Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Деца и телевизия!

3 posters

Go down

Деца и телевизия! Empty Деца и телевизия!

Писане by mamazavinagi Пет 06 Мар 2009, 01:19

Децата, които прекаляват с телевизията, са по-склонни към астма!

Деца, които прекарват повече от два часа пред телевизора, са два пъти
по застрашени от развиване на астма, показва ново британско проучване,
съобщи Би Би Си.

За първи път експертите обръщат повече внимание
не на вредните излъчвания от екрана, а на заседналия начин на живот,
коментира медията. Поемането на въздух дълбоко, както при физически
упражнения, се препоръчва по време на гледане на телевизия, за да се
поддържат белите дробове.

Учените, които са автори на
проучването, публикувано в списание "Торакс", са наблюдавали повече от
3 000 британски деца от деня на раждане до 11 години. През този период
родителите редовно са били интервюирани дали децата имат затруднено
дишане.

Макар и като цяло процентът на децата, развили астма, да
е нисък, резултатите са доста показателни за вредното влияние на
телевизора, съобщи Би Би Си.

От децата, които са били
диагностицирани с астма, 2% не гледат телевизия, 20 на сто прекарват
пред екрана по малко от час, 34% гледат телевизия 1-2 часа и 44 на сто
са редовни зрители над два часа дневно.

Доктор Илейн Викърс от
организацията "Астма Великобритания" заяви за Би Би Си, че е
изключително важно родителите да се опитват да отвличат вниманието на
децата от гледането на телевизия и да ги насърчават да водят по-активен
живот.

http://dnevnik.bg
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Деца и телевизия! Empty Как телевизията се отразява на Вашето дете?

Писане by pumpal21 Пет 15 Окт 2010, 15:22

Повечето деца се запознават със света на телевизията дълго преди да навършат училищна възраст. В годината едно дете прекарва средно около 900 часа в училище и около 1 023 часа пред телевизора.
Телевизията може да изглежда, като нещо добро: детето може да получава помощ от образователните програми; да учи азбуката от телевизията; да опознава дивия свят на природата. Няма никакво съмнение - телевизията може да бъде страхотен учител и домакин, ако я гледате заедно с Вашето дете. Но въпреки нейните преимущества, телевизия може да бъде пагубна:


  • Проучвания показват, че онези деца, които нормално прекарват повече от 10 часа седмично, гледайки телевизия са предразположени към наднормено тегло и са по-агресивни.
  • Деца, които гледат екшън сцени (като отвличане или убийства) са склонни да вярват, че светът е страшен и, че нещо лошо ще се случи на тях.
  • Проучванията показват също така, че телевизията би могла да подсилва и расова дискриминация.
Деца под 2 годишна възраст би трябвало да не гледат телевизия, а по-големите деца трябва да прекарват пред телевизора не повече от 2 часа на ден, според препоръките на Американската академия по педиатрия (AAP). Като родител, Вие трябва да наблюдавате съдържанието на гледаните от Вашето дете телевизионни програми и да поставите определени граници за да гарантирате, че детето не прекарва цялото си свободно време гледайки телевизия, вместо да се занимава с други дейности, като игра с приятели, упражнения и четене на книги.
Насилие

Насилието, което показва телевизията понякога предизвиква желание за имитация, защото насилието е демонстрирано и показвано, като забавен и ефектен начин да се получава това, което е желано. Много буйни действия са извършвани и от "добрите", на които децата биха искали да подражават. Децата са предупредени от техните родители, за неправилните и нетолерирани от тях действия, но телевизията казва че всичко е наред ако добрия хапе, удря или рита. И дори на "лошите" от телевизията рядко им се търси отговорност или са наказвани за техните действия.
Изображенията, които децата също поглъщат могат да ги травмират и да ги накарат да се чувстват уязвими. Проучвания показват, че децата между 2 и 7 години са ужасени от фантастични, страшно изглеждащи неща като чудати чудовища например. Просто казвайки на деца, че тези изображения не са истински няма да им помогнете, защото децата не могат да направят разлика между фантазия и действителност.
Децата между 8 и 12 години са ужасени от заплахата на насилието, природни бедствия и измъчването на други деца, дали тези изображения се появяват във филм, по новините или в шоута, базирани на действителността. Разискването им с децата на тази възраст ще им помогне да намалят страховете на детето. Поради тази причина вие трябва да предоставяте насърчителна и честна информация за да им помагате.
Затлъстялост

Според AAP , има връзка между прекомерното гледане на телевизия и затлъстяването - важен проблем за здравето днес. Децата са неактивни и обикновено обичат закуска по време на гледане на телевизия и те са обсипвани с рекламни съобщения, които ги насърчават да ядат нездравословни храни, като картофен чипс и бисквити, които често стават предпочитани храни за закуска.
Образователните телевизионни програми са твърде много и имат същият ефект върху детското здраве. Дори ако децата гледат 4 часа образователно предаване те не се упражняват да четат, да се социализират или да прекарват повече време навън.
Защитниците на деца са разделени когато става въпрос за решения относно гледането на телевизия. Въпреки че много детски защитници увещават за повече часовете през седмицата, отделени на образователните програми, други твърдят, че телевизията не е най-доброто решение за образоване на децата. И някои казват, че за родителита е по-добро да контролират гледането на телевизия и да се учат децата, че тя е за забавление, не е постоянно "бягство от действителността".
Какво можете да направите вие?

Важно е да говорите на вашето дете за това, което вижда по телевизията и споделяте вашите собствени убеждения и стойности. Ако нещо нередено се появява на екранът, вие можете да питате вашето дете: "Мислиш ли, че ще се чувстваш добре, ако те удрят този човек? Какво друго можеха да направят? Какво ти щеше да направиш?"
Вие можете да ограничавате броят от часове, които вашето дете прекарва пред телевизора премествайки го от всекидневната в друга стая, да нее позволявате телевизия в спалнята или детската му стая, да я спиратепо време на хранене. Телевизията също така може да бъде третирана като привилегия, която вашето дете трябва да придобива, а не като право.
Вие също така бихте могли да проверявате програмите на телевизията по-рано от уреченото време за дадено предаване или програма, които бихте могли да гледате всички заедно - еволюционно подходящи и ненасилствени програми, които подсилват стойности на семейството, на подходящ език и възпитаващи социални умения. Пробвайте гледаната телевизия само тогава, когато има специфична програма, която вие искате да гледате вместо канал, сърфирайки докато нещо интересно прикове вашия интерес. Като родител, вие трябва да давате добър пример, ограничавайки вашето собствено телевизионно гледане.
Ако вашето дете иска да гледа телевизия, но вие искате да я спрете, опитайте се да предложите забавление, алтернативно на телевизията. Предложете игра, в която биха могли да се включат и останалите членове на семейството като например жоменка (криеница). Другите алтернативи на гледането на телевизия включват игри навън, четене на книги, работа върху творческа задача или хобита, слушането на музика или танците. Възможностите за забавление без телевизията са безкрайни - така че спирайте телевизията и се насладете качествено на времето, което вие ще прекарате с вашето дете.
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Деца и телевизия! Empty Re: Деца и телевизия!

Писане by styyni Съб 16 Окт 2010, 22:20

Децата и телевизията
Телевизията определено не е най-добротозанимание за децата, но почти всеки родител ще да признае, че еизползвал синия екран за детегледачка поне за известно време. Нокаквито и оправдания да си измислим, телевизията въздейства негативно ивсички изследвания го доказват
Ако засегнемпо-специално физическото въздействие, то негативните фактори са поненяколко. На първо място детето прекарва неподвижно известно време предекрана, което нарушава неговата естествена двигателна активност, коятое изключително важна за неговото хармонично развитие. Застоятспособства за появата на затлъстяване, според някои изследвания е предпоставка и за астма или други заболявания.
Деца и телевизия! File5185

Винтелектуалното си развитие детето преминава няколко стадия. Първият стадий приключва някъде около края на третата година. Това е време,когато детето активно опознава света и прави първите причинно следствени връзки, които много често са в основата на развитието на понататъшните му представи и идеи. Именно затова е важно детето да не прекалява с телевизията, защото посланията от филмите, а и от детските много често са изключително агресивни.Повечето специалисти са единодушни, че един час на ден или час иполовина е предостатъчно за толкова малко дете. А според Американскатаакадемия по педиатрия децата до две години изобщо не трябва да гледаттелевизия.
До четвъртата година у човека серазвива остротата на зрението, а в първите десет години финатамоторика, управляваща очната мускулатура. Когато детето се взира в екрана, зрението му е ограничено пет пъти повече,отколкото ако се вглежда в страниците на детската книжка. Такамускулите на очите не се развиват, активността им се понижава до 80%.Това много често води до нарушения в развитието на очната мускулатура.Докато гледа телевизия, у човека се появяват изменения в активността наглавния мозък и настъпва така нареченото алфа състояние, което е близкодо транса. Това специфично състояние е изследвано и описано още през1979 г. От австралийските изследователи Ф и М. Емъри, а днес е признататеза по цял свят.
Учените от Колумбийскияуниверситет пък са доказали, че часовете пред екрана водят съссигурност до затлъстяване. Те са изследвали 2800 деца с наднорменотегло и на възраст до пет години. Полът им, етническия произход исоциалния статус на родителите са различни. Екипът е следял заизменения в обмена на веществата и енергията, която е нужна наорганизма, за да поддържа нормалните си функции в течение на определеничасове застой пред телевизионния екран. Като в единия експериментдецата прекарали половин час на дивани пред изключен екран, а въввтория – същото време пред включен. Резултатите били поразителни,оказало се, че при работещ телевизор разходът на енергия падал рязко.Излиза, че простото безделие хаби повече калории, отколкото следенетона предаване по каналите. Съсредоточаването върху екрана оказва многокомплексно въздействие върху целия организъм, не само върху съзнаниетои мозъка.
Някои учени са решили да стигнат и по-далеч, като изследват влиянието на телевизията върху интелекта.Такива са американските изследователи Дороти и Джеръми Сингър. Теизучават този аспект от влиянието на екрана в продължение надесетилетия и почти винаги стигат до извода, че телевизията се отразяванегативно върху способностите на детето за игра, върху успеваемостта мув училище, върху способността му за четене и говорене. Според тях,децата, които гледат телевизия активно, успяват по-трудно да отличатреалността от измисленото, да развият въображението си, речевите сиспособности. При тях по-често се наблюдават състояния на страх,тревожност, липса на смелост за вземане на решения, агресията също ечесто срещано явление. Най-ярко изпъква липсата на фантазия и развитиена алтернативното мислене.
Положението е подобнои в Европа, децата на България не правят изключение. През 2000 годинасе провежда изследване в Германия под патронажа на Международнатаасоциация по оценка на успеваемостта в училище. От резултатите ставаясно, че средно около 15% от осмокласниците в страната четат текстоветена ниво трети клас. Увеличили са се и главоломно случаите на деца сдефекти в речевите способности, които не са вродени, а придобити. Всичко това е в следствие сериозен дефицит в общуването с деца, липса навнимание към тях от страна на родителите, липса на съвместни занятия,на четене на книги и в същото време на прекомерно застояване пред телевизора или компютъра.
Много родители възразяватна тези данни с идеята, че по телевизията има образователни програми,както и специални часове, посветени на най-малките, наситени синформация точно за тяхната възраст. Но се оказва, че когато човекпроизнася гласно дума, в речевото усилие се включва почти цялото тяло исе извършват определени микродвижения. Което при просто слушане наречта от екрана не се осъществява. Дори ако си само слушател в единдиалог, оказва се, че тялото ти също прави микродвижения, които санеосъзнати.
Когато детето общува реално с другихора, то се учи да говори и да реагира телесно на различните звуци иинтонации. Присвоява различни подражателни звуци, освен това сетренират мускулите на тялото, лицето и очите, които неизменно савъвлечени в разговора. Детето се учи неусетно да координира над стомускула едновременно, развива артикулацията си, ориентацията икомуникацията с околния свят. А когато детето просто слуша телевизионнопредаване, тази активност тотално липсва.

Деца и телевизия! File5186

През 1996 г. Английският логопед Сали Уорд публикува резултати от изследване, според което става ясно, че над20% от децата до девет месеца изобщо отказват да кажат каквато и да едумичка, като при всички тях родителите са ползвали телевизора катозанимание и залъгалка.
Но защо е толкова трудно дасе откъснем от синия екран? Дори ние, възрастните, които ужконтролираме ситуацията, трудно прекарваме дори една вечер без дахванем дистанционното. Според учени от Станфордския университетсглобяването на кадри с различен интензитет, времева дължина, с резкипромени в звука и ракурса активират у зрителя рефлекса за ориентиране иудържат вниманието му на екрана. Тези резки смени атакуватконцентрацията и я приковават към телевизора. Кадрите се сменят понепрез четири или пет секунди, което удържа вниманието на зрителя. Да неспоменаваме и визуалните и слухови атаки на рекламите, коитовъздействат тройно по-силно върху децата, които ги възприемат абсолютнобуквално. Те не умеят да гледат критично на поднесената информация и дасе дистанцират от нея съзнателно, всичко е буквално прието и честопресъздадено в ежедневието.
Все повече се срещатсемейства, които съзнателно се отказват от тази техника в домовете си.За сега са малцинство, но ако човек си даде сметка колко много щеспечели от
една такава „загуба”, може би числото на отказалите се ще се увеличи. Може би е време да се въведе нова благородна кауза, която да пропагандира поне един час вечер изключен телевизор.Ще установиш, че ще спечелиш ценно време с децата и семейството си, щеимаш възможност за пълноценни разговори и забавни занимания или може бивреме, в което да се замислиш за нещата, които пренебрегваш илизабравяш. Със сигурност ще спечелиш усмивки, смях и задоволство отмъниците, които ще получат в бонус твоето внимание и време.


Източник!
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Деца и телевизия! Empty Телевизорът и вашето бебе

Писане by pumpal21 Чет 21 Окт 2010, 16:41

Според най-новите научни изследвания, ако вашето бебе започне да прави повече поразии от допустимото, вина за това има телевизията.

Деца и телевизия! Tv_bebe
Детската възприемчивост е тотална, включително и от видяното на телевизионния екран. Разбира се, много от програмите могат да се окажат точно толкова градивни за децата, колкото и родителската загриженост.
По мнението на учените телевизията може да помогне на децата да се научат да говорят. Тя развива вродената им съобразителност, тъй като телевизорът е такава подкрепа при ученето на езика, каквито са и илюстрираните детски книжки.
В хода на наблюденията е установено, че вниманието на 2-годишни деца се задържа върху екрана 3 пъти по-дълго, отколкото на ненавършилите една година.
От 1 до 2 години децата разбират повече, отколкото могат да изразят с думи, смята психологът Даниел Андерсик. Да уловят смисъла на бързо сменящите се кадри за децата е все още трудно.
10 месеца след раждането - това е минималната възраст, когато децата като че ли започват да разбират това, което им показват по телевизора. Но да се определи тяхната умствена реакция е много трудно, тъй като те все още не умеят да говорят.
В статия, публикувана в „Списание за детския език", психологът М. Райе твърди, че децата след една година възприемат телевизора като говореща книжка с картинки. Още по-добре е, когато възрастните, с които детето стои пред синия екран, му разказват за това, което виждат.
Заедно с усвояването на разговорната реч децата с помощта на телевизора могат да се научат и как да се държат.
Поставили група от 40 деца пред телевизора в момент, когато водещият показвал как да разглобят една играчка. След това поставили 20 от тях на маса и им дали същата играчка. Тринадесет от тях съвсем точно повторили видяното. На другите 20 деца дали играчката на следващия ден и 8 от тях също се справили успешно с разглобяването. Този експеримент доказал, че даже такива малки дечица могат да запомнят информацията от пръв поглед и при възможност правилно да я използват.
„Съществуват ред теории, че децата не виждат аналогия между ТВ-изображението и неговия реален двойник в обкръжаващата действителност - казва психологът Е. Мелтсоф, провел описания експеримент. - Нашите изследвания доказват, че в края на краищата такава способност при децата съществува, тя се проявява още в ранна възраст, когато още не са произнесли първите си думи."
Така че, за да чуете очакваната първа дума „мама", а не изрази от рода на „Днес е хубав ден за българската демокрация", „Лека нощ и обичайте се всички" ..... внимателно подбирайте програмите.

Източник
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Деца и телевизия! Empty Пазете децата от вредното влияние на екрана

Писане by pumpal21 Пон 28 Мар 2011, 16:24

Проблемът идва оттам, че децата стоят по 10 и повече часа пред екрана. Това
продължително медийно влияние се отразява негативно особено много върху здравето
на децата, върху социалните им контакти, поведението, възпитанието и
образованието им.
Деца и телевизия! 15114_2
Защо
продължителното стоене пред екрана е вредно за децата?


  • Медийното влияние води до антисоциално отношение, импулсивни избухвания,
    безразличие, депресия и преждевременно съзряване. Децата
    подражават на това, което виждат – сцени на насилие във филмите и компютърните
    игри.



  • Деца и телевизия! 15114_3
  • Пристрастяването към компютъра и телевизора води до заседнал
    начин на живот, затлъстяване, захарен диабет, претоварване на очите, облъчване,
    енергиен дисбаланс



  • Влияе негативно на интелектуалното им развитие, намалява времето за
    образование и четене на книги. Гледането на телевизия повече
    от 10 часа седмично влия отрицателно върху постиженията на подрастващите в
    училище.
    Децата, които прекарват часове пред компютъра и телевизора
    страдат от липса на концентрация в
    училище
    , според едно проучване. Децата свикват, че информацията,
    която им се преподава в училище могат да я намерят бързо и лесно в
    интернет. Не намират за нужда да помнят чутото в
    училище, след като то е в интернет.
    Грамотността също е спаднала
    значително за последните години. Децата също страдат от липса на сън и ленивост.


  • Намалени социални контакти. Вече има facebook приятели,
    комуникацията се изразява в писане на коментари и постване на снимки. Това
    съответно води до изолация и проблеми с общуването.



  • Детето губи реална представа за света, има променена ценностна система и
    светоглед. Реалният свят му се струва скучен на фона на бързо променящата се
    медийна действителност. Децата престават да се радват на малките неща в живота.
Деца и телевизия! 15114_1
Как да намалим
времето, което децата прекарват в гледане на телевизия или седене пред
компютъра?


Ограничете времето, прекарано пред екрана на
2 часа дневно. Още докато детето е
малко (между 2 и 5 години) поемете контрола над компютъра и телевизора и
създайте навик у детето си да се забавлява пред екрана само в рамките на 30 мин. (време, колкото да изиграе една компютърна игра или да
изгледа едно анимационно филмче)
. Впоследствие може да увеличите това
време до 2 часа, в които да стимулирате детето си да използва телевизора и
компютъра за градивни цели – търсене на информация с учебни цели например.
Не позволявайте на детето си до 12-годишна възраст
да има телевизор в стаята си (по възможност и компютър).
И нека
вечерята пред телевизор не става навик за децата ви, нито пък приемайте уговорки
с детето ви да се приспива всяка вечер с 30 мин. пред телевизора. Контролирайте сайтовете, които посещава детето ви, телевизионните
канали, които гледа, компютърните игри, които играе.
Старайте се да
привличате вниманието на детето си към други занимания – игра на монополи или
скрабъл, четене на книга, редене на пъзел и т.н.

Източник!
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Деца и телевизия! Empty Деца далеч от телевизора

Писане by styyni Пон 18 Апр 2011, 18:45

Деца и телевизия! Tvkid1
Информационният поток от синия екран превишава многократно възможността за възприятие от страна на малчуганите

Известно е, че повечето тригодишни деца гледат телевизия по 4-6 часа на ден.
Често родителите оставят детето пред “синия екран”, смятайки, че това
няма да им причини вреда. Но така ли е наистина, отговарят представители
на центъра "Съвременни родители" на електронния си сайт.
Животът на малкото дете, по природа любознателно, протича в постоянно
изследване на окръжаващия го свят. То се стреми всичко да пипне,
повърти, да пробва, да изучи. Повечето малчугани бързо се научават да
включват и изключват телевизора или касетофона, още повече, че
дистанционното управление с множеството разноцветни копчета обладава за
тях свръхпритегателна сила. Постоянно сменящите се картинки на екрана на
телевизора толкова силно привличат детето, че на него му става
неинтересно и скучно всичко друго, което става в реалния живот
Мозъчните способности най-активно се формират в периода от раждането до
тригодишна възраст. В първите 6 месеца след раждането мозъка достига 50%
от своя възрастен потенциал, а в 3-годишна възраст - 80%. По такъв
начин, става ясно, че детето има огромен потенциал памет, и само от нас,
възрастните които го заобикаляме зависи с какво ще се запълни той. Това
може да са интересни стихотворения и хубави песни, приказки и пословици
или редове от известните ни реклами по телевизията.
Даже без да се задълбочаваме в медицинските аспекти на ранното обвързване на детето с
телевизора (неподвижност, вялост на мускулите, заплаха за нарушаване на
зрението), не може да пропуснем да споменем за претоварването на
органите възприятие, в резултат на което у детето могат да се появят
различни страхове, неоправдана агресия, проблеми със съня. Потокът на
информация, излизащ от екрана, многократно превишава
възможностите на възприятие на детето и възможността самостоятелно да го
преработи. То хваща ту едно, ту друго и не може да установи връзката
между изображението и чутия текст, заради което неговият мозък започва
да мисли откъслечно. Именно затова може твърдо да се заяви, че ранното
запознанство на детето с телевизионните предавания влияе отрицателно на
развитието на детето, значително понижава неговата любознателност и го
прави пасивно. Още повече, че във филмите, анимационните филми и
най-вече в рекламите има толкова много агресивни цветове, резки и
плашещи звуци. Всичко това действа на психиката на детето крайно
негативно.
Известно, е че особено често гледат телевизия деца от
неблагополучни семейства. Понякога телевизионните предавания са
единственото развлечение или даже своеобразен наркотик. В бъдеще детето,
израсло в такива условия, ще му се наложи да чака, докато цялата му
необходима информация дойде отвън, защото то няма да се е научило да
мисли самостоятелно, да използва своите идеи и разсъждения. На него му е
чуждо конструктивното творчество. При децата, които рано са започнали
да гледат телевизия и гледащи повече от час на ден, се намалява
равнището на нагледно-образното мислене и се намалява обемът на паметта.
Такива хлапета не чувстват дистанцията в общуването, често правят
гримаси, задават повърхностни въпроси или съвсем не ги задават,
отговарят на въпросите стереотипно. Интересът на децата към предметите,
фактите и събитията е повърхностен,
говорът е примитивен,
започват да четат по-късно без интерес и лошо преразказват. След
видяното предаване у тях може да настъпи неочаквана и безпричинна
агресия, тъй като активността и напрежението, които възникват в детето,
са непроизволни, натрупват се и не се използват. Освен това, при тях
много силно е изразено критически-наблюдателното мислене, творческото
почти не е изразено. То се развива на основата на собствения жив интерес
към реалния свят. Развитието на волята, стремежът да постигнеш
поставената задача е нарушен, защото, седейки пред екрана, детето не
извършва активни действия. Всякакви творчески позиви не се стимулират, а
се притъпяват.
Експертите съветват колкото се може по-късно да
запознавате детето с телевизионната и видеопродукция. Значително
по-добре е да се стимулира неговата фантазия и да се поощрява
изследователският му интерес. По-често трябва да му се четете. Хубаво е и
заедно да измисляте приказки, отгатвате гатанки. Свирете на музикални
инструменти, създайте домашен оркестър, куклен театър, направете му
театър на сенките. Рисувайте с моливчета и боички, играйте с
конструктори и кутийки, правете градове и приказни замъци. Наблюдавайте и
му разказвайте за дъгата, пчелите, дъжда, дърветата и т.н.

Източник!
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Деца и телевизия! Empty Re: Деца и телевизия!

Писане by styyni Пет 21 Окт 2011, 22:17

Телевизорът може да донесе на детето
много ползи той способства за общото развитие на детето, разширява
неговия кръгозор и служи добре за развлечение. Но всичко това само, ако е
под контрол от възрастни, които следят какво гледа детето и колко време
изкарва пред телевизора.
За деца под две години, може да се каже,
че телевизорът е ненужен и на детето е абсолютно
достатъчна половинчасова детска програма на ден.
От три до шест годишна възраст детето може да изкарва по около 1 час на ден пред екрана.
Ученици от малките класове не трябва да седят пред телевизора повече от час и
половина на ден. Нарушението на това правило влияе лошо на физическото и
психическото здраве на детето.
Никога не включвайте телевизора, когато детето се храни или играе.
Не трябва да се разрешава гледането на любимо предаване като награда за
добро поведение и обратното да се забранява заради лошо държание
такова отношение ще доведе до това, че в бъдеще няма да може да отлепите
детето от телевизора.
В семейството трябва да е въведено ясно правилото родителите решават кои предавания да се гледат от детето.
Добре е да гледате заедно телевизия това се харесва на децата, а и ще имате
възможност веднага да отговаряте на възникващите въпроси и да реагирате
при показване на неподходящи за възрастта му сцени или предавания.
Телевизорът е вреден, ако детето изкарва пред него дълги часове непрекъснато.
Психолозите са установили, че при такива деца често възникват проблеми с
въображението, формирането на собствено мнение, затруднения при
общуването.
Освен това, сравнително дългото седене пред екрана в
неподвижна поза може да доведе до физически увреждания напълняване,
обездвижване, нарушение на стойката и зрението.
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Деца и телевизия! Empty Re: Деца и телевизия!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите