Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mиризмите в дома

+5
Lindzi
elenanelko
Dani
деси
Далия
9 posters

Go down

Mиризмите в дома Empty Mиризмите в дома

Писане by Далия Чет 23 Апр 2009, 10:16

Уханията, трябваше да напиша, ама може да възникнат и други подробности в контекста на темата Усмивка .
Та на какво ухае домът ви?
Използвате ли популярните ароматизатори, клечки, пръчки и пр., или разчитате на чистия(?) въздух, който пускате през прозорците?
Снощио се сдобих с едно рекламирано "нещо-някакво- такова" и се случи на прибежки да се изнасям за глътка влажен (дъждовен) въздух и натурален мирис на твърдо гориво навън, че мноооого ароматизация, много нещо.
Най обичам, когато в кухнята ухае на готвенко, нещо печено. А в детската стая напоследък се носят аромати от парфюмите на мама, лакът ми за коса..., децата си играят на фризьорки. Голяма усмивка
Далия
Далия
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Mиризмите в дома Empty Re: Mиризмите в дома

Писане by деси Чет 23 Апр 2009, 12:16

Определено обичам да е ароматизирано,хич не ми допада да се носи миризма на прясно изпържени кюфтета или манджичка със застройка.Направо е кошмар.В блока има хора който баните са си направили на кухни а кухнята на баня,и няма да си казвам как се носят миризми.
Да използвам всякакви ароматизатори,и пръчки и спреичета,но най съм доволна от тея дето в контактите се слагат.Не прекалявам с ароматизирането flower .
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Mиризмите в дома Empty Re: Mиризмите в дома

Писане by Dani Чет 23 Апр 2009, 15:49

Слагам ароматизатори,но не прекалявам.В спалнята не слагам,предпочитам там да няма никакви аромати!
Ползвала съм най различни ароматизатори,но за сега съм се спряла на тези дето сами си "цъцкат"Хихихи през определен период от време.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Mиризмите в дома Empty Re: Mиризмите в дома

Писане by elenanelko Чет 23 Апр 2009, 21:28

обожавам ароматизаторите
обичам да ухае на цветя и свеж въздух
elenanelko
elenanelko
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Mиризмите в дома Empty Re: Mиризмите в дома

Писане by Lindzi Пет 15 Май 2009, 16:27

Обичам миризма на свежо, на цветя.
Моя мъж обожава бор и ябълка и често пръска с ароматизатори, но аз съм алергична към тях и затова предпочитам ароматните пръчици на кедър и други.
Ароматни свещи, но тях по рядко, че да не стане беля. Обичам ванилия също, но с мярка, че иначе се задушавам от по остри миризми.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Mиризмите в дома Empty Re: Mиризмите в дома

Писане by iletoili Пет 12 Юни 2009, 10:00

Обичам миризма на свежообожавам ароматизаторите
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Mиризмите в дома Empty Re: Mиризмите в дома

Писане by Беата Симеонова Пет 17 Юли 2009, 02:02

Обичам да ухае на свежо.Ползвам електрически ароматизатор на Еъруйик с аромат на бели цветя и задължително отварям след дъжд.При нас мирище много приятно след дъжд.
Не мога да търпя да мирише на пърженица,а на мъжо му става лошо от миризма на пържена риба или печени чушки Усмивка
Беата Симеонова
Беата Симеонова
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Mиризмите в дома Empty Миризмите в дома

Писане by Гост Чет 01 Окт 2009, 15:47

ОБИЧАМ КОГАТО ВКЪЩИ МИРИШЕ НА СВЕЖО И ЧИСТИЧКО ,КОГАТО ТОКУ ЩО СЪМ ИЗВАДИЛА ПРАНЕТО ОТ ПЕРАЛНЯТА ,НО ИЗБЯГВАМ ДА ПОЛЗВАМ АРОМАТИЗАТОРИ ЗАРАДИ ГОЛЯМОТО МИ ДЕТЕ ,ЗАЩОТО МИ ПРАВИ ДОСТА АЛЕРГИИ
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Mиризмите в дома Empty Re: Mиризмите в дома

Писане by I-nna Пон 19 Юли 2010, 20:35

Вкъщи използвам два ароматизатора - един в банята и един в спалнята. Почти всеки път използвам различни аромати.
Ароматни клечки не си вземам, много са ми задушливи.
I-nna
I-nna
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Mиризмите в дома Empty Разкарайте неприятните миризми от дома си

Писане by pumpal21 Сря 18 Авг 2010, 00:00

Има различни начини за премахване на неприятните миризми – ароматични свещи, изсушени цветя и треви, а също и различни ароматизатори.
Но ако използваме тези средства, за да потиснем съществуващата неприятна миризма, постепенно въздухът в дома ни ще се превърне в странен коктейл. Затова отначало разберете източника на дразнещото ви „ухание" и го унищожете.
1. Ако е изкипяло млякото, веднага посипват котлона със сол.
2.Ако варят зеле, във водата сипват малко мляко.
3. Със смес от оцет и вода домакините търкат кухненските шкафове, за да премахнат миризмата на плесен.
4.Таблетки активен въглен отстраняват спарения въздух в хладилника.
5.Етеричните летливи масла имат страхотен ефект. Безспорни са и доказателствата за благотворното им влияние върху емоционалното състояние и здравето на човека.
6. За ароматизиране и дезинфекция на полиците с обувки подхождат масла от лимон и лимонова трева. А също и маслата, получени от хвойнови растения. Антибактериално и антигъбично действие има маслото от чаено дърво, а и освен това е с приятен аромат.
7. За дневната – жасмин, сандаловото масло, портокалово или канелено масло.
8. Маслото от лавандула или маточина създава усещане за концентрация и сигурност при малчуганите.
9. Спокоен и дълбок сън ще ви осигури свежият лавандулов аромат във вашата спалня. Ако го комбинирате с портокал, амбра, жасмин, придобива еротично въздействие.
10. За банята – здравец и кипарис, които успокояват и тонизират.

pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Mиризмите в дома Empty Re: Mиризмите в дома

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите