Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Общуването в интернет.

3 posters

Go down

Общуването в интернет. Empty Общуването в интернет.

Писане by Dani Пет 21 Мар 2008, 16:02

Как гледате вие на общуването чрез интернет, намирали ли сте нови истински приятели, променя ли по някакъв начин това животът ви? Има ли рискове според вас и какви...Изобщо нека поговорим ЗА и ПРОТИВ този вид комуникация и всеки разкаже малко от личния си опит.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Общуването в интернет. Empty Re: Общуването в интернет.

Писане by mamazavinagi Нед 04 Май 2008, 15:34

Разбира се, че съм ЗА. Иначе как щях да се запозная с всички Вас. Приемам Ви като моето второ семейство пред, което мога да си кажа всичко. Това наистина промени живота ми, той стана по- интересен. Намигане
Обичам Ви и се радвам, че интернет съществува, за да мога да си говоря с ВАС. Общуването в интернет. 465484 Общуването в интернет. 465484 Общуването в интернет. 465484
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Общуването в интернет. Empty ИНТЕРНЕТ ОБЩУВАНЕ, ИЛИ...НАДУВАНЕ И СЪБУВАНЕ

Писане by pumpal21 Сря 20 Окт 2010, 18:33


Общуването в интернет. 25417Тая тема е дъвкана и още се дъвче, а и в бъдещете вероятно ще е така. Защото човек за разлика от другите бозайници се нуждае от мотивация на действията си в крайна сметка. Друг въпрос е , че за някои тази необходимост се явява само когато попаднат в съда.....Даже и тогава това го правят платените от тях адвокати...

Искам само на кратко да наблегна на някои аспекти от общуването в Интернет, което е на път да стане основно. За всеки е ясна голямата полза от огромната имформационна база ,до която дава достъп мрежата.До всичко и за кратко време....Пощата примерно за около 5 сек. достига всяка свързана точка от света. Да не говорим за скайпа, даващ визуална връзка с близките ни (и не толкова близките).

Защото за мен ,а мисля, че и за повечето хора е по-важно и ценно веднъж да видя, отколкото сто пъти да чуя.Та ето сега е момента да направя преход към темата общуване.(Ще бъда кратък, защото мисля, че това е доста банална тема ,по която всички ,включително и аз са чели доста материали. Ще се опитам да кажа това, което не съм видял застъпено....Е, не значи, че го няма разбира се).Общуването в интернет. 49142

--------------------------------------------------------

Анонимноста - това е нож с две остриета ,дето се вика....Някои по-притеснителни хора (от които както може би ви е станало ясно аз не съм) са споделяли, че това е начин по-лесно "да бъдат себе си" и да се изразят и реализират в диалога по -пълноценно, което от наблюдения съм установил, че е така. От друга страна има и хора ползващи тази анонимност за спекулативни цели. При някои се търси изгода - примамване на събеседници с цел по-нататъшен контакт ,доста пъти не в законови рамки и "по-безболезнения" случай, когато някой има според мен нездравата нужда да се представя за това, което не е и да получава някакво удовлетворение.Общуването в интернет. 49141

Конфликтите при общуването и тук са на лице, както при "натуралното" общуване , няма да се спираме на тях, защото са доста индивидуална трактовка....само ще вметна, че има хора които ги изживяват по-трагично от тези в "живия живот", което за мен е странно.

Излишно е да споменаваме че това основно се обуславя от типа психика на всеки.

Лично за мен (все пак, аз го пиша това в моя блог и е желателно да има някакъв личен елемент) ,най-ценен си остава "живият" контакт. Да видя аз...Искам да виждам очите (е, и други работи) на събеседника, понякога един жест, усмивка, почесване ако щете ми говорят повече от всичкото написано до сега.....Както казва един познат, колкото и да и чета писаното не мога да си представя как стиска тубата паста за зъби и къде си събува чехлите в коридора, че да се спъвам на тях и да псувам вечер, като ставам да пикая...

Аз гледам на тези общувания като на нещо предварително, един анонс, така да се каже, тест дори дали с този човек може да се продължи общуване (не непременно с цел секс, или брак) извън нет-а.

-------------------------------------------------------------

И последно , но не на последно място -НЕ анонимното и полуанонимно представяне.

Да, има в мрежата много обществено изявени личности - политици, писатели, хора на науката и изкуството, които се познават от мнозина и това е друга работа.

Какво говори примерно Иван Иванов , Кръстю Желязков и т.н. в един милионенен град на огромната част от останалите - нищо. Е, на познатите и роднините- да.

Но хайде да помислим --- какво е доказателството, че този Иван и тази снимка представят едно и също лице?! --- Ето, аз казвам -казвам се Кръстю и тази дребна снимка в дясно е моята. Както и тези ,които по един ,или друг начин съм вмъкнал в публикациите си.

Единствено като доказателство мога да посоча някои коментари от хора, които ме познават.

Сега да си представим следния случай . Някой ме познава и по някаква причина иска да ми направи "черен" Пи Ар. Нищо не му пречи да ме щракне с телефона докато зяпам някъде , да .отвори блог в някоя платформа да набута моята снимка и имена и да започне от мое име да бълва публикации, които ако някой познат прегледа ,ще каже "-Все знех, че ти хлопа дъската, ама сега мисля, че цялото ти дюшеме е заминало !"....а аз ще мигам на парцали и ще псувам къде на ум ,къде....

------------------------------------------------------

"Смешно, ама не" - нали?. Чудя се, дали като написах това, няма да дам идея на някой да го реализира на практика.....От друга страна пък, едва ли съм първия на когото е хрумнало...Така, че както се казва "Предупреденият е на половина спасен".

Въпреки всичко ползата от нет-а е голяма .НО! ---то е нещо като "мирния атом" ,както се казваше на времето- може да движи подводници, кораби и пр., да върти турбини и прави ток, но и да прави и бомби, способни да затрият света.

Общуването в интернет. 49143
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Общуването в интернет. Empty Re: Общуването в интернет.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите