Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Българка подаде жалба срещу държавата за дискриминация

2 posters

Go down

Българка подаде жалба срещу държавата за дискриминация Empty Българка подаде жалба срещу държавата за дискриминация

Писане by mamazavinagi Вто 15 Апр 2014, 17:09

„Вече е на лице дискриминацията към децата на България. Моето дете е по-маловажно от детето на една ромка, която ражда по 3-4-5 деца и живее от помощи, детски и майчинство, без да има и един ден работен, без да е платила и лев данък в тази държава.”. С тези думи започва жалбата си Ива Ничева от Добрич, която критикува остро държавата и отношението й към бъдещето – младите хора.

Ива изпрати целия текст на писмото си до редакцията на dobrich24 с надеждата думите й този път да бъдат чути. Припомняме, че жената е същата, която доскоро се нуждаеше спешно от лекарства за съпруга си, опериран преди няколко месеца във Варна от болно сърце. По последна информация днес семейството вече разполага с необходимите медикаменти, за да може младият мъж да живее и да се възстановява. През това време обаче той не може да работи, а заплатата на Ива недостига, за да издържа цялото домакинство. Чуйте жалбата, която Ива Ничева изпраща до президента, премиера, министрите на финансите и социалните въпроси, както и до лидерите на политическите партии, отговарящи за управлението на страната.

„Уважаеми ,след множеството отворени писма, които съм ви писала и не получих отговор, се обръщам към вас пак по същия проблем . Вече е на лице дискриминацията към децата на България. Тези, на които гласувахме доверие , тези които стоят в парламента благодарение на данъкоплатците , сложиха граница и изкараха моето ( голяма част от децата на България)  дете  без  нужди , моето дете е по-маловажно от детето на една ромка, която ражда по 3-4-5 деца и живее от помощи, детски и майчинство, без да има и един ден работен , без да е платила и лев данък в тази държава. Една непълнолетна и не работеща 17-годишна майка на три деца /обикновено това може да се случи при ромите/, може да достигне месечен доход от около 1100 лева, като тези пари идват от джоба на всеки съвестен данъкоплатец. В същото време една работеща майка със среден доход в семейството малко над 350 лв. хем плаща данъци, хем не може да разчита на помощ от държавата за отглеждането на своето дете. Излиза на практика . че децата на работещите родители са дискриминирани.  С това прага за получаване на помощи да остане 350 лв , считам , че с това се лишават една голяма част от бедните работещи хора от достъп до социални услуги. Пред семейството на една работеща  българка очевидно има само две перспективи: мизерия или емиграция. Коя майка ще остави детето си да мизерува? Остава да емигрираме … Това ли целите , уважаеми ? България обеднява ежедневно , младите напускат страната и търсят по-добър живот навън, далече от дом и родина.  Правителството дискриминира образованите и работещи хора в полза на необразованите, не работещите и паразитиращите. Искам да ми кажете защо моето дете да е по- долу стоящо от детето на една ромка да кажем? Защото съм била така наивна да се образовам , да работя и да създам един що годе нормален  живот … защо детето ми да се чувства в собствената си държава като емигрант ???

И след всичко това питам ( но НЯМА  кой да го прочете или чуе) какъв стимул имат българките да раждат повече от едно дете и какъв стимул да излезе човек от сивата икономика ? Намерете начин да спрете тази дискриминация , докато в България все още има хора, който ви вярват и който да гласуват за вас. Искате електорат …. създайте си го … Защото с всяко ваше решение и действие Вие губите . Осъзнайте се.

06.04.2014г.
От една вече невярваща във Вас БЪЛГАРКА
ИВА НИЧЕВА
Източник: dobrich24.com
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Българка подаде жалба срещу държавата за дискриминация Empty Re: Българка подаде жалба срещу държавата за дискриминация

Писане by postradal Вто 15 Апр 2014, 23:05

Ами права е жената! Аз откога казвам, че дискриминираните сме самите ние в собствената ни държава... И както четох някъде - собствена ли??? Няма такава - тя е ничия, или по точно - продадена отдавна и всъщност дори не продадена, а подарена... Навремето руснаците ни освободили и ни помогнали да се съвземем... подали ни ръка - построили заводи, фабрики, направили градини, училища... А сега американците ни докараха демокрацията, разединиха ни, и ни завличат към дъното... Към дъното от където ще изплуват само малцинствата, които са безкрупулни и нахални... А ние, дето сме свикнали на честност  и труд - ще загинем и ще се затрием като нация...
postradal
postradal
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Българка подаде жалба срещу държавата за дискриминация Empty Уволниха добричлийката подала жалба срещу държавата

Писане by mamazavinagi Сря 23 Апр 2014, 08:36

Българка подаде жалба срещу държавата за дискриминация Bbb
„Моето дете е по-маловажно от детето на една ромка, която ражда по 3-4-5 деца и живее от помощи, детски и майчинство, без да има и един ден работен , без да е платила и лев данък в тази държава.”. Това написа в жалба срещу държавата 34-годишната добричлийка Ива Ничева и я разпрати до медиите в началото на април. Ива е добричлийката, която посмя да изрази недоволството си срещу управляващите за дискриминация на българските майки и деца, за да има пари за издръжка на ромите.
Днес тя сподели каква е била последвалата реакция от страна на властимащите, след като им покаже възмущението и обидата си от несправедливите неволи, с които се сблъскват всеки ден нейното и други бедни български семейства. Оказва се, че на жалбата на Ива отговорил само омбудсманът на Републиката Константин Пенчев. Той се обърнал към нея с думите, че въпросите й не попадат в компетенциите му. Ходенето по мъките за Ива и болния й съпруг, който е опериран през януари от болно сърце продължават.
Преди броени дни жената е била уволнена от заведението, в която работела през последните шест месеца. Претърпяла трудова злополука, навехнала си глезена и се наложило да излезе за 10 дни в болнични. Още първия ден щом се завърнала на работното си място началниците я привикали на 4 очи. „Управителката ме извика подхвърли ми празен лист и химикал и ми каза да си напиша молбата за напускане по взаимно съгласие. Не я написах, защото за взаимно съгласие са нужни двете страни. В това заведение нямаш право да се разболяваш…. Това е причината да искат да ме махнат”, споделя притиснатата до стената от безпаричие и мъка Ива. Жената е същата, която преди месец се обърна към медиите и съгражданите си с добри сърца, за да моли за помощ. Тя поиска да бъдат събрани лекарства за мъжа й и да й се помогне със сметките, за да си разплати дълговете с енергийното и водното дружество. Сега казва, че съпругът й е все още в процес на възстановяване.
„Пие лекарствата, които са животоподдържащи. Благодарение на хората наемът ни е платен до края на април. Но си мисля, че след  този удар на Съдбата няма да мога да се изправя”, продължава с шокиращите признания добричлийката. Ива се надява, че след като сподели злощастната си съдба ще се намери работодател, който да я наеме. Дори описва подробно компетенциите си, за да й бъде предложена адекватна оферта за работа. Единственото й желание е да има достатъчно средства, за да е в помощ на мъжа и детето си. Публикуваме обявата, с която Ива се предлага за ценен кадър с надеждата, че отново ще се намерят добри, милосърдни и състрадателни хора:   „Аз съм на 34 години , със средно образование съм, специалност – администратор -документалист. С годините съм работила в магазини хранителни стоки, магазини за дрехи (детски, мъжки, дамски), ОТЗ, Управител на заведение, барманка. Работих в заведение последните 6 месеца , но ми се наложи да изляза в болничен. По време на прибирането на касите с бира стъпих накриво и си навехнах глезена. Пуснаха ми 10 дни болничен, след изтичането на болничния.  Нямам претенции за работата, стига да е с нормално работно време, за да мога да се грижа и за детето си.”.
Източник: dobrich24.com
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Българка подаде жалба срещу държавата за дискриминация Empty Re: Българка подаде жалба срещу държавата за дискриминация

Писане by postradal Сря 23 Апр 2014, 12:20

Е, това е то! Нямаше начин... Що да не я уволнят! Нали така ще сплашат останалите, които тръгват да се надигат.... Как не ги е срам
postradal
postradal
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Българка подаде жалба срещу държавата за дискриминация Empty Re: Българка подаде жалба срещу държавата за дискриминация

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите