Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

След сватбата.

+5
Далия
Lindzi
mama
mamazavinagi
деси
9 posters

Go down

След сватбата. Empty След сватбата.

Писане by деси Пон 23 Мар 2009, 12:52

И след толкова притеснения, свързани със сватбата, остават само още няколко неща:

Благодарствени писма за получените подаръци и присъствие

Винаги е приятно да получиш благодарствено писмо. Вашите гости са отделили време и пари за сватбения ви подарък и ще бъдат очаровани да знаят, че го оценявате. Най-малкото, което може да се направи е да се изпрати една малка, но оригинална благодарствена картичка. Можете да ги поръчате още когато поръчвате сватбените покани, за да бъдат в еднакъв стил. За всеки подарък е необходима една картичка. В случай, че подаръкът е от група гости, изпратете благодарствена картичка общо до групата, въпреки че ако разполагате с време може да адресирате по една картичка за всеки един. Признак на добри обноски е картичката да не е напечатана, а написана не прекалено формално на ръка.

Да запазим или преработим облеклото и букета

След като свърши тържеството, сватбената рокля няма защо да се отзовава в раклата за спомени. От нея могат да се направят много неща – от комплект пола и корсет до романтични възглавници.

Да я запазим вкъщи
Роклята трябва да се изпере на ръка (информирай се когато я купуваш), да се сгъне, да се увие в хартия и на се сложи в картонена кутия с нафталин. Така няма да се прояде от молци и няма да пожълтее от слънчевата светлина. Добре е това да се повтаря на всеки три или четири години и да се проветрява.
Да се даде на специализирано химическо чистене
Покажете петната на роклята и обяснете от какво са направени, за да могат да се почистят по-лесно. Нека се зашие навсякъде, където се е скъсало и да се подсилят местата, където са копчетата, за да не се загубят.
Да се пакетира във вакуум
Един добър вариант е роклята да се опакова във вакуум – по този начин ще се защити от влажност, прах, молци, т.н. Този начин е малко по-скъп, но може да се съхранява колкото време искате. Тази услуга се предлага в местата за химическо чистене.
Да я променим или продадем
Испанският дизайнер Хавиер Ларайнзар казва, че много жени имат идея за своята рокля от дванадесетгодишна възраст. И след цял живот мислене, е жалко да се използва само един единствен път и да се съхранява в шкафа. Булчинските рокли могат да бъдат измислени така че да се използват повторно след сватбата. В известна степен е да ушием две или повече облекла на цената на едно. . Може да се направи корсет – бродиран или с мъниста и обикновена пола, за да може да използва горната част с панталон или пола, а долната част с блуза, боди, т.н. Информирайте се за този вариант, когато купувате роклята.

Та така,кажете какво направихте вие след вашата сватба?
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by mamazavinagi Пон 23 Мар 2009, 13:27

Аз да си призная честно, моята рокля така седи още с петното от вино, от което дори не съм пила, ама ми ливнаха, докато приемахме поздравленията и все още не съм изчистила срам ме е , а букета също не съм го хвърлила в течаща вода- седи си опакован, ама няма кой да иде до тихият бял Дунав да го метне. Срам ме е Не сме изпращали писма, на никого, защото лино съм благодарила на всички още в ритуалната зала, а после и в ресторанта, че са ме уважили с присъствието си. Усмивка
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by mama Пон 23 Мар 2009, 13:50

Моят букет не беше от естествени цветя и си седи.Раклята ми я използваха две мой приятелки за техните сватби,а за благодарносттите честно и аз като mamazavinagi в ритуалната зала благодарих.
mama
mama
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by Lindzi Сря 22 Апр 2009, 15:25

Моята рокля я изпрах и изгладих, след това две приятелки също се венчаха с нея. Сега се намира в гардероба на родителите ми.
Торбето, от роклята и всички останали аксесоари, бяха използвани от шаферки на колежки. Сега са надлежно прибрани във витрината на секцията.
Букета го хвърлих още в ресторанта - за мен нямах мой. Тези, които ми подариха, направих на хербарий.
Благодарствени писма получиха всички, под формата на изпратени снимки и едно огромно Благодаря на гърба на снимките. Някои бяхме направили като колаж и стана чудесно.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by Далия Сря 22 Апр 2009, 15:31

Роклята ми стоеше неизпраа в гардероба цяла година. Така било по обичай. Ама моята май отлежа две. Срам ме е После ми хрумна "гениалната" идея да я изпера в пералнята и съответно декорациите (цветенца и камъчета) изпопадаха. В момента е в гардероб у свекърва ми, но прочетох добри идеи в статията от Деси и сигурно ще се възползвам.
Букетът изсуших и си стои в една ваза. Пак е красив, макар и вече не жив, но пък нали любовта ни е жива.
Далия
Далия
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by Lindzi Сря 22 Апр 2009, 19:51

Да я променим
Испанският дизайнер
Хавиер Ларайнзар казва, че много жени имат идея за своята рокля от
дванадесетгодишна възраст. И след цял живот мислене, е жалко да се
използва само един единствен път и да се съхранява в шкафа. Булчинските
рокли могат да бъдат измислени така че да се използват повторно след
сватбата. В известна степен е да ушием две или повече облекла на цената
на едно. . Може да се направи корсет – бродиран или с мъниста и
обикновена пола, за да може да използва горната част с панталон или
пола, а долната част с блуза, боди, т.н. Информирайте се за този
вариант, когато купувате роклята.

Моята е точно такава, корсета го слагам, а полата - не, но ще дойде и нейният ред.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by Далия Сря 22 Апр 2009, 20:27

Lindzi, и моята е корсет и пола. Полата, за да се носи, трябва да се прекрои, защото се разширява надолу и има обръч (макар и не от типа "принцеса"). Корсетът можех да нося, ако бях изпрала на ръка. След пералнята му изпопадаха цветенцата и камъчетата. Ще го измисля нещо. Трябва да го видя, че скоро не съм надничала в гардероба на свеки. Усмивка
Далия
Далия
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by Raleto Вто 12 Май 2009, 17:33

Моята рокля не съм я изпрала и си седи при нашите, знам че не се пере 1 година и затова, стари обичаи.
А, букета си е в нас, пазя си го.
Raleto
Raleto
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by cveti555 Вто 12 Май 2009, 18:38

Да ви кажа моята рокля видя пак бял свят!
Голямата щерка игра сляпа принцеса в една пиеса и я облече Много смешно
А иначе букета си ми седи,защото е от изкуствени цветя!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by Lindzi Сря 13 Май 2009, 10:21

Далия написа:Lindzi, и моята е корсет и пола. Полата, за да се носи, трябва да се прекрои, защото се разширява надолу и има обръч (макар и не от типа "принцеса"). Корсетът можех да нося, ако бях изпрала на ръка. След пералнята му изпопадаха цветенцата и камъчетата. Ще го измисля нещо. Трябва да го видя, че скоро не съм надничала в гардероба на свеки. Усмивка

Корсета, ако се нашие нещо или избродира, може да стане.
Моята пола също беше с обръч долу, но го махнах, сложихме черни и розови цветя и стана вълшебна пола, е пак е за по официални случаи.
Но сега понадебелях и немога да се вмъкна никъде. Срам ме е
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by lady sibel Сря 21 Апр 2010, 20:37

Роклята ми е изпрана и е у моята майка,а букета ми беше изкуствен и е в мен,в моя дом,както и аксесоарите от колата.Пазя си ги,не съм ги изхвърлила.Т е са безценни за мен.Чашите ни за шампанско са също в мен.Просто цялата еуфория беше един незабравим миг. След сватбата. 51320
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by Cveti789 Нед 25 Апр 2010, 16:59

всичко така ми седи под леглото,букета седе но в последствие го изхвърлихме
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by lady sibel Нед 04 Юли 2010, 16:46

Стана ми интересно за това,4е не се пере роклята 1 година. След сватбата. 176466 Ами аз мойта я дадох на майка и тя до няколко дена след сватбата я беше изпрала. След сватбата. 34184
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by Lindzi Пон 05 Юли 2010, 12:45

След сватбата. 101311

Всичко е поверия, но в един край едно правят, по други - други, така че не е фатално.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

След сватбата. Empty Re: След сватбата.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите