Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

+11
Ванчето
lusien
Далия
Виолета Милчева Стоянова
Lindzi
деси
mavi
mariela82
Cveti789
bambolina
mamazavinagi
15 posters

Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Vote_lcap0%Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Vote_lcap89%Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Vote_rcap 89% 
[ 16 ]
Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Vote_lcap11%Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Vote_rcap 11% 
[ 2 ]
 
Общо гласове : 18
 
 

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by mamazavinagi Пон 16 Мар 2009, 12:59

Е мили дами, бивши и бъдещи булки, Вие от кои сте и какво сте или бихте предпочели за вашият сватбен ден? Усмивка

Аз лично си купих своята, още с първата проба, залепна ми и я купих 4месеца преди самата сватба. Голяма усмивка
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by bambolina Вто 17 Мар 2009, 21:40

Поръчах я и не съжалявам за миг. Стана толкова красива и богата... някой ден ша пусна и снимки , че думи на голо не фатат Голяма усмивка
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by Cveti789 Вто 17 Мар 2009, 21:49

И аз така като Туци още с първата която си харесах и мерих казах че ще е тя.Всичко от един магазин купихме и то за 1 час.


Последната промяна е направена от Cveti789 на Сря 22 Апр 2009, 09:24; мнението е било променяно общо 1 път
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by mariela82 Вто 17 Мар 2009, 22:39

И аз си я купих,но в магазина тази която си харесах не ми стана,затова малко я поправиха и готово.
mariela82
mariela82
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by mavi Вто 17 Мар 2009, 23:46

Аз също си я купих. Ходихме с бъдещият ми съпруг и кръстницата до Асеновград, та там в един магазин ми грабна окото. Обличам аз роклята, а тя мнооого голяма ... голяма тя ама аз като съм си наумила, че ще е тя и край ... искам такава, та искам такава (само да вмъкна - голям инат съм) срам ме е И така собственичката на магазинчето извика една жена, и докато се освестя оная извади от джоба си един шивашки метър, измери ме надве-натри и казаха след 2-3 часа да идем за роклята. Поразходихме се из Пловдив, пихме кафе и обратно пак в Асеновград. Облякох я аз и беше идеална, само дето малко се наложи да я скъсят, което отне още десетина минути. Всички бяха много любезни, накрая ми подариха и колие и гривна, защото бая оборот им направихме ... рокля, торбичка, ръкавели, джунджирийки Голяма усмивка ...
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by деси Сря 18 Мар 2009, 10:45

Аз не мога да кажа нищо по въпроса.Но ако някой ден ми се случи щастието да стана булка ще си я купя.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Плюсове и минуси на тези варианти.

Писане by mamazavinagi Чет 19 Мар 2009, 07:36

Плюсове и минуси на тези варианти.


Няма жена, която да не е мечтала за най-красивата булчинска рокля на
света за своя сватбен ден. И веднага след обявяването на тържественото
събитие, заедно със своята майка, приятелка или и двете едновременно,
тя тръгва по сватбените магазини.
Съществуват три основни варианта за “придобиване” на сватбена рокля: рокля под наем, покупка или ушита по поръчка.
Кои са плюсовете и минусите при всеки един от тези варианти?

Рокля под наем.

Плюсове: Няма да харчите излишни пари за покупката на рокля. Ако
роклята ви харесва и цената е прилична, да я вземете под наем е
най-добрия (и финансово приемлив) изход от ситуацията. Освен това след
сватбата няма да ви се налага да мислите как да я съхранявате или на
кого да я продавате.

Минуси: Не всеки би избрал рокля, с която е била облечена друга булка.
Освен това сватбените салони вземат като залог половината от пълната
стойност на роклята и ако по време на тържествата се случи нещо с нея,
разходите по нейното възстановяване се приспадат от сумата.

Покупка на рокля.

Плюсове: Роклята може веднага да се премери и да се прецени как ви
стои. И ако вие се чувствате щастлива с нея, веднага да я купите.
Купената рокля винаги остава като талисман и напомня за щастливия ден.
И кой знае – може би някой ден тя ще бъде облечена от вашата дъщеря?!

Минуси: Красивата рокля е доста скъпа и от икономическа гледна точка е
по-добре да си вземете рокля под наем. Освен това, за да намерите
роклята на своите мечти, вероятно ще загубите доста време.

Рокля по поръчка.

Плюсове: Поръчвайки си булчинската рокля вие ще можете да реализирате
всичките си фантазии и да отчетете всички особености на своята фигура.
Освен това ще бъдете уникална – такава рокля вероятно не е имала никоя
друга булка!

Минуси: Вие трябва не само да обмислите модела, но и да успеете да
обясните на моделиера как трябва да изглежда роклята. Необходимо е да
изберете подходящия плат. И много пъти да ходите на проба.
При шиенето на роклята винаги има риск нещо да не се получи както трябва, а това води до
разочарования. Избирайки този вариант за рокля вие трябва да се
запасите с много време и нерви.

Преди да влезете в булчинските магазини не забравяйте за следното:

1. Не трябва да бъдете гримирана - за да не изцапате роклите, които ще пробвате.
2. Трябва да си носите булчинските обувки - за да можете да съобразите дължината на роклята.
3. Желателно е да бъдете в най-добрата си форма. Ако планирате до деня
на сватбата да отслабнете с няколко килограма, ще ви се наложи да
преправяте избраната днес рокля.
4. Вслушвайте се в съветите на продавач - консултанта. Често отстрани нещата могат да се преценят много по-добре.

www.tia.bg
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by Lindzi Чет 19 Мар 2009, 17:16

Аз си я купих от магазина - взех я с бюстие, което нося на официални случаи сега.
Моята колежка си я уши - но каза, че й е струвало нерви и притеснения, дори малко се била разшила на сватбата от многото танци и настъпване.
А на сестра ми - беше под наем. Тогава времената бяха по трудни, цените скъпи и роклите не толкова достъпни.

Но аз изчислих, че ще ми дойде по евтино да си я купя, отколкото под наем, а и нямаше такова разнообразие - както в магазина.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by Виолета Милчева Стоянова Пет 20 Мар 2009, 10:38

Аз си я купих от магазина,но там ги поправяха и тъй като не харесах дантелата ми я правиха наново.
Виолета Милчева Стоянова
Виолета Милчева Стоянова
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by Далия Пет 20 Мар 2009, 14:15

Купих си я! Първата, която харесах. Но не я взех веднага, а обиколихме всички магазини в Асеновград. Отне ми цял ден и към края на деня се върнах отново в първия магазин и я купих. Залепна ми.
Далия
Далия
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by Гост Сря 22 Апр 2009, 08:51

И при мен се получи така. Купих първата рокля, която харесах и мерих в Асеновград... и не съжалявам. Малко я вталиха и след 1 час вече си имах и рокля. Това беше моята рокля!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by lusien Пон 27 Апр 2009, 16:44

И аз си я купих. Това беше първата и единствена рокля, която премерих тук в София. Обаче понеже аз никога не съм си се представяла като булка не исках да меря никакви рокли. Представях си, че ще изглеждам ужасно и наистина роклята, която мерих беше много хубава бяла рокля, но аз не се харесвах. Най-накрая отидохме в Асеновград и аз отново гледах вяло по магазините, докато не видях въпросната рокля, но в цвят шампанско. Облякох я и сякаш беше шита за мен, а и цвета добре ми стоеше. И така...
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by Ванчето Нед 03 Май 2009, 11:39

И аз си я купих,харесах я още като я видях,но и аз да огледам всички магазини в Асеновград и накрая пак се върнах на нея,единствено ми я скъсиха малко,че доста ми се влачеше.
Ванчето
Ванчето
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by Raleto Вто 12 Май 2009, 17:23

И аз си я купих, исках да си ми остане за споменГоляма усмивка. Но както Ванчето, като си я харесах обиколих целия Асеновград да се увера, че е тя...и наистина беше тя.Голяма усмивка
Raleto
Raleto
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by nessa Нед 17 Май 2009, 15:23

Аз също си я купих, беше семпла - съвсем в мой стил Чеша се по главата
Но пък и не съм против вземането под наем, все пак са доста парички, а после само събира прах в гардероба....
nessa
nessa
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by lady sibel Вто 30 Мар 2010, 10:48

Аз също си закупих роклята.Моята беше много красива изцяло със камъни и разни дантели.Просто за мен си беше ном.1.Още щом я зърнах на витрината си казах:,,Ето я,нея искам." Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? 51320
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by Hello_Kitty Чет 16 Дек 2010, 21:00

Аз също си я купих от магазин от Асеновград. Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? 72741
Hello_Kitty
Hello_Kitty
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием? Empty Re: Булчинската рокля: да я вземем под наем, да я купим или да я ушием?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите