Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бебето ми отказва да яде

+2
Mimoza
Dani
6 posters

Go down

alert Бебето ми отказва да яде

Писане by Гост Съб 24 Окт 2009, 20:24

Моето бебе не иска да яде!!!Преди няколко дни като започна да му давам яде малко и после спира и започва да плаче , а вече от няколко дни започва и спира и пак започва и т.н.Намали много количеството на изяжданата храна.Сменяме адаптираното мляко и пак така, дори и на кармата го прави(кармата е много малко по 20-30мл.).А иначе пие много вода!!Незнам какво да го правя.Искам да попитам на някой случвало ли му се е и какво е правил?
Благодаря предварително!!! Бебето ми отказва да яде 853539
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by Dani Съб 24 Окт 2009, 21:52

Да не е от колики?
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by Mimoza Съб 24 Окт 2009, 22:05

На колко е бебчето ти?На режим ли е?
Mimoza
Mimoza
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by Гост Съб 24 Окт 2009, 22:15

А педиатъра какво казва?
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by Schatzе Съб 24 Окт 2009, 23:48

iseto_ij, спред мен, щом пие вода значи е гладно. Това, че заспива по време на ядене - не означава че се е нахранило. Ако плаче много, се уморява по-бързо и затова ти заспива след като е усетило малко ситост.
Аз така си го обяснявам. Още повече и ако нямте изгаредн режим...
На мен днес ми се случи за пръв път - защото проспахме храненето в 15,00 и после яде малко към 17,00 и после едва устиска до 20,00, като през цялото време искаше само вода. Но пък ти ако го напомпиш с вода - то няма да ти яде, защото се е надуло вече с водичката.
Това е моето предположение, но все пак както казва Садка мама - най-добре да говориш с педиатъра сиБебето ми отказва да яде 58058
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by Гост Нед 25 Окт 2009, 08:34

Мда,предлагам да провери положението първо при педито,за да се изключи здравословен проблем.
Сигурна ли си,че устичката на бебчето е чиста и няма гъбички или др.?Това също може да е причина да отказва храна.В началото си помислих,че прави кърмаческа стачка,но то явно не суче.Аз също си мисля,че проблемът,ако не е здравословен е във водата.ПРекалено много вода даваш,както ти е написала и Алекс
.И когато дойде време за хранене детето изпитва болка в стомахчето.Това е на първо четене коментарът ми!
Бебето ми отказва да яде 999340


Последната промяна е направена от Сладка мама на Пон 26 Окт 2009, 14:20; мнението е било променяно общо 2 пъти
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by Lindzi Нед 25 Окт 2009, 09:26

Здравей, моето бебче беше същото като твоето!

Бебето ми отказва да яде 83224 Затова водата започнах да я давам без захар, то продължи да я пие, но все пак по рядко - гледах да не е тя на първо място, за да може да си изяжда млякото. Не видях бебчо колко е голям, но до 6-ят месец смених почти всички млека и най-предпочитаното от него беше на Нан 1, след 6-т месец обаче, минахме на кисело мляко, разредено с вода, защото отказа абсолютно всички останали адаптирани млека да пие. Бебето ми отказва да яде 101573
В началото не се хранеше защото имаше колики, афти - които чистих с марля и "Дактарин" и когато имаше температура и му никнеха зъби. Тогава се губи апетит.
Но всичко това трябва да го съгласуваш с педиатъра и после намаляш водата, защото ако е прекалено много, както са писали момичетата, тумбачето се издува и също поражда колики.
Успех и пиши как са се развили нещата при теб.
Бебето ми отказва да яде 872488
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by Гост Нед 25 Окт 2009, 13:19

Моя бебчо е на 2месеца и 7 дни.
Да режима му е на 3-3.5-4 часа яде!!!
Не му давам повече от 2-3 глатки вода и то по 2-3 пати на ден.
А педиатрите казват че нищо му няма,а и щом си качвал добрре значи е здрав.
Да има колики и цялото му езиче е бяло. Давам му "дактарин" не помага, давах му и "фунгостатин" и той не помогна и незнам какво да му давам за да се изчисти!!!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by styyni Нед 25 Окт 2009, 13:24

Бялото по езичето е "Млечица",трябва да мажеш преди хранене със Дактарина,аз лично бях много доволна от него,това ни спасяваше.Най-вероятно е млечица и при вас затова не иска да се храни,но бъди по упорита и натривай добре докато не падне бялото,иначе няма и да яде,поне така беше при нас ТъженИ след всяко хранене задължително водичка Усмивка
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by Гост Нед 25 Окт 2009, 15:13

Благодаря за съвета и бързите отговори!!! Бебето ми отказва да яде 999340
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by микки Пон 26 Окт 2009, 14:06

А педиатъра какво казва за бялото по езика? Може да е млечница, но може да са други гъби. Това специалист ще го прецени. И за конкретните гъбички - конкретен крем.
Ако му е запушен носа, също няма да иска да яде.
микки
микки
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by Mimoza Пон 26 Окт 2009, 15:17

Да най - вероятно не се храни заради млечницата, можеш да я почистиш с марля напоена с преварена вода, която увиваш на пръста си и почистваш устичката на бебнцето внимателно.Също така аз бях си купила силиконов накрайник с меки влакънца по него с който почиствах.
Нека да ти каже педиатър но аз лично не бих чакала да паднат от кремчето, като можеш да почистиш за 5 минутки.Успех Усмивка
Mimoza
Mimoza
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by микки Пон 26 Окт 2009, 15:21

Ако белите петна са просто налепи от млякото, ще се премахнат механично. Но ако е млечница или други гъбички, колкото и да се пробва, няма да се махнат, докато не се излекуват.
микки
микки
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by Schatzе Пон 26 Окт 2009, 17:16

iseto_ij, миличка, значи се установява, че нехраненето на бебчо е от млечицата. Да знаеш мила, че това е много упорито и гадно нещо, което трудно минава с дактарина.
Както са те посъветвали другите мами - с преварена водичка и стерилна марля го почиствай всеки ден, докато се премахне напълно.
С баткото имах такъв проблем - и само аз си знам какво чудо изживях. Както предполагам че и ти се чувстваш. Бебето ми отказва да яде 86602
Това с млечицата се получава, защото не му се промива устичката след изкуственото мляко. При нас стана след 3 месец, когато минахме на АМ.
Щом го храниш с адаптирано мляко, веднага след като се уригне му давай по малко вода. Може и да не иска да пие, но са достатъчни и по 2/3/4 капки да му влязат в устичката.
Това е миличка.
Стискаме палци по-бързо да се oправи бебчо...Бебето ми отказва да яде 101573
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

alert Re: Бебето ми отказва да яде

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите