Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Как да си поискате повишение?

Go down

Как да си поискате повишение? Empty Как да си поискате повишение?

Писане by Dani Пет 17 Юли 2009, 00:31

Има такава категория компании и ръководители, които никога първи няма да предложат на своите сътрудници повишение. Каква да направи човекът, който работи продуктивно, но не получава признание и рискува да започне да мрази любимата си работа? А както е известно, сутрин ставането е още по-тежко, когато работата не ти доставя удоволствие. За да не доведете ситуацията до подобно плачевно положение вземете незабавни мерки.

Задайте си въпроса: ”Искам ли да работя именно в тази компания и да градя кариера тук?” Ако отговорът е положителен, вие:

1. Определете с кого трябва да разговаряте. Дори да ви се струва, че ръководството е некомпетентно и не ви разбира, постарайте се да изберете мениджъра, който предизвиква у вас най-малко негативни впичатления.

2. Не обсъждайте проблемите си с никого от колегите. В никакъв случай не се оплаквайте, че не ви ценят, дори колегата ви да работи в друг отдел. Ако толкова много ви се иска да се оплачете от живота, обърнете се към приятел или роднина.

3. Отнесете се към разговора с ръководителя като към проект, който трябва добре да планирате. Намерете време, седнете и обмислете какво не ви устройва и какво бихте искали да промените. Бъдете максимално конкретни (едва ли ръководителят ще разбере какво имате пред вид с изискването „Искам към мен да се отнасят с по-голямо уважение”). Можете да напишете своите изисквания на лист хартия, това помага за систематизирането на мислите. Но не се ограничавайте само с тази дейност – обмислете и конкретните действия от страна на ръководството, които биха могли да удовлетворят вашите търсения.

4. Съставете списък на това, което можете да предложите на компанията в замяна на повишението. Спомнете си какви грешки сте извършвали в своята работа (ръководителите със сигурност ги помнят) и обмислете по какъв начин можете да ги избегнете по-нататък. Не си струва по време на разговора да напомняте за дребните грешки от рода на сгрешени цифри в отчета. Обърнете внимчание на повтарящите се грешки,... например на липсата на точност.

5. Репетирайте думите си. Обърнете особено внимание на началото. Например „Благодарна съм ви, че намерихте време да разговаряте с мен. Както знаете на мен много ми харесва да работя тук, но смятам, че мога да бъде много по-полезна на компанията, ако съм на друга длъжност. Обмислих как мога да увелича приноса си в дейността на компанията...”. Вашият монолог не трябва да бъде твърде дълъг - в противен случай рискувате да настроите ръководителя срещу себе си. Репетирайте тона на гласа и жестикулирането. Те трябва да бъдат сдържани, но убедителни и в никакъв случай агресивни.

6. Когато стигнете до същината на разговора, попитайте ръководителя има ли очаквания към вас, на които вие засега не отговаряте. Изяснете си как той вижда вашето бъдеще в компанията. Ако не ви се хареса неговият отговор, открито изкажете своето мнение.

7. В края на разговора задължително трябва да благодарите на събеседника си и да изразите своята надежда за това, че той ще ви съдейства.

източник:www.tia.bg
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите