Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бихте ли напуснали родината си?

+15
stela 777
petia_18
Mimoza
jul4e
Валентина
kami_nikolova
Lindzi
desa_84
деси
mamazavinagi
cveti555
teqnstal
mavi
Dani
Cveti789
19 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Cveti789 Нед 23 Мар 2008, 17:54

Да бих отишла да живея в чужбина със семейството си,ако се налага и няма др решение.


Последната промяна е направена от cveti789 на Съб 31 Яну 2009, 09:23; мнението е било променяно общо 1 път
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Dani Нед 23 Мар 2008, 19:36

За кратко да,но не и да живея за постоянно.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by mavi Нед 23 Мар 2008, 19:38

И аз обичам да ходя,но за по малко. Намигане
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Гост Пон 24 Мар 2008, 18:47

с най голямо удоволствие я напускам
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by teqnstal Сря 26 Мар 2008, 21:56

Да само да ми се отдаде тази възможност заминавам със семейството на секундата.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by cveti555 Сря 02 Юли 2008, 13:35

Ако е за малко да. Но за постоянно не искам! Знам че никъде другаде няма да се чувствам у дома! Усмивка
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by mamazavinagi Сря 16 Юли 2008, 18:12

cveti555 написа:Ако е за малко да. Но за постоянно не искам! Знам че никъде другаде няма да се чувствам у дома! Усмивка
Не знам дали бих се чувствала някъде другаде конфортно както тук у дома. Затова съм на мнението на Цвети. Голяма усмивка
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Гост Сря 16 Юли 2008, 22:07

Има го това. Мен ме е хващала носталгията само за 3 месеца в Англия. Бил съм на доста места и съм видял свят, но съм бил за кратки периоди - няколко дни, седмица, две...за такъв период нашата Лайнария не ми е липсвала, но за по дълъг...те ти на...Избеснявам като правя сравнения с нашата гадна кочина, но...а може би защото са ми липсвали приятели и жени в които съм си въобразявал че съм бил влюбен, а сега вече като заформен циник поумнял и не вярващ в 'приятелство' и 'любов' мисля че не ми било правило впечатление. Обаче съм вързан в момента в тази кочина заради болния ми баща и вегетирам тук за неопределено време...
И едно уточнение - Русия я чувствам като Родина и я уважавам за разлика от настоящата от която се срамувам. Там не мога да изпитам носталгия. Две родини - една с главна буква Родина и една миризлива разложена земя като една изхърлена дамска превръзка или използвана тоалетна хартия която съм принуден да търпя в момента Бихте ли напуснали родината си? 515974
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by деси Сря 16 Юли 2008, 22:59

CrocodileDundee написа:Има го това. Мен ме е хващала носталгията само за 3 месеца в Англия. Бил съм на доста места и съм видял свят, но съм бил за кратки периоди - няколко дни, седмица, две...за такъв период нашата Лайнария не ми е липсвала, но за по дълъг...те ти на...Избеснявам като правя сравнения с нашата гадна кочина, но...а може би защото са ми липсвали приятели и жени в които съм си въобразявал че съм бил влюбен, а сега вече като заформен циник поумнял и не вярващ в 'приятелство' и 'любов' мисля че не ми било правило впечатление. Обаче съм вързан в момента в тази кочина заради болния ми баща и вегетирам тук за неопределено време...
И едно уточнение - Русия я чувствам като Родина и я уважавам за разлика от настоящата от която се срамувам. Там не мога да изпитам носталгия. Две родини - една с главна буква Родина и една миризлива разложена земя като една изхърлена дамска превръзка или използвана тоалетна хартия която съм принуден да търпя в момента Бихте ли напуснали родината си? 515974

Оле мой човек(извинявай че така те наричам)ама явно доста си вкиснал,и намразил Родината,за което искрено съжелявам.Но все пак ти си роден тук и си Българин.И това че любовта и приятелството са ти изиграли лоша шега,те настройва много негативно.България е красива има много красиви места,една изключителна природа,едно любима дистинация за много чужденци.Не е виновна България,виновни са нейните управници(който ние си избираме),те я превръщат в едно мизерно място за живеене.
Искрено се надявам баща ти да оздравее.С добри чувства. Намигане
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Гост Сря 16 Юли 2008, 23:55

Благодаря!

Но аз наистина се срамувам че съм наполовина бълХарин/това идва от бълха/ и бесен че съм вързан тук. А не опира до оздравяване а до умирачка при баща ми.

По темата - паля поредна цигара и мисля за унижението което съм изпитвал/и изпитвам само като се сетя и припомня/ когато съм си подавал документите по някакъв повод в бели страни и разберат че съм българин по документите...а аз съм мелез м/у българин и рускиня. И никак не се гордея с първото. Срамувам се! Понеже съм рус често са ме вземали за германец, по рядко за руснак и по-близо до истината - но като се разбере че съм от бълхария в белия свят с изключение на САЩ, аз си бера срама. Какво значи красива - голям праз! Виждал съм и по-красиви и доста по трагични в природно отношение земи. Варна ми е любимия български град, но какво от това? Плажът на океана в L.A.. си е по-добър чисто обективно. А за съжаление не съм бил на Хаваите и Таити, чувал съм че и там имали природни красоти.....Народът е боклук - страхливи тъпи плъхчета в 95%-та си цялост тук, гласуващи за комуняги или правещи се че не ги засяга не гласуват ако не ги почерпи някой нещо и остатъка който ще стане мнозинство е от цигани и турци и са ясни, + малък като процент престъпници от комунистическото котило. Това ме кара да ненавиждам тази проклета страна и народ, с уговорката че сигурно в Сомалия и Зимбабве и Гана може би е още по-зле дори и от тук. Проклети страхливци и роби - проклет народ - не само "държава" защото това е оксиморон на истинското значение на думата държава изродила се в пародия при нас. Аз не мразя "държавата" защото подобна бутафория като тук не може да се нарече така, не мразя природата може би защото нямам парцел и/или пари за пране да си построя хотел на Съни Бийч, но откровено мразя така наречения народ. Пък нека ме баннат засегнати от крайно нихилистичните и обидни за стадото наречено български народ родолюбци мои мнения и убеждения. При първа възможност като погреба баща си се махам от тези лайна тук. И знам къде да отида. Конкретен отговор по темата - да - категорично не понасям да живея тук и ще отида да живея на по-добро място...и без простотии като носталгия... живот и здраве ще стане. "Нова земя - нова надежда!" - Христофор Колумб. Но аз не мисля да откривам нов свят нито да ходя в непозната земя, само в такава за която знам че е по-добра от тук...
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by деси Чет 17 Юли 2008, 13:13

Знаеш ли Дънди въпрос на вкус и препочитание е всичко. На всякъде има "лайна"и прост народ.Всичко е до свикване и желание за живот.Живял в друга страна,видял друг манталитет-нормално е твоето отношение.Всеки има право на избор,къде да живее,учи и гледа децата си.Дано се установиш там някъде,и бъдеш щастлив и по малко черноглед.Но запомни никога не забравяй от къде си тръгнал,корените си,страната си.Колкото и хубаво да е там някъде по света все някой ден ще си спомниш всичко което е тук и малка тъга ще те налегне-сигурна съм в това. Намигане
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Гост Чет 17 Юли 2008, 13:39

Благодаря за хубавите думи.

Ами аз се вбесявам и съм толкова рязък именно защото ми е болно и жално за тази страна България. Все пак е и моя. Тя е тежко болна! Не знам - бяс ли е, шизофрения ли е...или "букет" от тежки болести...Не знам как да и помогна...а нужно ли е...не знам, но знам че ми е шибано и...и по добре да спра че само псувни са ми на върха на езика

п.п. Да съм мизантроп и черноглед не съм си го избирал или харесвал, преди бях наивен оптимист и усмихнато момче. Обстоятелствата и реалността не търпят красиви думи - за това си има форуми за поезия и т.н. но това е форма на бягство от реалиите не по различно от това когато понякога се напивам и поне за няколко часа съм аут от мизърито на всяко ниво и всякакво естество което ме задушава. Какъв наивен глупак съм бил преди...а животът е просто едно миризливо л@йно което садистично ни налага да го живеем и търпим
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by cveti555 Чет 17 Юли 2008, 14:32

.Живота си е такъв ,какъвто го направиш! Живота е дар божи! За това че понякога ни намирисва сме си виновни ние! Тъпия овчи народ с робска психика! Управляван от банда нагли престъпници избрани от самите нас!
Само седим на е*****е си г****е и ревем че живеем в мизерия! А какво направихме за да живеем по-добре?
Чакаме все някой да направи чудо вместо нас! Търпим си управниците и се радваме на китните им хотели,а те в това време раздават и последното останало от бедната ни държавица!
За това живем лайняно защото си го заслужаваме! Защото търпим до безкрай!
А относно Родината,тя е една! И си е моя! И се гордея че съм Българка и страната ми има хилядолетна история ,за разлика от САЩ!
Гордея се с предците си ,защото са били смели хора !
А се срамувам единствено от самата себе си,че не притежавам и грам от тяхната смелост! И затова ще си търпя мизерията,защото не правя нищо!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Бихте ли напуснали България

Писане by desa_84 Чет 15 Яну 2009, 20:44

Бихте ли напуснали България
било то заради правителството
заради ниските заплати или заради нещо друго?
desa_84
desa_84
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Lindzi Чет 15 Яну 2009, 21:49

Не, не бих я напуснала сега.
В чужбина бих отишла само на екскурзия. Но ако моя мъж отиде да работи там, аз ще го последвам, заедно с детето. Където е той - там съм и аз!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by kami_nikolova Нед 18 Яну 2009, 13:06

Ами не не мисля тук колкото и да е зле имам близки а там не
kami_nikolova
kami_nikolova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Валентина Пон 26 Яну 2009, 15:54

Аз вече съм я напуснала.Но причината е любовта.Сега разбирам,че родината ми липсва. Аз съм Българче
Валентина
Валентина
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Гост Съб 31 Яну 2009, 08:52

Да...
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by jul4e Пон 09 Фев 2009, 17:00

да, с удоволствие, но само с любимите ми същества Усмивка
jul4e
jul4e
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by cveti555 Пет 20 Фев 2009, 10:45

Аз вече отговорих за себе си. Но ако един ден децата ми искат да избягат(съвсем съзнателно използвам тази дума) , ще ги подкрепя безрезервно! И дано ако това се случи , имат куража и знанията да се преборят с конкуренцията и се реализират пълноценно!
Съжелявам , но нищо вече не ми подсказва тук , нещата ще се оправят никак, ама никак не
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Mimoza Съб 23 Май 2009, 14:35

да, въпреки че не съм сигурна дали ще мога да свикна да съм далече от близките ми хора
Mimoza
Mimoza
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by petia_18 Съб 27 Юни 2009, 14:22

За този момент не,ще видим за напред.
petia_18
petia_18
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Гост Съб 27 Юни 2009, 14:47

Разбира се!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by stela 777 Съб 27 Юни 2009, 23:47

Да,ако и близките ми са с мен Усмивка
stela 777
stela 777
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by iletoili Пон 29 Юни 2009, 11:18

не никога Катинарче
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Бихте ли напуснали родината си? Empty Re: Бихте ли напуснали родината си?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите