Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Спомени,стихове,фрази и други

+26
kiss
lusien
pumpal21
KALI
bisyto
diegito
maggi
Mery2105
iletoili
DivataKotka
mimi_dani
Ani76
pici
ividari
styyni
флоресита
Lindzi
mavi
^Dark_Girl^
mamazavinagi
Dani
Schatzе
teqnstal
деси
Дени :)
nellyyy
30 posters

Страница 10 от 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Научих

Писане by Lindzi Вто 09 Мар 2010, 15:33

Въздържай сърцето си от ненавист, прощавай.
Освободи разума си от тревоги - повечето от тях не се сбъдват.
Живей просто и цени това, което имаш.
Давай повече.
Очаквай по-малко.
Никой не може да се върне в миналото и да промени своя старт . Но всеки може да стартира сега и да промени своя финиш.

Бог не е обещавал дни без болка, смях без тъга, слънце без дъжд. Но Той е обещал сила за всеки ден, утешение за сълзите, светлина за пътя.

Разочарованията, подобно на неравностите по пътя, малко забавят твоето движение, но след тях ти получаваш удоволствие от гладкия път. Не пътувай прекалено дълго по грапавини. Напредвай.

Ако си потиснат от това, че не си получил желаното, съвземи се и бъди щастлив, защото Бог иска да ти даде нещо по-хубаво.

Когато нещо ти се случва, хубаво или лошо, обмисли какво би могло да означава това.

Събитията в живота ти имат особено предназначение - да те научат как да се смееш повече или да не плачеш толкова горчиво.

Ти не можеш да накараш някого да те обича. Всичко, което можеш е, да си човек, който може да бъде обичан. Останалото зависи от другите - да разберат колко струваш.

Мярка за любовта е безграничната любов.

В живота се среща редкият шанс, когато човекът, когото ти обичаш, те обича в отговор. Щом ти се предостави този шанс, не го изпускай. По-добре да загубиш своята гордост заради любимия човек, отколкото да загубиш любимия човек заради гордостта си.

Ние губим толкова много време да търсим точния обект на нашата любов или да търсим вината в този, когото вече не обичаме, докато би си струвало да използваме това време за усъвършенстване на любовта, която даваме.

Не изоставяй старите приятели, никога няма да намериш някого, който да ги замени. Дружбата е като виното - колкото е е по-стара, толкова е по-добра.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Писмо до теб

Писане by Lindzi Вто 09 Мар 2010, 15:35

Сигурно никога няма да прочетеш тези редове, но по-важното е, че ги написах единствено и само за теб. Само така мога да изразя това, което изпитвам към теб, колкото и да ти е непонятно. Сигурно се питаш как може да си обичан от някой, който дори не те е виждал. Повярвай ми - възможно е. Сега с пълна сила вярвам в силата на чувствата на любовта. Пред нея всеки един от нас е безсилен, а тя е всемогъща и изпепеляваща, болезнена понякога, но винаги една и съща - горда и чиста. Обичам те за това, че не направи нищо, за да ме спечелиш, сърцето ми само тръпне, копнее и изпитва невероятни емоции само при мисълта за теб. Никога няма да узнаеш колко си важен и ценен за мен, защото само в теб видях това, което в никой друг не бях виждала. Един непознат за мен мъж - странен, тайнствен, неразбран, объркващ ме, каращ ме постоянно да се чувствам различно - а аз така бях свикнала със сивотата на ежедневието ми. Ти разчупи спокойствието ми, сигурността ми, всичко, което си мислех, че мога да контролирам - емоциите си, постъпките си, действията. Искам и не искам същевременно да се чувствам така. Дори не те попитах ти какво изпитваш. Но едва ли има значение, имайки предвид силата на моите чувства към теб. Те заличават всичко останало, помитат след себе си всяко действие, всяка постъпка, те са кота ураган - изпепеляващи, мълниеносни, убийствени и... неразбрани от никого.
Не ми пука. Харесва ми да мисля за теб. Боли ме, но не отдавам значение на болката - сладка е. Боли от любов, а не от рана. Разликата е в мирогледа. Ще отшуми всичко, без да си го разбрал или почувствал, но аз ще знам, че го е имало - може би само в моето съзнание, не и в твоето. Но то съществува така, както съществуват въздуха и земята.
Има те. Истински си, не плод на отзвучалата ми нежност. Но не си мой и никога няма да бъдеш. Няма да разбереш и почувстваш топлината на тялото ми, да усетиш ритъма на сърцето ми, да докоснеш устните ми и да впиеш жаден поглед в мен. Поглед, от който бих се разтопила пред теб като восъчна фигурка, да се почувствам като беззащитна сърна, изтощена и уплашена от всичко.
Защо не си тук?... Да погаля лицето ти, да целуна устните ти... Но ти не ме обичаш. Не мога да поискам това от теб, ако сам не го почувстваш. Ще те оставя да бъдеш щастлив в твоят си свят, а аз ще се оправя в моят, но сама, без теб. Ти никога не си ми принадлежал и никогяа няма да ми принадлежиш. Ти си имаш нея - твоята съпруга. Тя е твоята богиня, не аз. Но не съжалявам за нищо. Напротив, гордея се с това, че съм способна да обичам толкова някого, че да се откажа от него. Благодаря ти, че ми позволи да те обичам без капчица егоизъм и лицемерие, да бъда това, което съм, което искам да бъда. Силна жена, обичаща и търсеща, молеща и безкрайно емоционална. Но истинска. Сбогом моя невъзможна любов!
Не, не е сбогом!... Ще се срещнем!... Някъде!... Някога!
dezmond (Дияна Иванова)
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Има моменти, в които...

Писане by Lindzi Вто 09 Мар 2010, 15:45

Има моменти, в които ми липсваш толкова силно, че непоетият въздух заплашва да взриви дробовете ми. Времето спира и нагло ме гледа в очите, като че ли иска да ме попита колко още мога да понеса. Махалото на часовника не отмерва секунди, а като на забавен каданс плавно танцува между миговете, не позволявайки им да се докоснат. Гледам стрелките, които почти не потрепват, отказвам да поема въздуха, който ще разрани дробовете ми и съм готова да понеса безкрайност от безвремие, само да знам, че от другата страна на болката ще зърна мекото кафе на погледа ти…

Има моменти, в които ми липсваш толкова болезнено, че буцата остри режещи ръбчета в гърлото ми раздират плътта и топла кръв с оловно сладък вкус се стича надолу, гъста и лепкава. Протягам ръце в нищото, където мракът ме обвива в кадифена пелерина, но докосвам само себе си, докато премрежените ми полуслепи очи търсят нещо, което да разсее тъмнината. Сплитам навлажнени длани и се отпускам в лоното на здрачна сласт достатъчно дълго, за да забравя дори спомените си, защото знам, че отвъд ще заченеш в мене нови…
Има моменти, в които ми липсваш толкова плътно, че сърцето ми забравя за следващия удар и плахо се заслушва, за да чуе някой жив, когото да обича. Захраненият ми мозък усеща края като пулсираща седефена, лунно златиста светлина, готова да го обгърне, като в сърцевината на раждащия се живот. Изтичащата от восъчните ми длани живителна топлина дори не се обръща назад, за да ми помаха, доволно освободила се от своята тленна плът – капан. Изпращам я с поглед, без думи, готова да се разделя и с нея, защото знам, че там някъде ще я посрещнат две ръце, които по невъзможен начин харесвам…
Има моменти…
За които искам да знаеш… (АНИ ИВАНОВА)
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty ...за ....

Писане by Lindzi Вто 09 Мар 2010, 15:46

… искам да ти подаря година.

В която четирите сезона плавно да следват желанията ти, да пулсират с твоя ритъм и да те карат да се чувстваш живa, повече от всякога...

… искам да ти подаря месец.

В който всеки ден да е ново начало – на приключение, на усещане, на ласка, на допир до неща, които обичаш…

… искам да ти подаря ден.

Изгревът на който да те събуди с песните на птици и да ти предложи всички онези дребни неща, за които вече почти и не говориш, но не си се отказалa да мечтаеш…

… искам да ти подаря час.

В който да събереш на едно място всички копняни състояния, за които времето все не достига…

… искам да ти подаря миг.

Който не просто да спре дъха ти, а да се превърне за теб в онази желана вечност, която да пулсира с всички цветове на дъгата и да запълни от край до край същността ти…

... искам да ти подаря ключ.

За онази врата, зад която е зазидана душата ми… /net/
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Той стои на прага на душата ти, но никога не влиза в нея

Писане by Lindzi Вто 09 Мар 2010, 15:47

Като бяхме малки момиченца си намирахме най-добри приятелки. Спомняте ли си? Такива, с които да ходите до огледалата в дамските тоалетни и с които да говорите за момчета след училище…Като бяхме малки разбирахме, че някой става за приятел, когато е способен да изслуша и да коментира всичко, което се е случило предната вечер на купона. Като по-малки, избирахме приятелите си по това колко са смели, луди, интересни, забавни, колко пият или не пият, колко са умни или глупави…



Като по-малка, никога не съм знаела всъщност какво е да си имаш най-добра приятелка. Това не е по моя вина. Просто си имах нещо повече от приятелка – едно същество, с което си приличаме не само по външност. Обиждах се, когато ни наричаха „близначките” , но в същото време не чувствах и нужда да имам най-добра приятелка, когато с „близначката” се виждахме непрекъснато. Дълго време представата ми за приятел бе неясна и объркана. Когато не ти липсва, не можеш да му дадеш име. Сега пътищата ни с това огледално аз се разделят от ден на ден, с това идеята за приятел придобива форма и мога да я дефинирам.

Приятелят е обичан човек. Обичаш го, защото си е. Такъв. Не е нужно да го чуваш всеки ден или да го виждаш всеки ден, за да го почувстваш. Достатъчно е да се срещнете един път в месеца, за да разбереш,че ти е липсвал. С него няма да ти стане по-леко, ако страдаш ( защото си се разделил с гаджето например), няма да измисли „супер” решение на проблема ти ( освен ако не е супер Любо), няма да те заблуждава, че си в „моментна депресия” ( може би ще те обвини, че си в перманентна депресия) и може дори да те ядоса, че не те разбира ( както често се случва). Истинският приятел е там, където няма да ти пречи. Няма да те вини, няма да изисква, няма да претендира, няма да се сърди. Той ще те гледа, добронамерено и сърдечно ще наблюдава теб. Ако си щастлив, ще се порадвате заедно. Ако си тъжен, може да поплаче с теб ( но само малко, защото не иска да те оплаква). Стои на прага на душата ти, винаги пазещ за теб най-топлата си усмивка…

Защото кой е той? Един ден ще ти се усмихва само от албумите, които тайничко ще разглеждаш с тъга и носталгия, с пръстче ще минаваш по контурите от снимката и ще въздишаш.

Приятели са хората, които са докоснали сърцето ти, които са ти завещали нещичко от тях самите, с които се смееш на ум, онези, които никога няма да забравиш, дори и за кратко да си минал покрай тях. Много са. Всеки ден се разминаваш с един или друг. Понякога е тъжно. Понякога боли. Но в теб се трупат пластове нежност и желание за близост...

Приятелят не задължава, а носи и търси отговорност. Той не иронизира, а се шегува. Не порицава, а съветва. Не се поставя пред, а застава до. Не греши, а обърква. Често не правим разлика. Но с годините се засилва интуицията и ги разпознаваме...приятелите.

И докато се научаваме да ги разпознаваме, те стават все по-малко. Не защото сме лоши или защото ни има нещо, а защото вече нямаме време за тях. Семейството или работата, както и грижите по тях запълват липсата, превръщайки се в приоритет. За жалост. Или не.

Приятелят обаче продължава да стои на прага, където му е мястото. Сърцевината на душата е резервирана за друг. Нарича се любов и за нея съм писала твърде много... /Милена /
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Магазин за души

Писане by Lindzi Вто 09 Мар 2010, 15:48

Тъмна улица. Мъждукащ фенер. Мрачна картина.

Мраморно-бяла сграда тъмнината руши.

Магазин. Що за стока зад витрината синя?

Боже мой! Продават се бели и черни души.



В хладната зала продавачът е сивобезличен -

никакви чувства в очите му, даже и грам.

Бърка сред стоката бавно със вид безразличен -

вади, претегля, продава на килограм.



Душите са стока! Абсурдно! Бели и черни

днес се продават на дребно. Какъв парадокс!

Но явно се търсят! Опашка. В костюми вечерни,

в палта от визон, модерно облечен Бос...



Босякът изчаква своя ред търпеливо.

Дошъл е с надежда, защото няма пари.

Дали ще бъде възможно - е молбата свенлива -

свойта бяла душа за черна да замени?



- Всеки трябва да плаща! Замяна не може! -

отсича и махва продавачът с ръка.

Босякът си тръгва със своя проблем невъзможен -

в тоя черен живот, с тая бяла душа... (Диана Трифонова)
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty ДАРОВЕТЕ НА СЪДБАТА

Писане by Lindzi Вто 09 Мар 2010, 15:49

Автор : Вихра Василева

Подаръците на съдбата винаги идват неочаквано. Подаръците на съдбата често на пръв поглед никак не приличат на подаръци. Подаръците на съдбата рядко са материални, макар че сме склонни да забелязваме и търсим в тях предимно материалното. Подаръците на съдбата са онова, от което най-често се отказваме - защото сме били уплашени от тяхната внезапност, защото сме мислели какво ли ще кажат хората, защото ни е възпирала мисълта какво ще последва от всичко това.

Страх от щастието
Ние, българите, сме нацията, която най-много се страхува да се радва и най-много се бои от миговете на щастие. Така сме възпитани. Дали е заради трудната ни съдба да живеем на кръстопътя между империите, не знам. Но поговорката „Много хубаво не е на хубаво” е типично нашенска. Българинът много се страхува да се радва. И много се плаши от неочакваното щастие, което понякога се изсипва на главата му. И аз от малка си знам – ако много съм се смяла в някое междучасие, после ще ме изпитат и ще ми пишат двойка – дори по пеене се е случвало; ако много съм се смяла, играейки пред блока, после все за нещо ще ми се скарат вкъщи. Мъдрата ми баба все ме успокояваше, че така трябва, иначе как сме щели да разпознаваме хубавите от лошите мигове. „И смехът, и сълзите са ценни дарове”, още ми го повтаря. Но макар да знам, че е права, аз още робувам на подсъзнателния страх „много смях - много сълзи”.
Преди години с приятелки вървяхме по една алея в парка и се смеехме с глас на някакви наши си глупости. И в един момент аз казах: „Много се смяхме, после много ще плачем!” „Не е така. Колкото по-малко се смееш, толкова повече ще плачеш.” Изобщо не бях забелязала жената на пейката до нас. Даже, като погледнах към нея, първо видях разноцветните й дрехи и пъстрото плетиво в ръцете й, а чак после лицето й. „Господ се сърди, ако не приемаме даровете му - добави тя. - Ако откажеш да се радваш, той ще те накаже да плачеш.” После се усмихна и забравила вече за мен, пак запремята преждата с куките. Тогава не й обърнах внимание, но колкото повече минават годините, толкова по-често се сещам за нея. Може би помъдрявам, може би остарявам. И все по-често се замислям за онези прекрасни мигове, които идват съвсем неочаквано при нас, напълно безплатни, и които не бива да пропускаме. Защото, ако има нещо, за което ще съжаляваме, когато дойде последният ни час, това са пропуснатите целувки, неосъществените срещи с любими хора, миговете, в които сме се смели до сълзи......
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Жената в червено - вихър от огнени страсти...

Писане by maggi Пет 12 Мар 2010, 15:42

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 WomanRedDress


Жена в червено

От аления залез тя изплува -
жена, облечена в червено.
В ръката й блести верижка
на пуделче смолисточерно.


Загадъчна и недостъпна
върви по улиците бавно.
Едно прекрасно свежо цвете
пламти в косата й безсрамно.


В бистрото се отби и седна
на масата, срещу мъжете.
В кръвта им силна страст запали
отровното червено цвете.


Най-младият й се усмихна -
искра, попаднала на клада.
И тя му обеща със поглед
горещи часове наслада.


И всеки ден по залез-слънце
по-ярка беше светлината.
И всяка нощ в небето синьо
по-жадна ставаше луната.

Най-после краят на септември
превърна залеза на рана.
Червена безутешна болка
в сърцето на нощта остана.


Източник
maggi
maggi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by diegito Вто 16 Мар 2010, 10:19

а сега нещо мое:

толкова ревност и толкоз кавги,
време за обич не остана дори.......

има и продългение
diegito
diegito
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Вто 16 Мар 2010, 14:46

diegito написа:а сега нещо мое:

толкова ревност и толкоз кавги,
време за обич не остана дори.......

има и продългение

Тогава дай цялото, защо така по малко?

Хубаво е.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Търново

Писане by Lindzi Вто 16 Мар 2010, 14:48

Търново с прекрасните си
вертикални улици.

Търново с червените
си рози,
избухнали пред твоята врата,
за да ми вземат въздуха.

Търново
с разплаканите зъбери
и жабешкия хор в онази нощ,
когато ти ми
каза

не.

В Търново,
където моето величие
остава
в
миналото.
Автор: paveltsvetkov
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Смъртта

Писане by Lindzi Вто 16 Мар 2010, 14:56

СМЪРТТА

Дъхът и ме докосва и изгаря
като лятната слана цветята в мен попаря.
Погледът и строг усещам,
но очите и не виждам в сянката зловеща.
Силният и зов ме кара да изтръпвам цяла,
трепереща във дяволска отмала.
Приближава се във черното си одеяние
и има странно мрачно обаяние.
Гласът и е нежен и непоколебим
като на най-верният любим.
И чувам я да шепне тихо, властно:
„Ела при мен, тук за теб вече няма място“.
И искам да избягам, но не мога,
от безсилие свличам се безпомощна на пода.
Очите си затварям. Не поглеждам.
Но чувам стъпките и и как ме тя усеща…
Навежда се над мен и призрачна ръка протяга,
душата ми във този миг от адски студ се стяга.
И тъмнината ме обсебва цяла и трябва да извикам,
но желязна примка гърлото ми впряга.
Безмилостна тъга в мен надига се и искам да и изкрещя:
„Махни се, отиди си, не убивай ме!“
Бурен вятър през мен преминава
и всичко светло и чисто в душата ми разрушава.
Агония обхваща ми сърцето,
духът ми моли се да имам сили
да събера парчетата изгнили.
Паметта ми в този миг велик не ми изневерява
и като на лента животът ми си преминава.
И виждам се невинна и ридаеща,
прегърната от свидни майчини ръце
и искам да и кажа колко я обичам,
но в мъгла изчезва любимото лице.
Споменът пренася ме на язовирен бряг
и чувам – бащиният глас ме гали пак.
Обръщам се в посока на гласа
и пак попадам в хладна тъмнина…
Вихрушката от мемоари я разпръсква
и ето – светлината от смеха на моето дете,
което там присъства.
Потапям се в очите и красиви
и чувствам се неизказано щастлива.
„Ела при мене, мамо!“ казва
и чудно цвете ми показва.
Сърцето ми разкъсва се от тази гледка мила
и искам там да съм дори насила.
Да гушна слабото и тяло,
което от скръб по мен е отмаляло.
Да докосна с грешни устни невинните разплакани очи
и всички сълзи в тях таз целувка магически да пресуши…
Но нямам сили вече да се вдигна,
надеждата от мен побягна и в съзнанието ми
погребален звън триумфиращо отекна.
И ето вече чувствам
кадифето на черното и одеяние
как изнуреното ми тяло
обгръща със желание.
Последно чувам крясъка и в захлас и думите и
„Добре дошла при мен, Смъртта се казвам аз“…

От sepphoras
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Бяла смърт

Писане by Lindzi Вто 16 Мар 2010, 14:58


БЯЛА
СМЪРТ





Тя дойде тихо бавно мигновенно
защо момче й позволи
тя толкова
истинска бе определено
защо момче я ти приюти

Тя плъзга се
лъжливо лепкаво примамливо
защо момче я удвои
тя изстисква от тебе
всичко живо усетливо
защо момче й се довери

Тя тръжно се
надига боязливо диво
защо момче се заложи ти
тя изтръпнала е
уродливо гнило
защо момче се прекара ти

Тя бялата ледена
кралица в книжка
защо момче я опита ти
тя всичко взе от тебе без
да иска
защо забрави близките си ти

Тя бялата смърт те
повлича свлича
зашо момче се хвана ти
тя стряскаща е и ненадейно с
бича
защо не се откопчееш ти.....





Публикувано от
Светлана Тодорова - kleopatrasv
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Сбогом, приятелко!

Писане by Lindzi Вто 16 Мар 2010, 15:00

Сбогом,приятелко!
"На Ели"

Прекършено детство,
разбити мечти,
съдбата жестока
на тебе отреди.

Беше само на 13,
когато завинаги заспа.
И на небето нова звезда изгря.
Остави болка и тъга
и огромна празнота
в моята душа.

Смъртта те отне,
детството ти взе,
но споменът за тебе
в нас е жив
и знаем,че върху
нас ще бдиш.

Изплаках хиляди сълзи,
но с тях не мога да те върна.
Искам отново да те зърна
и силно да те прегърна,
но тъжно свела съм главата,
ти на всички ни разби сърцата.

Сбогом,приятелко!
Не ще те забравя.
Сбогом приятелко!
Споменът ще живее в мен.
Сбогом,приятелко!
Лудориите ти ще помня всеки ден.

Прекършено детство,
разбити мечти,
съдбата жестока
на тебе отреди.

СБОГОМ ЕЛИ!
ОБИЧАМ ТЕ!
НЯМА ДА ТЕ ЗАБРАВЯ!


мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Cry
Не тъжи! Тя не те е напуснала! Може би се спотайва в цветето...
Или пърха с крилете на пеперуда... Или те гледа от небето и ти се
усмихва... Където и да е, тя би искала да знаеш, че е с теб. Винаги.. И
навсякъде... Усмихни се!!!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by diegito Сря 17 Мар 2010, 07:57

толкова ревност и толкоз  сълзи
време  за  обич  не остана  дори.
аз ли сгреших или ти ме подведе,
всичко простих,но не и на време.

за сега  толкова

diegito
diegito
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Една любовна история по време на грип....

Писане by maggi Сря 24 Мар 2010, 11:21

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Rose
Малката чакалня на болницата беше препълнена. Личеше си, че параноя е обхванала всички. Той наблюдаваше, изучаваше околните, докато я чакаше. На диванчето до първи кабинет стоеше една възрастна двойка. Дядото нервно потропваше с крак, дали защото чакаха от много време, или защото бабичката му от 20 минути вече го мъмреше за мръсното му яке... По-скоро второто. Срещу тях стояха едно дете, може би около 2 или 3 годишно и притеснената му майка, която през 3 минути целуваше челото му, за да провери има ли температура. Детето, от своя страна тичаше из целия коридор, проправяйки си път измежду всички бацили с една бебешка количка... а беше момче. В другия край на коридора стоеше един мъж с маска на лицето, който изпадаше в ужас всеки път когато някой кихне... За негово нещастие до него се настани едно младо момче, което не само, че не спираше да киха, но и кашляше... Мъжът естествено не издържа и на 2рата минута стана избута всички и си тръгна, но точно преди да излезе изпусна една торбичка, от която изпадаха безброй лекарства – предимно хапчета. Хипохондрикът се наведе, събра ги нервно и дори като че ли обидено, че никой не му помага и си тръгна... В този момент тя излезе от кабинета, като притискаше памук върху вената на лявата си ръка. Лош знак. Тествали са я, а щом са я тествали, значи имат съмнения. Той я прегърна и излязоха навън:
- И сега какво?
- Не ме прегръщай, моля те. Може и да съм болна. Трябва да изчакам резултатите.
- Добре, къде ще ги чакаме?
- Виж, благодаря ти, че дойде с мен...но не е нужно да оставаш, дори е по-добре да си тръгнеш.
- Не, аз трябва да бъда до теб.
- Много мило от твоя страна, но аз ще се справя и сама, спокойно.
- Държа да остана.
- Както искаш, въпреки, че не можеш да промениш нищо, а и е опасно за теб. Знаеш колко е заразно... най-малкия допир и...
- Не ме интересува, оставам!
- Ти си добър приятел.
- Не, не съм.
- Какво искаш да кажеш.
- Няма значение, да вървим. Много ли ще чакаме?
- Предполагам, че не.
Качиха се на втория етаж – кабинет 13. Не седнаха, защото нямаше място. Беше много задушно и на нея и стана лошо. Припадна. Веднага извикаха лекар и я вкараха в един кабинет. Той остана там докато я свестят. След това една сестра
отиде да вземе резултатите ти и го изгони. Стоя отвън около 5 минути, макар че на него му се сториха цели часове. След малко излезе, говорейки нещо със сестрата:
- Не, няма нужда, ще се оправя. Благодаря ви. Приятен ден.
... И продължи да върви по коридора... забрави го. Той я настигна и я попита какво е станало.
- Нищо – каза тя – стой далеч от мен.
Изтича напред, излезе и седна на една пейка. Той дойде отново при нея:
- Болна ли си.
- Да.
И двамата млъкнаха. След известно време той се осмели да проговори..
- Може и да си болна, но не се отчайвай, има начин да се излекуваш.
- Отчаяна ли ти изглеждам?
- В интерес на истината не. Мислех, че се разплачеш, но ти не пророни нито едно сълза.
-Да, така е.
- Радвам се, че не си се депресирала. Ти си силен човек, ще се пребориш с болестта.
- Не искам... И ти казах да стоиш далеч от мен, ще се заразиш.
- Как така.. не те разбрах. Какво не искаш?
- Да се боря... махай се вече!
- Нима се отказваш... нима бягаш.. ти?!
- Не, не бягам... моля те!
- Какво?
- Иди си.
- Няма.
- Искаш да се разболееш?
- Не.
-Тогава си тръгни.
- Не, искам да съм до теб.
- Ох, няма смисъл да си до мен, нищо ми няма.
- Тогава защо говориш така, не те разбирам, ти никога не се предаваш, никога...
- И сега не се предавам
-Ами?
- Просто.... Добре, ще ти кажа, но искам след това да си тръгнеш.
- Добре.
- Едва ли ще разбереш...но както и да е... прав си, че никога не се предавам, но аз
се боря само тогава, когато има за какво да се боря... а сега просто няма... животът ми вече е изгубил смисъл, безвъзвратно при това...

- Не те разбирам..кога е изгубил смисъл?
- Когато той си отиде.... от тогава аз не живея, а просто съществувам... и ето, че сега най-сетне някой се смили над мен и ми прати това спасение... Да, малко жалко звучи тази смърт... но каква да бъде когато самата аз съм жалка... Сгреших толкова пъти.. и нито ведъж не се поправих... Сега ще си получа заслуженото...и в същото време ще се избавя от този ад... Не съм ли късметлийка?
- И няма да предприемеш нищо?
- Абсолютно нищо. Дори мисля, че се чувствам щастлива... но не съм сигурна, защото това е отдавна забравено усещане...и все пак-да, мисля че съм щастлива. Сега е време да си вървиш. Ти беше най-добрият ми приятел.
Тя се усмихна.
- Мислиш, че не те разбирам, но всъщност те разбирам повече от всеки друг на този свят. Ако ти умреш, моят смисъл също ще изчезне и аз като теб няма да има за какво да живея.

Целуна я и си отиде.

Автор: Надя Керанова

Източник
maggi
maggi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by bisyto Сря 14 Апр 2010, 15:33


Искам те!
Сега те искам!
Лудо, огнено, горещо.

С дива ярост
да изпивам

устни пламенни,горещи.


Искам те!

Сега
те искам!

Тялото да обладая,

силите ти да изстискам,

да
потънем във безкрая.


Искам те!

Ще бъда нежен!

Във
платта ти ще потапям

свойта плът и във безбрежен

океян ще
те разтапям.
мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Kartinki-807
bisyto
bisyto
любител
любител


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Пон 26 Апр 2010, 15:05

Обич
за обич


Аз назаем не съм те прегръщал
и назаем не съм те мечтал,
всяка ласка под брой ми връщаш.
Мен ми стига, че нещо съм дал.
Може днес да не дойдеш на среща,
но след ден,
но след два,
но след три,
да потрепне в душата нещо
и за мен да преминеш гори,
над които небето поклаща
обгорено от бури платно.
Може дълго писма да не пращаш,
но да сложиш две думи в едно,
та за двеста писма да вълнува
и за двеста да има цена.
Може само веднъж да целуваш,
ала тази целувка една
до последния ден да гори,
до последния дъх...
и до гроба.

Стига заеми!
Стига везни!

Искам
обич за обич.

Е. Евтимов
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Пон 26 Апр 2010, 15:06

Добро
Утро

Добро утро,
казвал ли съм ти някога колко много те обичам?
както деня обича нощта която го отморява
както морето сушата която го изсушава
както небето птицата която го прекосява
както лицето ръката която го покорява
както вятъра зората която го осветлява
както сърцето кръвта която го упоява
както чашата устата която я пресушава
както не съм обичал преди
и както тогава
заклех се
да бъда
винаги
с тебе
дори да умра
дори и неземен
така те обичам...
чак до забрава ...

(krustnika)
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Пон 26 Апр 2010, 15:06

Нощта
притихва в липова прегръдка.

Дори звездите мигат упоени.

Жена и мъж...

И лятото на глътки.

Шампанско и липи.

Щурци...

Бадеми...

Копринената рокля натежава...

И ципът мъжки рязко дъх поема...

Първична страст телата премалява...

И пърхат пеперудите в корема...

Пресъхнала луна в клонака пада.

Жена и мъж са в лятото на глътки.

Нощта разчупва им от шоколада на своята

божествена прегръдка.

( jezabell love )
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Пон 26 Апр 2010, 15:06

Откраднат
слънчев лъч дойде при мен,
и думи мили ми шепти в ухото.
Играе си с мен.
Приятен гъдел,
клепачите потрепват.
Аз искам да остана в съня си
и там да дойде моя ден.
Държа ръката ти
и стискам я.
Страхувам се, че може да си тръгнеш.
А с теб отиват си най-сладките целувки,
облечени в прегръдки нежни.
Събуждам се
а не успях да кажа всичко.
Любовта е пленница отново
и чака някой да я освободи.
Завърти ключа.
Освободи я
и ще се срещнем с теб отново.

Затвори очи.
Аз съм Там...виждаш ли ме...

(mish)
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Пон 26 Апр 2010, 15:11

Перлено
слънце


Морето цяла вечер е тъкало
с любов огромна мрежа- до звездите.
С усмивка уморена засияло,
делфините изпраща в дълбините.
Те ловко се промъкват през руини,
със мрежата повдигат мида тайна,
подават я във пръстите му сини.
То вдига с нежност перлата омайна.
Със майчината обич съградено,
красиво младо слънце заискрява.
Морето гледа рожбата пленено
и във съня си кротко заблестява...

(paladin)
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Пон 26 Апр 2010, 15:11

КОГАТО
СЛЪНЦЕТО ИЗГРЕЕ

При мене идвай само на разсъмване...

И с вещина на тиха домакиня
въвеждай безпощадния порядък
във всичко, разпиляно през нощта.

Разтваряй недоспалите прозорци
на мойта стая, разговаряй с хората,
които с мен до късно са говорили
и малко преди теб са си отишли.

И пий от виното, което са оставили
на масата за тебе...

Повикай ме при изгрева на слънцето
и излъжи ме с нещо много хубаво.

Не се учудвай, че ще се зарадвам —
отдавна майка ми така не ме е будила,

И остави ме, нека да повярвам
в това, че няма скоро да си тръгнеш.

В това, че ще ме будиш всяка сутрин,
щом слънцето изгрее ... Как отдавна,
о, как отдавна майка ми

така не ме е будила.

( АНДРЕЙ АНДРЕЕВ )
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Сря 12 Май 2010, 16:08

ДОБРО
УТРО!

Юлско утро

Диви сенки от нощта се размиват,
чезнат леко, бледнеят в простора,
в топли краски небето обляно
сипе жар и омайност в лазура.

Къс магия в синева озарена
необят от надежди и чувства,
покорява с благодатност нетленна
и изпълва душите със устрем.

Огнен краешник нежно изплува
от безбрежност окъпана в злато,
над морето безкрайно лудува
зарево от прекрасното лято.

Даниела Иванова Иванова-Рибарска (love forever)
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Lindzi Чет 13 Май 2010, 16:48

Хората рядко забелязват
старите дрехи, ако носиш голяма усмивка!:)


мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 600_0226131357-child
Усмивката е светлината в
прозореца на твоето лице, която казва на хората, че си си в къщи!:)


мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Smile_782


Усмихвай се постоянно, защото никого не
знаеш кой ще се влюби в усмивката ти!:)


мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Dean-Yeagle---She-loves-you500x647


Мирът започва с усмивка.

Красотата е сила. Усмивката е нейният меч!:)


мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Smile


Усмихвай се. Това ще накара хората да
се чудят за какво си мислиш.:)


мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 23131_329


Ако срешнеш приятел без усмивка, дай му
една от твоите!:)


мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 600_0326222733-DSC_46220018


Усмихвай се. Това е ключ, който
отваря всички сърца!:)


мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 600_0514212841-00000000%28158%29-1-USMIVKA


Усмивката прави лицето ти
по-ценно!:)


мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Smile-a-happy-day
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

мама - Спомени,стихове,фрази и други - Page 10 Empty Re: Спомени,стихове,фрази и други

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 10 от 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите