Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

+42
cveteto
iletoili
mistsvete
ganet
desi borisova
silvenaiv
blueflower
Танюша
уляляя
vilijov
Беата Симеонова
ssoonniiaa
didoni 27
ment
styyni
lusien
daisy
lenig
Ванчето
bobeto
Далия
Tiny
флоресита
denhris
angel4eto_7
cveti555
Lindzi
dvaseva
Cveti789
bambolina
ralito
nellyyy
Schatzе
malkashtaslivaMAMA
mamazavinagi
desimon
Dani
teqnstal
momoni
mavi
baby_188
деси
46 posters

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by деси Пон 17 Мар 2008, 09:26

Ето тук има малко инфо за биберон залъгалката.

Кажете,как отказахте вашите бебоци от нея?
Аз от скоро не я давам,просто реших вече че е време да се разделим с нея.Но тя много плаче и си я търси.Но съм упорита и мисля да изтърпя този плач,но да кажем "Сбогом"завинаги вече на бибата.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by baby_188 Пон 17 Мар 2008, 09:41

Според мен на Анджи още й е рано да се разделя с бибата си.Нощтно време не може да спи без нея, а и не мисля, че е толкова голяма да разбере, че не е хубаво да се смуче биба.Когато започне да разбира ще й кажа, че бибата е за малките бебета, а тя вече е голяма и ще й викат, че е бебе и ще й се смеят.Това е изпитан метод и помага.
baby_188
baby_188
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by mavi Пон 17 Мар 2008, 11:34

Аз я махнах от раз на година и месец.Преди това му я давах
само за приспиване.Две,три вечери му беше много криво и
хленчеше,но после свикна с мисълта,че я няма и не я е търсил.
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by деси Пон 17 Мар 2008, 14:44

baby_188 написа:Според мен на Анджи още й е рано да се разделя с бибата си.Нощтно време не може да спи без нея, а и не мисля, че е толкова голяма да разбере, че не е хубаво да се смуче биба.Когато започне да разбира ще й кажа, че бибата е за малките бебета, а тя вече е голяма и ще й викат, че е бебе и ще й се смеят.Това е изпитан метод и помага.

Ако мислиш,че ще дойде момента?Ние сме на 1г9м и още се мъчим да я махнем.А ми казваха колкото по рано я махна толкова по добре.После свикват много с нея и отърване няма.Сега е един голям яд,защото не и я давам два дни.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Гост Вто 18 Мар 2008, 20:34

Здравейте мамчета аз съм нова тук но да споделя как се справих с това просто я скрих и не я дадох когато на моето мъниче му беше запушено нослето и неможеше да диша.Така поплака 2-3 нощи и после я забрави така вече почти месец сме без и даже си спи по-спокойно защото не я тъси по цяла нощ из кревата
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by momoni Сря 19 Мар 2008, 23:25

Аз съм късметлийка,че малката отказва всякакви биберони и шишета Усмивка
momoni
momoni
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by teqnstal Съб 22 Мар 2008, 13:37

Със баткото нямах никакъв проблечм той просто не засука залагалка но малката за сметка на това си я търси постоянно.Тя цяла вечер се събужда и плаче със биба във устата а като трябва да почнем да спим без залагалка трябва да отидем някъде на пусто място за извесно време сигурно ще е голям рев Хммм Ми никой не ми е вин
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Dani Пон 24 Мар 2008, 02:42

През няколко дни режех по малко от нея,и така.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by desimon Пон 24 Мар 2008, 09:07

И аз на каката така режех по малко и накрая нищто не остана и тя сама я хвърли Razz
desimon
desimon
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by mamazavinagi Вто 01 Апр 2008, 14:54

Вече 6 ден Алекс е без бибата и се чувства доста по- добре. Само първият ден беше по- нервна при приспиване, но после вече се успокои. Тя за мен е истински герой понеже не можеше без бибата си, а аз я махнах от раз. Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 65084 Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 65084 Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 65084 Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 65084
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Гост Вто 01 Апр 2008, 15:37

Супер Браво на АЛЕКС наистина е герой
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by malkashtaslivaMAMA Сря 02 Апр 2008, 12:56

бибата му бе6е постояно в устата но един ден като се ядосах и той бе6е много нервен и така хванах я и я хвърлих(не я прибрах изхвърлих вси4ки биби )търсия то4но един два дни и после забрави за нея сега даже сме махнали и 6и6етата с биберони(пием от 4ашки)
malkashtaslivaMAMA
malkashtaslivaMAMA
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Schatzе Чет 03 Апр 2008, 08:38

Ние се отказахме от бибата на около 1 год. и 6-7 мес. Не реви Веднъж като отивахме на плаж я бяхме забравили. Като се прибирахме рева като магаре в колата до вкъщи. Но за моя голяма радост - той повече не я потърси и я забрави напълно. Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 153381
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by деси Чет 03 Апр 2008, 09:48

Admin написа:Вече 6 ден Алекс е без бибата и се чувства доста по- добре. Само първият ден беше по- нервна при приспиване, но после вече се успокои. Тя за мен е истински герой понеже не можеше без бибата си, а аз я махнах от раз. Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 65084 Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 65084 Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 65084 Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 65084

И аз я махнах от раз и вече месец е без биба.Браво на нас и на тях че се справиха,и могат и без бибите. Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 153381
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Гост Чет 03 Апр 2008, 10:31

Според мен така е най-лесно да се отучи детенцето от биберон от раз.И Вики така я отучих и за седмица я забрави.Браво на всички малки герои Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 153381
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by nellyyy Сря 09 Апр 2008, 02:22

ние още сме с биба,понеже искам първо да го науча на гърне,че в яслата все ми правят забележки,ама човекът неще и неще...това е друга тема.
за бибата,мисля че ще стане на раз,защото я търсим само ако ни се спи и не винаги.случва се и да заспива без нея.и аз мисля че така е най-добре.знам само че по-лошо няма от това,някоя мама да не издържи 2 дена и на третия да я даде повторно,после става още по-зле.за това ако има мама,която не може да търпи дечко да плаче,да опита с друго - рязане,мазане и т.н.
късмет на всички Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. 153381
nellyyy
nellyyy
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by desimon Сря 16 Апр 2008, 00:39

и Божидара вече е без биба 6 ти де ще се подготвяме за ясла
desimon
desimon
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by ralito Пет 06 Юни 2008, 23:00

здравейте
нашата кака мн. трудно се отказа от биба ,а сега да видим и бебо как
ще го откажем по нататък
ralito
ralito
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by teqnstal Пет 06 Юни 2008, 23:41

Ох незнам как ще я одкажа от биба преди я търсише само като спи а сега от както е тръгнала на градина постоянно реве за бибата.Направо незнам.
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Dani Съб 07 Юни 2008, 15:47

Ох,нещо какво стана и при нас незнам.Беше се отказал,а сега от известно време само иска да заспива с биберонПлаче ми се ,и сега трябва да мисля някакъв начин пак да я остави.
Dani
Dani
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Бибероните може да са опасни за деца

Писане by Schatzе Пон 11 Авг 2008, 14:59

Родителите трябва да избягват бибероните-залъгалки при децата с повтарящи се ушни инфекции, препоръчват холандски лекари, цитирани от Би Би Си.

Петгодишно изследване на 500 малки деца в Холандия установи, че рискът от повтарящ се отит е почти двойно по-голям при децата, които използват биберони-залъгалки.

Отитът се среща често при малките деца. Антибиотиците обикновено помагат и инфекцията изчезва за няколко дена. При някои малчугани обаче тя често се повтаря.

Учените от университетската болница в Утрехт са проследили 476 деца на възраст до 4 години. При 216-те деца, които използвали биберони-залъгалки, рискът от повторна инфекция на ушите бил с 90 процента по-голям.

Възможно е използването на биберони-залъгалки да позволява на бактериите да преминават по-често от носа към средното ухо, обясняват холандските лекари. Затова те препоръчват използването им да спре още при първия отит.

http://news.ibox.bg
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by bambolina Пон 24 Ное 2008, 20:59

И на Борис му е време да я маха тази биберона ... докато беснее с кака си, не я търси ....... ама като заспива , така я премлясква и предъвква , че не знам дали няма до първи клас да си я търси .... Чеша се по главата
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Cveti789 Пет 28 Ное 2008, 20:11

още не съм я махнала
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Гост Пет 28 Ное 2008, 23:38

Вики сама се отказа,ние с нея от доста време си говорехме,че бибероните са за бебета и когато порастнем няма да ни трябва вече и изведнъж тя каза,че не вече бебе и спря да го иска.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by dvaseva Пет 09 Яну 2009, 21:31

На моята дъщеря тове й беше голчм проблем,аз се справих като я отрязъх,пробва се да я слага няколко пъти и се отказа
dvaseva
dvaseva
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите