от вас как да увелича лактацията си?Това,че пия много течности и ям плодове не помага.А така искам да го кърмя, но се страхувам,че скоро кърмата няма да му стига изобщо,понеже за да го дохраня, след дясната гърда му подавам лявата,която за следващото хранене се оказва недостатъчно пълна и така..объркващ ме кръговрат.
Моля, помогнете!!!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by peperyda Пон 12 Юли 2010, 16:53

и аз в момента съм така от 3дни ,и го дохранвам с АМ, но се опитвам и аз да увелича лактацията си.Купих си един чай на хип и го пих днес и ми се струва че е по добре.Ще видим как ще се развият нещата.
peperyda
peperyda
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by Lindzi Пон 12 Юли 2010, 17:05

Допитах се до моя приятелка, която е минала целият труден процес на кърмене...затова споделям нейния опит, тъй като тя няма възможност да се включи.

Предлагайте кърма и от двете гърди, не пракалявайте с течностите, защото това може да доведе до обратен ефект.
Не му предлагайте нищо друго освен гърда, това, че има такъв режим е учудващо, може да се изцеждате след кърмене щом е толкова много времето между кърменията, за да подпомогнене лактацията.
Нормално е да има няколко такива периода, в които детето расте и се нуждае от повече кърма, нужно е малко време, докато гърдите на майката се нагодят.
Бъдете спокойна, истината е че колкото повече детето суче, толкова повече кърма ще се образува.
Храната ви трябва да е пълноценна, зърнени храни - зеленчуци, плодове, трябва да внимавате заради коликите, да пиете фреш - но по-добре да си изцеждате, отколкото сок от кутия.

Тези моменти са няколко и не се стряскайте, нарича се точно "скок в растежа".

И давайте двете гърди на едно кърмене!

Нормално е едната гърда да дава по-малко от другата. И не се мъчете да проверявате колко мляко изцеждате,защото вие изцеждате само предното мляко, а задното, което е хранителното - него може само бебето да го суче, оттам и много майки си мислят,че млякото им не стига.

Понякога може и на половин час да суче, редки са тези моменти, но ако стане - не се плашете.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by schatz Пон 12 Юли 2010, 19:35

de4inko ,ти не даваш ли от двете гърди?Защото аз сменям.
Иначе за латацията ... аз никога съм нямала проблем но знам че е добре ако искаш да я увеличиш да изцеждаш до край
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by Гост Пон 12 Юли 2010, 19:41

Благодаря ви за светкавичната реакция, майчета!Основното ми притеснение е,че скоро кърмата няма да стига за бебчо.Той е едва на 12 дни,а вече ме изсуква до капка.Дали когато нуждите му от повече кърма нараснат ще нарасне и производителността?Иначе гледам да редувам гърдите,за да има достатъчно време да си наваксат мляко за следващото хранене.Че моят бебо се роди голям и си хапва завидно добре.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by schatz Пон 12 Юли 2010, 19:46

Моето бебе се роди 4.100 но кохато гърдите биват изсмуквани до край лактацията се увеличава,така че затова се изцеждай
Успех ти пожелавам!
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by cveteto Вто 13 Юли 2010, 13:11

Може да си хапваш също и ядки. Много помагат на мен ми помагаха бадемите, житото и овесените ядки. Както са казали и другите мами това с изцеждането също много помага. След кърмене пробвай и да цедиш за да стимулираш. УСПЕХ!
cveteto
cveteto
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by Lindzi Вто 13 Юли 2010, 13:15

Но аз пак си мисля, че Дечинко, дава на едно кърмене само едната гърда. Така ли е?
Защото виж мамите пишат да се сменят и двете гърди на едно кърмене!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by peperyda Вто 13 Юли 2010, 13:46

Момичета тръгна си ми пак кърмата и малчо си се наяжда от едната,на следващото ядене от другата.Днес съм спокойна вече.Пия един чай на ХИП за кърма,давах тези на малчо да суче през 1.30-2ч. и се стимулираха гърдите.Благодаря в на всички че писахте и ме успокойхте
peperyda
peperyda
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by Гост Вто 13 Юли 2010, 14:16

Мамчета,в началото пробвах да редувам гърдите на храненията и се получаваше добре.Но от няколко дни дясната гърда е недостатъчна за бебчо и затова давам и двете на хранене.А колкото до изцежданията - да, редовно изцеждам кърма след храненето,а снощи дори и ставах в 2ч. да се цедя:))Притеснява ме,че от дясната гърда изцеждам не повече от 20 мл. след хранене.Нищожно количество като се има предвид,че бебчо е на 2 седмици,значи не суче чак толкова голямо количество.Ами когато поотрасне?????Иначе съм убедена,че сучем правилно,защото всички признаци за това са налице.Ще пробвам и чайчето на Hipp.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by Lindzi Вто 13 Юли 2010, 14:51

Аз си мисля че ще се увеличи, но не трябва да се притесняваш, защото защото може притесненията да ти се отразят.
След като приключи със сукането, нали е сито бебето и не плаче за още?
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by schatz Вто 13 Юли 2010, 19:53

И аз го имам този чай на HIPP,но дори не съм го и отваряла,дано има резултати от него
schatz
schatz
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by peperyda Сря 14 Юли 2010, 08:02

Да наяжда се и е мн радостен след ядене- започва игра. Кърменето по час или на поискване? - Page 2 442156
peperyda
peperyda
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by Lindzi Сря 14 Юли 2010, 21:43

Какъв е този чай на Хип с каква билка е?
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by peperyda Чет 15 Юли 2010, 09:06

Декстроза(не знам това какво е),екстракт от -маточина,коприва,кимион,анасон,копър,седефче.
peperyda
peperyda
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by albatros4eto Чет 07 Окт 2010, 14:42

zdraveite.iskam da vi pitam po temata za karmeneto na poiskvane.pri tozi na4in vse pak ne e li lo6o za nego tai kato ima korem4e kolkoto oreh4e pri novorodenite i po 4estoto karmene ne go li natovarva.


Здравейте.Искам да ви попитам по темата за кърменето на поскване .При този начин все пак не е лошо за него та като има коремче колкото орехче при новородените и по честото кърмене не го ли натоварва.


Мнението е редактирано от Admin
Писането на кирилица е задължително - точка 1.9 от
ПРАВИЛАТА!
albatros4eto
albatros4eto
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Кърменето по час или на поискване? - Page 2 Empty Re: Кърменето по час или на поискване?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите