Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

+42
cveteto
iletoili
mistsvete
ganet
desi borisova
silvenaiv
blueflower
Танюша
уляляя
vilijov
Беата Симеонова
ssoonniiaa
didoni 27
ment
styyni
lusien
daisy
lenig
Ванчето
bobeto
Далия
Tiny
флоресита
denhris
angel4eto_7
cveti555
Lindzi
dvaseva
Cveti789
bambolina
ralito
nellyyy
Schatzе
malkashtaslivaMAMA
mamazavinagi
desimon
Dani
teqnstal
momoni
mavi
baby_188
деси
46 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Lindzi Съб 10 Яну 2009, 11:06

Лазар се отказа сам от нея на 8-м месеца. Вечерта я изплю и после въобще не я искаше.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Гост Пет 16 Яну 2009, 14:28

и ние сме още с биба на 1 година и половина. Но Габи я ползва само при спане-дори се буди като падне от устата й. Много ми се иска да я махнем и май трябва от раз....пък и да изтърпим малко рев дори......Само като я лапне и затваря о4и4ки
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by cveti555 Нед 18 Яну 2009, 13:16

И моята е на година и седем и заспива с бибата. Правила съм опит и писъците са оглушителни. Затова се отказах. Явно не съм издръжлива мама! Но някои мами от форума,ги отказаха от раз,за което им свалям шапка Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 153381
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by mamazavinagi Нед 18 Яну 2009, 13:39

cveti555 написа:И моята е на година и седем и заспива с бибата. Правила съм опит и писъците са оглушителни. Затова се отказах. Явно не съм издръжлива мама! Но някои мами от форума,ги отказаха от раз,за което им свалям шапка Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 153381
Айде де Цветке накани се и я махни бе човек. Три дена ще пиши и после няма да се сети въобще. Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by angel4eto_7 Нед 18 Яну 2009, 13:51

Ние сме на година и пет месеца и още е с биба,търси я когато заспива.Пробвах да я отрежа и така му я давах ама си тъсеше другата.Пробвала съм и от ряь и съм издържала по 1-2 дена понеже преди да заспи реве по 2часа а понякога е ревал и по 3часа и съм я давала за да не му стане лошо от надуване.Трябва да бягаме към някое село като реша пак да го отучвам че тук вдига квартала на главата си
angel4eto_7
angel4eto_7
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by denhris Нед 18 Яну 2009, 14:24

Значи аз съм от щастливките! Моята не искаше изобщо биба,още от бебе. Но за сметка на това още пие мляко през ноща а е почти на две!
Незнам как ще го откажа
denhris
denhris
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Гост Съб 14 Фев 2009, 18:33

Ние бяхме до 2 години с нея постояно и денем и нощем и един ден така скрих я и без да я потърси повече нито плака нито я търсише беше по лесно от колкото си мислех.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by cveti555 Нед 15 Фев 2009, 13:11

silviq_83 написа:Ние бяхме до 2 години с нея постояно и денем и нощем и един ден така скрих я и без да я потърси повече нито плака нито я търсише беше по лесно от колкото си мислех.

На това разчитам и аз! Защото си мисля,че за всяко нещо,случващо се в живота на бебето,си има определен момент. И когато то вече е готово,нещата минават безболезнено! Колкото и да се мъчим да му създадем навици преди да е готово,няма да се получи! Аз се убедих в това сама, с гърнето. Но за това ще пиша в "памперската" тема Голяма усмивка
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty как да се утървем от"БИБАТА"

Писане by флоресита Нед 15 Мар 2009, 16:47

Здравейте всички мами !Обръщам се към вас за помощ.Моето дете е на 1.4год.,ве4е има доста зъбчета и се притеснявам, 4е смучейки залъгалката ще се изкривят.Всъщност никога не бях гледала на биберона ,като на проблем,ползвахме го само за приспиване,но напоследък става нощно време и вика с цяло гърло"Пана,пана...панааааа",4е бибата паднала и с баща и започваме да се блъскаме сънени да търсим падналата биба,защото става страшно.Кажете ми вие как отучихте децата си от този навик.Мерси предварително.Извинявам се ако има такава тема,не можах да намеря нищо по въпроса!
флоресита
флоресита
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Tiny Нед 15 Мар 2009, 17:24

Когато ние решихме да откажем дъщеря ни от биберонна просто го прибрахме и я сложихме да спи без биберон. И падна един рев - седнала в кошарата и си реве за бибата. Аз обаче не я давам и и говоря ,че вече е голяма и че големите деца  спят без биби и от тоя род. Девойката обаче изобщо не ме чуваше и заспа от плач седнала в кошарата. И на другия ден вече нямахме никакви проблеми. Така че здрави нерви и непреклонност ще ти свършат работа.
Tiny
Tiny
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by флоресита Пон 16 Мар 2009, 00:14

Ужас!Предполагах 4е трябва да се подложа на подобен стрес Не реви ,така се размеквам като ревне или по то4но хич не ми се слуша рев.От както ходи и се катери така ми обсебва времето,4е като тръгна да я приспивам само се моля да заспи бързо и аз да си погледна няква работа...а сега какво ме чака.... Голяма усмивка
Отворена съм за всякакви прдложения!!! Razz
флоресита
флоресита
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by mamazavinagi Пон 16 Мар 2009, 08:59

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

ето я темичката, ще ги слея, че да не се пилее инфото Усмивка
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Далия Пон 16 Мар 2009, 09:43

Нямаше проблем при отказването на залъгалката и при двете ми дечица. Когато голямата стана на 1г., просто я прибрах, а тя за моя изненада не я потърси.
Малката ползваше залъгалка почти до 2г. и имах опасения, че няма да минем толкова леко. Понеже тя вече говореше и разбираше, една вечер обясних, че ще дадем бибата на някое малко бебенце. А тя като една истинска кака, се съгласи.
Далия
Далия
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by cveti555 Пет 03 Апр 2009, 09:37

Момичета, да ви се похваля- от 4 дни мойта щерка е без биба dance тя е на почти година и дест и вечно заспиваше с нея!
Преди няколко дена,така се вбесих от тая биба,че като си ляга дребоса я взех и я изхвърлих. Казах й че Макс я изяде(кучето на двора) Голяма усмивка После, като ми мина беса си викам:
Цветкеее, сега като писне посред нощ.....ужас!
Обаче тя си я търси известно време и си мърмори: Мак - ияде,Мак-ияде и заспа!
Без проблеми! Само гледа кучето накриво Търкалям се от смях
Много съм горда,защото с каката не го направих и тя смука биба да три годишна Шокиран
Но с малкото викам: край!

Та така,сега ще се прехвърля в другата темичка - за гърнето,че там нещо нещата куцат.. Хммм
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by mamazavinagi Пет 03 Апр 2009, 10:04

Бравооо. Много се радвам за малката Хриси, не се тревожи и с гърнето ще свикне.
Бравооооо
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by bobeto Пет 03 Апр 2009, 15:49

Боби беше на 9-10 месеца когато му спрях всякакъв вид биберони,залагалки и др. 3 дни му беше много криво,затова започнах да го преспивам на ръце и след това мина месец и започнах да го преспивам в креватчето като му пеех песнички,разказвах приказки и сега като му дам биба той ми я дава на мен Търкалям се от смях .Става много лесно стига да имате тарпение и нерви да ги оставате малко да пореват(поне аз така направих) пожелавам УСПЕХ на всички Евала Евала
bobeto
bobeto
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by cveti555 Пет 03 Апр 2009, 16:09

Напълни си права! Аз досега все отлагах, а етрябвало да го направя по-рано и от раз. Ама на,чак сега Тъжен
И аз пожелавам мнооого търпение и успех в борбата с бибите Усмивка
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Ванчето Вто 21 Апр 2009, 11:03

Ние не сме ползвали нито шише с биберон,нито залъгалки,Гоги не знае какво е това,бях му купила биба,но той така и не я хареса и повече не съм му предлагала,той,когато е кисел търси само гърдата,такива залъгалки не ги признава Голяма усмивка
Ванчето
Ванчето
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by bobeto Вто 21 Апр 2009, 19:35

може само да се радваш че не е искал биба Голяма усмивка
bobeto
bobeto
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Cveti789 Вто 21 Апр 2009, 20:09

оф и аз трябва да го отказавам,мисля когато бсички зъби му поникнат.Цял ден е без биба и само като я види се сеща за нея.
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by lenig Сря 22 Апр 2009, 13:54

Предложих и на моята дъщеря биба, но тя не я иска - не знам до колко е добре, опасявам се да не започне да си смуче пръстите, но само времето ще покаже.
lenig
lenig
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Гост Сря 22 Апр 2009, 14:03

И моята щерка не я долюбва бибата,купувала съм й всякакви биби,но не ги задържа в устата.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Гост Чет 04 Юни 2009, 12:24

Просто сам се отказа от нея, не пожела въобще нова. Не знам на какво се дължи. Той и рядко я искаше, но на 6 месеца въобще и не я пожела повече. Голяма усмивка
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by daisy Пет 05 Юни 2009, 10:14

И при мен нямаше проблеми - баткото сам се отказа към 9-месечна възраст, а малката така и не "залюби" залъгалката.
Чух, че това с отрязване върха на биберона действало безотказно. Евала
daisy
daisy
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by lusien Пет 05 Юни 2009, 10:36

И ние още сме с биба, а вече е на годинка. Успокоявам се с това, че я иска само като заспива, иначе дори не я поглежда. Но не мога да си представя как ще го приспя без биба. Вечер заспива като пие мляко на шишето и въпреки, че спи си отваря устенцата да му дам бибата и ако не го направя отваря и очите и започва да плаче. Мани-мани... Не реви мама
lusien
lusien
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея. - Page 2 Empty Re: Биберон- залъгалка.И как да се откажем от нея.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите