Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

+13
mavi
desi borisova
zornica.gencheva
malkata_v87
Dani
vilijov
ment
lusien
Tiny
maggi
Ванчето
Lindzi
styyni
17 posters

Страница 2 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Tiny Вто 09 Юни 2009, 14:40

Ето я и моята диетична тортичка
Продукти:
2 пакетчета обикновени бисквити по 180 гр/може и повече ако съда ви е по голям/
3 кофички кисело мляко от по 400 гр/ако обичате по сладки торти можете да го подладите със захар или сладко от ягоди/ - аз го подсладих със 100гр сладко от ягоди
300 гр ягоди/може киви, банани, малини/
300 гр мюсли с ядки и плодове
В една тавичка започвате да редите бисквити, кисело мляко, ягоди, мюсли, бисквити и т.н. В междинните слоеве слагайте около 3-4 сл мюсли. Върху най -горния слой бисквити се полива кисело мляко и слой мюсли, който плътно трябва да покрива тортата. Оставете си няколко ягодки или малинки за украсата отгоре
Завива се с фолио и в хладилника за 2-3 часа

Сега чакаме и Мисис Здраве да я направи и да я покаже.
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Lindzi Съб 13 Юни 2009, 09:35

lusien написа:Ле-ле, Бени, крокодила ти е страшен. аз не бих могла да го направя.

Можеш, лесно е, аз правих и едни костенурки но неможах да ги снимам, че се изядоха топли-топли.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Tiny Нед 14 Юни 2009, 21:19

По молба на Маги накратко за моя джолан "Гуан Дон"
Името е измислено от децата - това е любимия ни китайски ресторант във Варна.
Става с всякакво месо - пиле, свинско, телешко, а от днес вече и с джолан.
Джолана го сварих обезкостих. В лок прехвърлих обезкостения джолан, добавих замразен зеленчуков микс/обикновен, но ако имам китайски слагам от него/ и налях 1 чашка бульон в който сварих джолана. Като се задушиха зеленчуците добавих соев сос/аз предпочитам светъл соев сос/ и прибавих запърженото оризово фиде. Това е.
А оризовото фиде се приготвя като се залее за 4-5 мин с гореща вода или бульон, след това се прецежда и изсушава и тогава се пържи. Но може и без пържене, пак става супер.
Ето крайния резултат:
торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 917448s
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by maggi Пон 15 Юни 2009, 07:20

Благодаря ти, ще го приготвя у дома! Евала
maggi
maggi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by styyni Пон 15 Юни 2009, 08:06

Маги,аз исках рецептата на черешовия кейк Намигане
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by maggi Пон 15 Юни 2009, 10:49

Стъни, извинявай миличка ето рецептата:

Черешов кейк



  • 250 гр бяло брашно
  • 2 яйца
  • 160 гр захар
  • 40 мл олио
  • 40 мл лимонов сок
  • 150 мл прясно мляко/или кисело/
  • 1 бакпулвер
  • 2 ванилии
  • 2 с.л. какао
  • 250 гр череши/аз сложих колко имах/


Черешите се почистват от костилките и се поръсват с 2-3 с.л. брашно, разбъркват се и се оставят настрана. Разбиват се яйцата със захарта, добавят се олиото, млякото, лимоновия сок. Брашното се пресява с бакпулвера и ванилиите и се добавя по малко към мократа смес . След като се разбърка добре, отделя се 1/3 от сместа и се оцветява с какаото. Намаслява се кексова форма и първо се изсипва какаовата маса, след това светлата и отгоре се нареждат черешите. Пече се в предварително загрята до 180 градуса фурна, средна скара, около 40 мин.

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 918523Z
maggi
maggi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by styyni Пон 15 Юни 2009, 14:26

Благодаря ти Маги.Определено ще се пробвам с кейка Голяма усмивка
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Lindzi Пон 15 Юни 2009, 15:13

И аз, но ще добавя вишни...малък експеримент, и знам че първо се топват в брашно после се слагат в кекса, иначе ще потънат, или ти не слага?
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Кекс със шоколадова глазура

Писане by styyni Пон 15 Юни 2009, 15:26

Бени ,заповядай рецептата на кекса Голяма усмивка

1яйце
1ч.ч.захар
1/2 ч.ч.олио
1ч.л.сода
1 ч.ч.кисело мляко
2 ч.ч.брашно
1 с.л какао
1 ванилия

Яйцето и захарта се разбиват заедно,след това се добавя киселото мляко със содата и всичко останало.Пече се в предварително загрята фурна на 180 градуса.

За глазурата:
1/2 краве масло(става и с маргарин)
6 с.л.захар
4-5 с.л. вода
2 с.л какао

Разстапя се на котлона и се полива като изстине кекса Razz

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 E0f99e13ceb5торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 8010dc1920d1

Добър апетит! Усмивка
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Lindzi Пон 15 Юни 2009, 16:18

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Img_59561_288097_l
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Tiny Пон 15 Юни 2009, 18:52

Вишните за да не си пуснат вода се овалват в грис.
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by maggi Вто 16 Юни 2009, 08:02

Черешите ги овалях с брашно и пак ми потънаха, Ядосан съм другия път ще използвам грис! Благодаря Тини! благодаря благодаря благодаря
maggi
maggi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Lindzi Вто 16 Юни 2009, 09:55

Мерси и на двете, аз ги овалях в брашно, защото малкия беше изял гриса, но ги оставих да поемат от него и след това забърках сместа. Тъй като това брашно ми се видя малко, от рецептата сложих още докато се сгъсти. Нямах и какао и сложих кафе, а после във формичката като изсипах всичко, отгоре наредих черешите и вишните, които дори бяха в повечко и някои набутах навътре, а те излизат, неискат да потънат - и затова насипах и пудра захара върху тях, че да може да се яде. Стана, аз не съм го опитала, че сутринта нямах апетит, но пък другите казаха че е чудесно.
Непременно ще го направя пак.
А кекса на Стъни, го спретна моята свекърва, но неможах да го снимам, защото се печеше когато тръгвах за работа.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by ment Пет 19 Юни 2009, 15:25

Свински карета с пресни гъби
торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 469g

Осолявам каретата с желаните подправки, намаслявам тавичката и ги нареждам. Слагам им малко вино и вода. Поливам ги със задушените в масло(не олио) пресни гъби и пека. Може да добавите и кубче бульон от гъби на Маги.

Ами това е. Усмивка Не съм най-големият кулинар, но съм поласкана, че приготвеното от мен ви е харесало. Дано ви се услади. Добър апетит!
avatar
ment
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Lindzi Пет 19 Юни 2009, 16:08

Чак, лиги проточих..
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by maggi Пон 22 Юни 2009, 08:06

Стъни, заповядай! Усмивка

Пълнени тиквички с яйца, сирене и чушка
3 тиквички
3 яйца
200гр сирене
1 чушка
1 стрък пресен чесън
1-2 клончета пресен копър
сол
олио
Тиквичките се остъргват и всяка се срязва на по 4 парчета, който се издълбават като лодки. Посоляват се и се бланшират за около 5 минути да омекнат. Нареждат се в тава и около тях се налива 1 чаша вода.
Сиренето се натрошава и се смесва с разбитите яйца, нарязаните на дребно чушка, чесън и копър. С тази смес се пълнят тиквичките, поръсват се с олио и се запичат на умерена фурна до зачервяване.
торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 939324m

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 939325F



Запеканка от тиквички и картофи

Издълбаното от тиквичките се настъргва на едро ренде. Смесва се с около 500гр намачкано сварени картофи, 2-3 стръка нарязан пресен чесън, 2-3 клончета копър и магданоз, 1 яйце, сол и бял пипер на вкус. Може да се добави и сирене. Разстила се в намаслена тава и се запича за около 20 минути. После се изважда и отгоре се настъргва кашкавал/ може да се добави и пушено сирене/ и се дозапича до зачервяване.
торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 939326D
maggi
maggi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by maggi Вто 23 Юни 2009, 18:22

Шарлота със сирене

  • 200 г сух хляб
  • 1-2 с.л. масло
  • 1/2 ч.ч. прясно мляко
  • 100 г настъргано сирене
  • 2 бр. яйца
  • 50 г настърган кашкавал
  • сол

Нарязаните на кубчета хляб се потапят в прясното мляко. В намазнена с масло тава, се нареждат ред хляб, ред настъргано сирене, като най-отгоре се завършва с хляб. Шарлотата се залива със смес от разбитите яйца, 1 с.л. масло, кашкавала и останалото прясно мляко. Посолява се и се пече около 45 минути в умерена фурна. Шарлотата се поднася топла и е подходяща за закуска.
Източник: Блог за рецепти
торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 944573Bторта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 944574I
maggi
maggi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Lindzi Вто 23 Юни 2009, 20:33

cuni
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Tiny Вто 23 Юни 2009, 21:12

Маги, да питам за черешовия кейк - с прясно или с кисело мляко става по добре? Защото имам и от двете и седя и се чудя???
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Lindzi Вто 23 Юни 2009, 22:32

Аз имах кисело и стана чудно, но ако имаш прясно сложи по добре от него!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Tiny Вто 23 Юни 2009, 22:43

Благодаря ти Бени! Ще го направя с прясно мляко и ще докладвам какво се е получило.
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by maggi Вто 23 Юни 2009, 23:33

От тия деца не мога да седна на компа, добре че сте се консултирали и без мен Срам ме е
Аз имах кисело, получи се добре. Тини, после да пишеш дали ти е харесал кейка Усмивка
maggi
maggi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by styyni Сря 24 Юни 2009, 14:31

vilijov,предполагам става дума за пресните задушени картофки Намигане
Ето как ги приготвям:
Измивам и подсушавам картофките,подбирам да са много дребни.Слагам в дълбок съд(тенджера)олио и малко вода и задушавам,на 5мин.друсам тенджерата Голяма усмивка ,и така до готовност.Като станат добавам сол и копър Усмивка
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Lindzi Сря 24 Юни 2009, 16:57

Колко време я друсаш Стъни? Намигане
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by vilijov Сря 24 Юни 2009, 22:08

Стъни,много ти благодаря !
Ще ги пробвам задължително.
vilijov
vilijov
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

торта - Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши! - Page 2 Empty Re: Тук майстори готвачи отговарят на въпроси наши!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите