Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

На каква възраст децата сами в стая?

+7
iletoili
dimitra.sashi
petia_18
DoDenCe
makka_paka
blueflower
silvenaiv
11 posters

Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty На каква възраст децата сами в стая?

Писане by silvenaiv Вто 29 Сеп 2009, 08:45

Здравейте! Нека споделим на каква възраст смятате , че е нормално детето да си има собствена стая.Да спи отделно от родителите.Вие кога го отделихте от Вас? И как се почувства то.Аз отделих моите деца и незнам дали постъпих правилно.За едни е нормално за други още е рано.Децата са ми почти на 5.
На каква възраст децата сами в стая? 95933 БЛАГОДАРЯ ВИ.... На каква възраст децата сами в стая? 95933
silvenaiv
silvenaiv
VIP- персона
VIP- персона


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by blueflower Вто 29 Сеп 2009, 08:54

Големия ми син го отделих на четири години, защото тогава имахме възможност за самостоятелна стая за него. Малкия го преместих в детската стая при батко му на три години. И двамата свикнаха бързо. Единствения проблем беше, че докато бяха по-малки вечер много щурееха и заспиваха по-трудно и по-късно. На каква възраст децата сами в стая? 999340 Кати мисля да я отделя около три годишна възраст.
blueflower
blueflower
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by Гост Вто 29 Сеп 2009, 09:56

Няма такова нещо като нормално и ненормално,редно или нередно.Всяко дете се развива индивидуално.Работата на родителя е да познава детето си толкова добре,че да прецени дали даден момент е подходящ.Има родители,които още с изписването на бебето от болницата го оставят в самостоятелна стая,снабдявайки се с бебефон,което аз лично за себе си не приемам,защото бебето има нужда от майка си,не от дрънкулки над главата и биберон в устата!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by makka_paka Сря 30 Сеп 2009, 15:31

Сладка мама написа:Няма такова нещо като нормално и ненормално,редно или нередно.Всяко дете се развива индивидуално.Работата на родителя е да познава детето си толкова добре,че да прецени дали даден момент е подходящ.Има родители,които още с изписването на бебето от болницата го оставят в самостоятелна стая,снабдявайки се с бебефон,което аз лично за себе си не приемам,защото бебето има нужда от майка си,не от дрънкулки над главата и биберон в устата!

На каква възраст децата сами в стая? 540976 На каква възраст децата сами в стая? 540976 На каква възраст децата сами в стая? 540976
makka_paka
makka_paka
любител
любител


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by DoDenCe Сря 30 Сеп 2009, 16:25

Сладка е много права.Всяко дете се развива строго индивидуално и именно родтелите му,познавайки детето си достатъчно дбре,са тези,които определят подходящият момент то да бъде отделено в самостоятелна стая.
Моята дъщеря беше на 1г.4м. и беше толкова ентусиазирана от факта,че си има собствена стая,че на всеки срещнат се хвалеше ,а гостите от вратата ги хващаше за ръка и ги водеше направо там.
DoDenCe
DoDenCe
любител
любител


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by petia_18 Чет 03 Дек 2009, 22:57

Мисля Вики като стане на три да я отделя сама в стаята,която мислим да й направим.
petia_18
petia_18
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by Гост Пон 07 Дек 2009, 14:40

Ами Вивчето сама си спи по принцип свикна си от пеленаче и сега ,ако има някой в стая при нея просто не заспива иска да излезе от кошарата,да си играе и така може с часове да не заспи.Когато я оставя в кошарата и пусна щорите и я оставя сама в стаята и си заспива за не повече от 5 мин.сама.Всяко дете е различно,аз дори като искам да я гушна ,да я приспа да и се порадвам,това при нас не се е получавало никога.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by dimitra.sashi Нед 07 Мар 2010, 16:17

Ние го отделихме сега-той е на 5.
Беше много щастлив и спи по-спокойно от преди
dimitra.sashi
dimitra.sashi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by iletoili Пет 09 Апр 2010, 14:08

незнам, ние с моя син заедно си спиме на спалнята гушкаме се /имаме си традиции/ може би когато дойде момента това е индивидуално Усмивка
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by Pepelina Съб 15 Май 2010, 17:47

И аз съм на мнението на Сладка мама, всяко дете е различно и не бива да мерим и подхождаме еднакво!
Pepelina
Pepelina
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by pumpal21 Сря 30 Юни 2010, 09:07

ако имах свобода стая,сигурно щях да съм го отделила На каква възраст децата сами в стая? 704135
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by Zdned Чет 20 Яну 2011, 17:20

Аз много искам дец;ата да спинкат в отделна стая. За сега в къщи спим разделени. Аз спя с малкия в едната стая. Той си е в кошарата . Таткото пък спи в спалнята с каката. Пробвахме като беше по - малка Валя и преди да се роди Гришко да е оставяме сама стаята да спи. Въртеше се многоОтказахме се тогава.Валя на есен ще е в първи клас и вече ще си спи сама в стаята а малкия ще го вземем при нас в спалнята.
Всичко е много индивидулно и си зависи от детето.Моите са много привързани вечер към мене. Каката така и не се научи да спи сама на легло и малкия и той върви по този път. Щом изляза от стаята реве до писиняване. Поне засега си стои в кошарата.
Zdned
Zdned
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by mariela82 Пет 21 Яну 2011, 23:29

Жакито е на 3г и се опитваме да се преместим вече в детската стая,но ни е трудно.В началото беше много щастлива от новото легло,но като трябваше да остане да спи там се започна ходенето по мъките.Като свикне ще пиша отново.
mariela82
mariela82
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by iletoili Пон 24 Яну 2011, 23:13

аз си спя с него в една стая , и ми е много приятно когато реши сам тогава ще се отдели
на мен ми е по удобно да сме заедно Евала
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

На каква възраст децата сами в стая? Empty Re: На каква възраст децата сами в стая?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите