Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Как махнахте памперса?

+22
g-gimova
techii76
mimi281977
poli
Mimoza
Беата Симеонова
nessa
maggi
ssoonniiaa
styyni
iletoili
Тони-Рая
tanqpetrova
fionna_sv
desa_84
jani85
cveti555
bambolina
Lindzi
Dani
деси
mavi
26 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Как махнахте памперса? Empty Как махнахте памперса?

Писане by mavi Съб 31 Май 2008, 11:51

Да ви се похваля...от няколко дни съм махнала памперса
на малкия и си сяда сам на гърнето когато му се допиша.
До тук много добре,но проблема е там,че когато е с гащички
не ги събува преди да седне на гърнето,а сяда с тях и аз
докато го събуя той пуснал.Когато е топло нямаме проблем,
защото стои в къщи само по потниче,но когато е по-хладно
като миналия ден :| ...Ако има някоя мама минала през това
моля да ме посъветва как да го науча да си събува гащите
преди да седне на гърнето.Забравих да кажа,че понякога
когато е с гащи изобщо не търси гърнето,а си се напикава...
Мисли си,че е с памперс ли,к'во ли Ами, ко да направя Слагам му памперс само
когато спи и за навън,но в повечето случай като се приберем е сух.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by деси Сря 04 Юни 2008, 19:49

Мави и ние от 5 дни сме без памперс,само като спи.И тя ходи по потник и гащи в къщи.Мъчи се сама да ги сваля ама нещо не успява,и аз съм станала толкова бърза че ги свалям за секунди и на вън дори.Е от време на време се изпуска,но нормално все още не може да се стиска.А когато е хладно тя пак е с тениска и дълъг панталон и пак същото,ставам за секунди като каже че има ако/щото ние казваме на всичко ако-дори и на пиш/.Аз на вън също не и слагам памперс,слагам на количката пикливка.Страно че като сме на вън тя хич не пиша пиша ми само в къщи или като сме някъде на затворено.Защото просто е свикнала да сяда на гърне или на тоалетната чиния.
За твое успокоение мисля че той ще се научи с времето,та нали всяко дете е различно,при някой става бавно при други бързо,но това го знаеш и няма смисъл да ти обеснявам.
Просто търпение.
Как махнахте памперса? 82f7e774efd86c6a33d5dc17d4696b61
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by Dani Чет 05 Юни 2008, 10:02

Махнах го от раз,дори когато ходехме на вън и когато спеше беше без памперс.Напикаваше се точно 3 дни и то не всеки път,но аз малко късничко махнах памперсите някъде на 2г и нещо Срам ме е .Може би заради това ,че беше по-голям и по-разбираше свикна бързо.Обяснявах му ,че памперсите са само за бебета,и ,че трябва да носи гащички като на тати.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by деси Чет 05 Юни 2008, 10:10

Дани и ние сме сега на 2г тъй че мисля че не е много късно.Преди пробвах като бе по малка,но без успех.Сега разбира всичко и найстина така е по лесно.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by Lindzi Пет 06 Юни 2008, 20:47

Лазар го научих да ходи на гърне към година и пет месеца. Беше много трудно, защото като се заиграеше и забравяше. Първо го научих да сяда на гърне, като му давах чинийка с краставички - той ги обожава. И аз му свалях светкавично гащите, защото наистина той ги сваляше или донякъде или въобще. Но винаги го държах със слипове, защото се научават да ходят по без и после не могат да свикнат да си регулират чуркането. А на вън - бях подготвена с една торба резервно бельо - един път ми се случи и в количката. Но за едно лято се научи - сега му слагам само вечер, защото понякога като заспи дълбоко и се изпуска, иначе става редовно и ме събужда с изречението че има пиш или ако.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by bambolina Пон 24 Ное 2008, 21:46

Наближава и моето време за махане .. ама нека стане лято ..
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by cveti555 Вто 25 Ное 2008, 11:59

Добре бе,мацки, колко големи ви бяха децата като се отказаха така лесно от памперса? Моята като види гърнето и почва да писка! Стои по един час и нищо не прави. Като я махна от гърнето свършва всичко в гащите Рева та се късам и какво да правя незнам. Дали да не поизчакам още малко,докато не е намразила ходенето на гърне
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by Lindzi Вто 25 Ное 2008, 12:45

Нетрябва да става на сила - трябва да е готово детето!
Аз започнах да го уча на годинката, и лесно се научи, но после се разболя и неискаше. След това към година и половина пак пробвах - трудно, но свикна на гърнето по голяма нужда, а малката - в гащите. И вече на две годинки и половина се научи на гърне, с много приказки, гледане на останалите членове от семейството и като му казвах че ще получи награда. И така стана - но ако насила я караш, няма да се получи.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by jani85 Чет 22 Яну 2009, 10:28

Наближава и моето време за махане .. ама нека стане лято .. но иначе сега казва че има ако. Усмивка
jani85
jani85
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by desa_84 Пет 23 Яну 2009, 12:44

ние ходим на гърне вече от 3 месеца, нямаме никакви проблеми, но не мога да си позволя да му махна памперса все още, защото не може да си казва сам, пък и е студено времето, но мисля като се затопли да започна да го махам по -малко
desa_84
desa_84
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by Lindzi Пет 23 Яну 2009, 14:57

Може да махнете първо дневния, като стане топло, и после нощния.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by деси Пет 23 Яну 2009, 16:46

cveti555 написа:Добре бе,мацки, колко големи ви бяха децата като се отказаха така лесно от памперса? Моята като види гърнето и почва да писка! Стои по един час и нищо не прави. Като я махна от гърнето свършва всичко в гащите Рева та се късам и какво да правя незнам. Дали да не поизчакам още малко,докато не е намразила ходенето на гърне

Цветка мила споко всичко с времето си.Не познавам голям здрав човек с памперс.Ние бяхме на 2г като всичко стана от само себе си.От малка се научи да казва "ако",и на малката и голяма нужда.И като кажеше и махах памперса и я слагах на гърнето.И така един слънчев ден на обяд заспа и не беше пишала в памперса хич и аз го махнах от ряз за обяд.Тя започна да се стиска,и за вечерта се получи същото.
А колкото че пищи като види гърбето не я насилвай.Оставия да си пиша в памперса,забравете гърнето малко.И после пак на ново.Аз започнах и да и говоря че е вече голяма,че е кака и .т.н.Но всичко си зависи от детето.За твое успокоение,имам приятелка която махнаха памперса на 3г.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by деси Пет 23 Яну 2009, 16:48

desa_84 написа:ние ходим на гърне вече от 3 месеца, нямаме никакви проблеми, но не мога да си позволя да му махна памперса все още, защото не може да си казва сам, пък и е студено времето, но мисля като се затопли да започна да го махам по -малко

Да най добре мила изчакай да се затопли,на мойта дивачка Голяма усмивка лятото и го махнах памперса.По лесно се свалят гащичките и през 5мин я питах имаш ли пиш.На мъжо му бе писнало да го чува тоя въпрос Голяма усмивка
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by cveti555 Вто 27 Яну 2009, 13:59

Ура,вече не пищи от гърнето! Заседява се! Е не всеки път свършва нещо,но се старае Хихихи И най важното е , че започна да казва че има пиш. Някога след като вече го е свършила,но нищо има напредък
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by Lindzi Вто 27 Яну 2009, 14:11

КОПЧЕ, КОПЧЕ, МИЛО КОПЧЕ!
ТИ МИ ГАЩИТЕ ДЪРЖИШ!
ДРЪЖ ГИ, КОПЧЕ, МИЛО КОПЧЕ,
ЩОТО ИМА МНОГО.....ПИШ!

Дано помогне на някой това стихче, ние го казвахме и беше много весело!
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by деси Вто 27 Яну 2009, 20:01

cveti555 написа:Ура,вече не пищи от гърнето! Заседява се! Е не всеки път свършва нещо,но се старае Хихихи И най важното е , че започна да казва че има пиш. Някога след като вече го е свършила,но нищо има напредък

Браво на малката.Абе ние майките как искаме на бързо да си поръстим децата.Ама то всичко с времето си,нали?Всяко дете се научава.Но Браво на Хриси скоро ще го махните памперса. Как махнахте памперса? 465484
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by fionna_sv Пет 22 Май 2009, 20:16

След втората година махнахме памперса на каката и й слагахме само през ноща, след това го махнахме напълно. За няколко седмици тя спря да го пълни през ноща. А по малката от три месеца сама си разлепя лепенките на памперса и си върши работата на гърнето. Но още не смея да я оставя без памперс защото пазим превръзката от операцията. Още съвсем малко и ще кажем сбогом на памперса.
fionna_sv
fionna_sv
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by tanqpetrova Вто 26 Май 2009, 21:54

на 2 г и половина тръгна на градинка и там я отучиха,само вечерта слагахме,но откакто се стопли го махнахме и вечерния
tanqpetrova
tanqpetrova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by Тони-Рая Вто 26 Май 2009, 22:30

Аз памперса се пробвах да го махна още когато Рая беше на 1,7м.,на няколко пъти докато беше топло и беше свикнала с гърнето,но без успех.Мислех си,че само аз немога да си науча детето да ходи без памперс,другите около нас вече го бяха махнали.Реших да изчакам малко и един ден се пробвах,нищо че беше зима реших просто ей така докато си седим в къщи да видя как ще реагира,малко трудно мислих че ще бъде защото изведнъж не искаше да сяда на гърнето,но с малко обяснение започна лека полека да свиква и целия зор беше за една седмица.После всичко изведнъж си дойде на мястото.Детето беше достатъчно голямо за да ме разбере какво и говоря,и така свикна.От 3-4м,вече сме без памперс дори и нощния махнахме.
Мога да пожелая на всички мами които им предстои махането на памперса да имат повече търпение и да не насилват детето,ако не иска да сяда на гърне и не си казва че има пиш.
Просто на децата им трябва малко повече време,а и може момента да не е дошъл,всяко дете е различно. Усмивка
Тони-Рая
Тони-Рая
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by iletoili Чет 28 Май 2009, 12:39

още не сме
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by styyni Чет 28 Май 2009, 13:37

Дойде и нашия ред за махането на памерса от вчера сме без,ходя със една торба бельо и панталонки,усеща се,но когато е намокрен вече Ми никой не ми е вин Това ми е втори опит да свалям памперс,първия път имахме кафяво приключение,омаза ми стените ,ламината,хладилника,беше кошмарно плач и смях,да видим сега уж е по голям вече Хммм
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by ssoonniiaa Чет 28 Май 2009, 14:12

и ние сме в този период,но сме до никъде
ssoonniiaa
ssoonniiaa
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by maggi Чет 28 Май 2009, 14:49

4-5 масеца след втората година/през пролетта/ махнахме дневния, а по-късно и нощния. Сега ако през ноща му се допишка, си става сам, свършва се работата на гърнето и после обратно в леглото. Една сутрин ми го беше оставил пред спалнята и без малко да се натопя в него... Хихихи
А каката - на годинка като стана престана да се напишва нощем.
Как махнахте памперса? 116х
maggi
maggi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by nessa Пет 29 Май 2009, 10:14

Спокойно мами, всеки е минал през този... мокрия период... Хихихи Моята госпожица беше на 2 годинки и 2-3мес. и в парка - само тя с памперс - съответно всички мами все ми викаха - малее ма тя е голяма защо е с памперс!?! И аз лудата, като се приберем - наказвам, карам се и нищо...изпадах в ужас. В един момент тя сама си каза - махни ми го, убива ме и започна да си казва и да сяда сама на гърнето.... Много ме беше яд, че толкова съм и се карала. Та спокойствие и постоянство трябва, не се ядосвайте, обяснявайте, както каза една мама по-нагоре голям, здрав човек с памперс няма!
nessa
nessa
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by Беата Симеонова Сря 24 Юни 2009, 16:31

Какта ми се отучи сама,с гърне,но този не иска да седи на него.За пишкане пишка прав на тоалетната или в легенче и се сеща да си казва в повечето случаи ,но за акане не иска да седи нито на тоалетната,а за гърне и дума да не става.Скрива се някъде и -в гащите.А иначе казва"ако" и на двете.
Рева та се късам
Беата Симеонова
Беата Симеонова
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Как махнахте памперса? Empty Re: Как махнахте памперса?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите