Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разведени родители.

+11
momoni
liliq86
nellyyy
деси
Schatzе
mavi
Dani
cveti555
mamazavinagi
gti
baby_188
15 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Разведени родители. Empty Разведени родители.

Писане by baby_188 Нед 16 Мар 2008, 15:36

Разведените родители и начинът по който се справят.Страдат ли децата на разведени родители?Според вас кое е по-добре, цял живот да живеете без любов или в името на щастието да се разведете?
baby_188
baby_188
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Какво мислите за двойките които остават заедно заради децата?

Писане by gti Съб 19 Апр 2008, 10:54

Pазбирате ли двойките,които остават заедно заради децата,въпреки,че мъжът и жената са си дали ясна сметка за зейналата пропаст помежду им?А вие ,не дай си Боже ,ако стои пред вас такъв съдбоносен въпрос какво ще правите?
_________________
Разведени родители. 67791957la4
gti
gti
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by mamazavinagi Съб 19 Апр 2008, 10:57

Трудно е да се каже, ако опре ножа до кокала всеки си решава сам според обстоятелствата. Но съжителство без разбирателство си е чисто самоубийство и за двамата партньори, а и средата която те сътворяват на своето дете(деца), едва ли е най- подходяща(щом не се разбират и се карат- това никак не ми изглежда правилно за възпитанието на подрастващите).
Так мисля в момента, но да не дава господ да ми се случи подобно нещо, не бих го преживяла със сигурност. Най- много се страхувам от това да остана сама.
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by cveti555 Съб 19 Апр 2008, 11:25

Абсолютна заблуда! Когато разбирателството между двама души изчезне,децата не спасяват положението! Колкото и да ни е трудно да вземем решение за раздяла,когато нещата не вървят трябва да поемем риска! Освен това представяте ли си колко нездравословно е децата да ръстат в такава среда! По-добре да се разделят овреме двама души и да запазят добрият тон помежду си.Така и децата ще разберат правилно нещата!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by Dani Съб 19 Апр 2008, 11:34

Спорен въпропс.Незнам кой е по-добрия вариянт,и не искам да разбирам.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by cveti555 Съб 19 Апр 2008, 12:23

За мен по-добрия вариянт е,развода! Когато двама души не могат да се понасят,ясно е че и децата ще страдат!Затова,нека се разделят цивилизовано без истерии и удари под кръста! При такива разводи,децата не страдат толкова,защото виждат че родителите им ,макар и разделени са приятели а не врагове и! Пък и всеки родител по отделно,може да прекарва пълноценно врема с детето.
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by mavi Вто 22 Апр 2008, 23:59

Да не ми се случва да трябва да избирам,но при
всички положения развода е по-разумното решение.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by Schatzе Сря 23 Апр 2008, 00:12

Много сложен въпрос. Имам приятелка, която се изправи пред този проблем неотдавна. И в крайна сметка май ще се съберат в името на децата. Защото погледнато от детските очи - това е егоизма на родителите. Всеки мисли, че ще е по-добре без другия, но децата май не мислят така. Без значение в кой е вината за дадената ситуация. Разкъсването м/у двамата родители според мен е най-голямото наказание... Хммм
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by mavi Сря 23 Апр 2008, 00:16

Децата порастват и напускат дома и после какво....обръщаш се
назад и какво виждаш...едно голямо нищо,един пропилян живот.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by деси Сря 23 Апр 2008, 10:11

Да децата порастват и заминават и какво остава една празнота,едно нищо,а за какво си живял си без обич,без разбиране за какво да останеш сам с човек който не обичаш.ДА развода е разумно нещо,на време и на място.Няма нужда да се мъчим.Имам познати който се ожениха и 3 месеца след свадбата се разделиха,сега детето е при майка си,а през ваканции и почивни дни при баща си.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by cveti555 Сря 23 Апр 2008, 12:57

alex1701 написа:Много сложен въпрос. Имам приятелка, която се изправи пред този проблем неотдавна. И в крайна сметка май ще се съберат в името на децата. Защото погледнато от детските очи - това е егоизма на родителите. Всеки мисли, че ще е по-добре без другия, но децата май не мислят така. Без значение в кой е вината за дадената ситуация. Разкъсването м/у двамата родители според мен е най-голямото наказание... Хммм

По повод на това ще ви разкажа една истинска история.

Моя съседка имаше дълги години проблеми със съпруга си. Познати и приятели я съветваха да се разведе докато е млада,но тя не искаше в името на децата-да не ръстат без баща.Аз съм била свидетел на не малко неприятни сцени! И така,децата пораснаха и се изнесоха,да живеят на спокойствие. И на само това ами обвиниха и майка си за нещастното си детство! Е,какво се получи? Тя се разведе на стари години след много дълъг и нещастен брак, още двама души живеят с горчилка в душите си за отминало нещастно детство! Мисля че не си струва!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by mamazavinagi Сря 23 Апр 2008, 13:02

alex1701 написа:Много сложен въпрос. Имам приятелка, която се изправи пред този проблем неотдавна. И в крайна сметка май ще се съберат в името на децата. Защото погледнато от детските очи - това е егоизма на родителите. Всеки мисли, че ще е по-добре без другия, но децата май не мислят така. Без значение в кой е вината за дадената ситуация. Разкъсването м/у двамата родители според мен е най-голямото наказание... Хммм
Наистина е сложен въпроса, но трябва да се постъпи правилно, а това не винаги е възможно. Децата наистина може би възприемат нещата така, но ако им се обясни по подходящият начин едва ли ще възприемат трудно раздялата.
П.П. Дано да не ми се случва, както и на никоя от нас мами. Разведени родители. 465484
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by nellyyy Сря 30 Апр 2008, 15:41

Много е важно как ще се подходи към децата,защото за тях е най-травмираща една раздяла.зависи и колко са големи.
твърдо обаче отричам като са две деца едното да е за единия,другото за другия.Това боли още повече,поне според мен,защото ако са си двете деца заедно след развода,ще се подкрепят по детски,както те си знаят и най важното - те няма да се чувстват толкова изоставени и самотни
nellyyy
nellyyy
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by liliq86 Пон 23 Юни 2008, 18:57

Аз съм с разведени родители,може би нещата щяха да седят по друг начин ако бяха положили малко сили да останат приятели.Ако един ден недай си боже аз попадна в такова положение ще направя всичко възможно да бъда в добри отношения с вече бившия,вярвам че тово много ще улесни жевота на детето за в бъдеще.
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by cveti555 Вто 24 Юни 2008, 14:46

liliq86 написа:Аз съм с разведени родители,може би нещата щяха да седят по друг начин ако бяха положили малко сили да останат приятели.Ако един ден недай си боже аз попадна в такова положение ще направя всичко възможно да бъда в добри отношения с вече бившия,вярвам че тово много ще улесни жевота на детето за в бъдеще.

Да ,определено в такава ситуация ,родителите са длъжни да положат усилия,да подържат приятелски отношения!
И пак смятам ,че за да се получи,родителите трябва да се разделят овреме,преди още да са се намразили!
Разбира се ,след като са положили усилия да спасят брака си!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by momoni Чет 03 Юли 2008, 11:28

Аз също съм с разведени родители и така е много по-добре.Мъже бол.Винаги ще се намери нещо по-добро от старото,отколкото да седиш и да те тормози и тебе и детето...
momoni
momoni
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by Cveti789 Пет 13 Мар 2009, 20:46

liliq86 написа:Аз съм с разведени родители,може би нещата щяха да седят по друг начин ако бяха положили малко сили да останат приятели.Ако един ден недай си боже аз попадна в такова положение ще направя всичко възможно да бъда в добри отношения с вече бившия,вярвам че тово много ще улесни жевота на детето за в бъдеще.
и аз милсля Влади като теб-и нашите за рзведени,никой не е е застрахован че няма да му се случи
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by Гост Пон 23 Мар 2009, 12:46

Рева та се късам И АЗ СЪМ ДЕТЕ НА РАЗВЕДЕНИ РОДИТЕЛИ МНОГО Е ЛОШО ЗА ДЕТЕТО ЗАЩОТО МУ ЛИПСВА БАЩА МУ /МАИКА МУ МНОГО АКО НЕ СА В ДОБРИ ВЗАИМООТНОШЕНИЯ
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by iordanka21 Пет 27 Мар 2009, 15:51

и аз съм сразведени родители,но по добре така отколкото да гледаш как се карат и несе разбират.след време децата порасват и тръгват по своия път
iordanka21
iordanka21
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by Mery2105 Чет 05 Ное 2009, 10:15

mavi написа:Децата порастват и напускат дома и после какво....обръщаш се
назад и какво виждаш...едно голямо нищо,един пропилян живот.

Повярвайте според мен не си заслужава цял живот да търпиш в името на разрушения си вече брак и детето.Там между вас не е останало нищо свято.Има ли смисал да живееш в собствената си заблуда при полужение че вече сте само едно цяло по брачно свидетелство.Между вас всичко е мартво.......Мили дами и господа незабравяйте все пак че живота е само един и винаги има втори шанс.
Mery2105
Mery2105
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by Lindzi Чет 05 Ное 2009, 11:57

Така е, но много хора не го осъзнават!

Моята приятелка и сестра, обаче са на това мнение и се разведоха - няма любов, няма разбиране, няма подкрепа! Защо детето да живее в среда на напрежение!
А хората пък казват: А детето? Няма ли да страда от раздялата им? Какво е брак, ако не се преборят и двамата с проблемите? Но кагото само единият ги решава, а другият си прави каквото си знае, по добре да са разделени. Само съм против настройването на малкото създание към единия или другия родител.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by Mery2105 Чет 05 Ное 2009, 12:29

Разводът – това е раздялата на двама съпрузи или партньори в живота.
Той най-често е резултат от дълъг период на семейна криза и конфликт в
междуличностното взаимоотношение,които предизвикват психическо
страдание за двамата партньори,а ако има деца,
те страдат още по-тежко
Mery2105
Mery2105
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by Гост Чет 05 Ное 2009, 14:46

Ако у децата не се възпитава чувство за вечност въпросите свързани с отрицателното влияние на развода върху тях няма да ги има!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by Lindzi Чет 05 Ное 2009, 15:04

То е хубаво написано от двете ви, обаче не винаги нещата са така прости и не всеки стига до този извод.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by Mery2105 Чет 05 Ное 2009, 15:27

Когато става въпрос за развод нещтата никога не са били лесни и прости,имаш да губиш имаш и да печелиш,но съотношението между двете величини-ако можем така да се изразим......винаги е едно голямо неизвестно?????????..........Когато се стигне до такъв момент трябва да зададеш много въпроси на самия себе си.......
Mery2105
Mery2105
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Разведени родители. Empty Re: Разведени родители.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите