Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

краниостеноза

+2
Lindzi
viki2009
6 posters

Go down

краниостеноза Empty краниостеноза

Писане by viki2009 Пет 02 Апр 2010, 14:09

Някой имал ли е този проблем?В момента сме на 5 месеца,когато бяхме на 2,ни оперираха,понеже проблема се отстранява само оперативно.представлява срастване на черепните шевове,при което главата не расте равномерно и може да окаже влияние на мозъка.ако някой е минал през това изпитание,моля да сподели как е минало възстановяването и колко е продалжителността?
viki2009
viki2009
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by Lindzi Пон 05 Апр 2010, 18:08

Дано всичко мине леко и детенце се оправи бързо. Никой във форума, няма тази болест, но вярвам че ще намерите отзвук на проблема. Пожелавам ви успешно възстановяване.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by viki2009 Вто 06 Апр 2010, 13:58

Благодаря!Всички казват,че е необходимо повече време.Дано да е така,ще чакаме колкото е необходимо-само да се оправи.След месец сме на контролен преглед и очакваме добри новини!
viki2009
viki2009
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by Lindzi Вто 06 Апр 2010, 14:28

Ще се радвам да ги споделиш тук, и ще стискаме палци всичко да е ок. краниостеноза 849864
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by an.apostolova Нед 18 Апр 2010, 05:26

нашето дете го оперирахме на около 6 месеца от тригоноцефалия-вид краниостеноза .За съжаление 1 година след операцията вместо да изгради костно вещество детето има около 25 кв.см отвор на челото поради липса на кост.Вас кой ви оперира.Моля отговорете
an.apostolova
an.apostolova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by viki2009 Вто 20 Апр 2010, 15:04

Оперира ни д-р Захаринов-завеждащ детска неврохирургия в Пирогов.при нас срастването беше на коронарния шев двустранно.Не зная при вашата диагноза каде е,не сам запозната.Един месец след операцията бяхме на преглед,и всичко е нормално,сега ни предстои втори.отворите при нас също не са се затворили,и това е което ме притеснява.На вас какво ви казаха на контролния преглед?Кой ви оперира?
viki2009
viki2009
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by an.apostolova Вто 20 Апр 2010, 22:10

оперира ни д-р Кирил Георгиев от Александровска б-ца До 3 месец казваха че всичко е наред На 7 месец се оказа че отвора вместо да се затваря се е разширил
при Вас как мина операцията колко време вдига температура детето обясниха ли ви каква е техниката Знаете ли за други деца оперирани от д-р Захаринов и как е минало при тях защото нас ни чака 2 операция за затваряне на дефекта
an.apostolova
an.apostolova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by viki2009 Вто 20 Апр 2010, 22:47

Бебка вдигна температура на втория и третия ден след операцията.След това не е имала проблеми-нито температура,нито е повръщала.Все едно нищо не се беше случило.Чувстваше се много добре.За д-р Захаринов мога да кажа само хубави неща-много отзивчив,обяснява подробно.Ние също носихме изследвания и всичко при д-рГеоргиев,но се спряхме на Д-Р Захаринов.Ако имате притеснения отидете за мнение при него.Той ще ви обясни,и тогава вие решавате към кого да се насочите.Пожелавам ви успех и ако имате въпроси ще се радвам да съм ви полезна.
viki2009
viki2009
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by an.apostolova Вто 20 Апр 2010, 23:32

при нас детето вдига температура 6 дни Овладяха я с много мощен антибиотик Хемоглобина мму падна до 70г/литърЗащо се спряхте на Захаринов-заради много високата тарифа за избор на екип в Александровска или по други причини
an.apostolova
an.apostolova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by viki2009 Сря 21 Апр 2010, 00:01

Спряхме се на него,защото той ни прие и ни обясни ситуацията много подробно.Аз бях много притеснена,но той много ме успокои и каза че това е поправимо и не оставя следи в развитието на детето.докато бяхме за изследванията,говорих с маики,чийто деца бяха оперирани от него,и останах силно впечатлена.Помогнал е много на техните деца,а сега и на моето.Много съм му благодарна за всичко което направи за нас.Доколкото зная и сам чувала метода за тази операция е на д-р Георгиев?
viki2009
viki2009
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by road energy Пон 27 Дек 2010, 15:05

Мили мами, ние сме с диагноза сагитална синостоза - вид краниостеноза, при която е срастнал сагиталния шев. Нашия син почти на два месеца. Предстои ни операция през месец януари при доц. Кирил Георгиев. Бих искала да ви помоля да ми кажете как точно минава операцията, колко дълъг е престоя в болницата, трудно ли е възстановяването веднага след операцията. Благодаря ви предварително. Искрено се надявам да ми пишете!
road energy
road energy
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by de_marco Чет 10 Апр 2014, 10:02

Здравейте мили мами,
Утре сме на преглед при д-р Захаринов със съмнения за сагитална сностаза. Много сме уплашени, тъй като доколкото разбрахме лечението е само оперативно - разделяне двете срастнали кости. Все още сме много малки - на 1 месец е малчо! Виждам че road energy е минал през това преди години. При това срастване челната и тилната част на главичката растат, сагиталния шев задържа средната част, образува се "гребенче" на самия шев.
Моля, ако някой е минал през това и има възможност - да сподели как протича операцията, колко време се възстановявате, има ли рискове някакви от самата интервенция и още каквото се сетите. 
Бладаря ви сърдечно и бъдете здрави и щастливи с малчуганите!  благодаря
de_marco
de_marco
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by road.energy Съб 12 Апр 2014, 16:39

Здравейте, ние минахме през две операции на сагиталния шев през 2011 година при д-р Георгиев в Св. Иван Рилски.
Насреща сме за всякакви въпроси.
road.energy
road.energy
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by de_marco Вто 15 Апр 2014, 14:13

Благодарим Ви че се отзовахте толкова бързо  road.energy, както и на успокоителните писма на viki2009!
 road.energy ако мога да Ви попитам какво представляват самите операции, къде се правят на главичката и как протече при Вас?
Благодарим Ви, бъдете здрави!
de_marco
de_marco
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by de_marco Пон 08 Дек 2014, 15:23

Здравейте мили мами,
Ние минахме през двете операции, когато бяхме на 2 и 3 месеца. Сега сме вече на 9 месеца и да чукам на дърво, нещата вървят добре. Минахме първия следоперативен преглед и скоро ще направим втория. На самите разрези започнаха да се образуват "мостове", който явно с времето очакваме да се разширят и да затворят разстоянието между двете страни на разреза. Марти се чувства супер и се надяваме да продължи така. На разположение сме на всеки, който има въпроси за самата процедура и следоперативния период. Единственно ме притеснява, че след превъзбуда от игра, меките части на главичката леко хлътват и се усещат лесно ръбовете на главичката и не знам това нормално ли е. Казаха ми, че се получава при обезводняване, но все още не сме говорили с д-р Захаринов. Ако имате някакви наблюдения, моля споделете.
Поздрави и много усмивки!
de_marco
de_marco
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by Lindzi Пон 26 Окт 2015, 09:37

Здравей, 
не мога да ти помогна с това което питаш, но всяко нещо което те притеснява за детето, е хубаво да споделиш с лекуващия лекар. 
Ще ми е интересно, след това да споделиш какво ти е отговорил.
Пожелавам на детенце, да е много Здраво, и с много Късмет в живота.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by de_marco Чет 05 Ное 2015, 16:35

Здравейте,
Според лекуващия лекар, всичко е в нормите. Да чукам на дърво, вече сме на годинка и 7 месеца, всичко върви нормално, хлътването намаля, празните места малко по малко се затварят. Все още има малко меки петна, но основната част се е затворила. Според доктора се очаква до 2 годинки, 2 годинки и половина, да се затворят напълно. Изрично ни каза, че е по-добре да се забави затварянето, отколкото да се ускори! Бъдете здрави и сме на ваше разположение, ако можем да ви помогнем!
de_marco
de_marco
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

краниостеноза Empty Re: краниостеноза

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите