Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

+32
Ruseva
mimi281977
blueflower
mihova
makka_paka
fionna_sv
petia_18
iletoili
descata
ment
styyni
Mimoza
iordanka21
Далия
Lindzi
qna_georgieva
флоресита
gabigabi 3399
radivdani
Bubsi
cveti555
Schatzе
desimon
Xandria
liliq86
деси
bambolina
momoni
teqnstal
Cveti789
mamazavinagi
gti
36 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by gti Съб 05 Апр 2008, 21:08

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?
gti
gti
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by mamazavinagi Съб 05 Апр 2008, 21:11

Ами по принцип НЕ, но живота ме е научил никога да не казвам никога. Не се знае какви времена ще дойдат и дали ще живеем тук в града или изобщо в България, затова не мога да съм сигурна в отговора си, защото ако това се случи, кой ще се грижи за тях- по добре сред хора, от колкото сами.
Въпроса е много спорен и зависи от много обстоятелства. Засега обаче отговарям НЕ. Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Cveti789 Съб 05 Апр 2008, 21:47

не,никога не бих оставила майка ми в старчески дом.
Cveti789
Cveti789
Модератор
Модератор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by teqnstal Пон 07 Апр 2008, 19:08

Не абсолютно никога давам всичко за тях.Способна съм на всичко за мойте дечица и за мойте родители.Много си ги обичам.Да са ми живи и здрави.Умирам за тях. прегръдка прегръдка прегръдка прегръдка прегръдка прегръдка
teqnstal
teqnstal
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by momoni Пон 07 Апр 2008, 23:50

Много е трудно да се гледа възрастен човек,но НЯМА да ги пратя!
momoni
momoni
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by bambolina Вто 08 Апр 2008, 01:07

Не искам и да си помислям за такава алтернатива, но не дай си Боже , ако Съдбата ме изпляска с такова предложение ще се мъча да го променя и ще жертвам както родителите ми се жертват за мен и продължават да го правят.
Няма ненаказано добрина.....................
bambolina
bambolina
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Гост Вто 08 Апр 2008, 17:21

Не!!!И се надявам никога да не ми се наложи дори да го обмислям като вариант!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by деси Вто 08 Апр 2008, 19:54

Не не бих,знам че е трудно да се гледат стари хора,защото са по-зле и от децата.Ще си ги гледам както те са ме отгледали въпреки всички трудности.
деси
деси
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by liliq86 Пон 23 Юни 2008, 18:44

Не!Не бих оставила майка си!
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Xandria Пет 27 Юни 2008, 23:39

Е то има ли някой , който да каже да от тук присъстващите , поне...
Аз си мисля , че въпроса донякъде е неправилно поставен \ авторката моля да ме извини Срам ме е \, защото родителите ни не са някакви вещи , че да ги оставим в старчески дом и колкото и да са възрастни в един момент те сами ще могат да решават за себе си...Разбира се , че не бих изоставила майка си, ако тя има нужда от мен, но така поставен въпроса е обвиняващ и всеки ще каже не...Както каза Туци много и различни са обстоятелствата в живота Ами ако старческия дом е в Швейцария, защо не? Голяма усмивка
Шегичка!
Xandria
Xandria
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by desimon Съб 28 Юни 2008, 00:33

наистина въпроса е спорен аз нямям вече родители и незнам ,майками беше с много младежки разбирания,
имам един приятел ,майкаму сама поиска в старчески дом за а не им тежи обаче да ви кажа този дом като го видях лукс обслужване и т.н. и по две баби в стая и тя доволна има си компания
desimon
desimon
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by mamazavinagi Съб 28 Юни 2008, 08:11

Nowak написа:Е то има ли някой , който да каже да от тук присъстващите , поне...

Да ти кажа, честно имаше една, която отговори така- да ще ги пратя и окото ми няма да мигне, но тя вече не е сред нас, а и мненията и са изтрити. Намигане
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by liliq86 Съб 28 Юни 2008, 18:41

Шокиран ВЯРНО ЛИ???
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by mamazavinagi Съб 28 Юни 2008, 18:57

liliq86 написа:Шокиран ВЯРНО ЛИ???
Да вярно е и другите могат да го потвърдят, които са от началото тук. Това беше най-добрата мама.
Написа го точно така, както Ви го написах и аз, и основанието и беше, това че тя е била изоставена от тях по домове или нещо такова.
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Schatzе Съб 28 Юни 2008, 19:17

Аз никога, не бих причинила такова нещо на моите родители. Ще си ги гледам, макар да знам какви криви хора стават възрастните. Ама да са живи и здрави. Не се знае и аз каква ще стана като остарея. Нали?! Голяма усмивка


tuci_iv написа:
liliq86 написа:Шокиран ВЯРНО ЛИ???
Да вярно е и другите могат да го потвърдят, които са от началото тук. Това беше най-добрата мама.
Написа го точно така, както Ви го написах и аз, и основанието и беше, това че тя е била изоставена от тях по домове или нещо такова.

А по повод на това тук - много вярно и още как. Беше писала без капка срам и угризение. Хммм
Schatzе
Schatzе
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by cveti555 Чет 21 Авг 2008, 17:14

Аз не бих ги пратила,дано не се налага де,че не се знае какво ни е подготвила съдбата!
Но лично за себе си ще кажа че един ден ако вече не мога да се обслужвам сама,бих предпочела старческия дом.Изобщо не искам да причинявам такива страдания на децата си! Има много хубави домове,където старите хора се чувстват добре.Навсякъде по света съществуват и хората там не са забравени от бога.А само ние мислим за тези домове като за затвори!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Bubsi Пет 12 Сеп 2008, 10:04

cveti555 написа:Аз не бих ги пратила,дано не се налага де,че не се знае какво ни е подготвила съдбата!
Но лично за себе си ще кажа че един ден ако вече не мога да се обслужвам сама,бих предпочела старческия дом.Изобщо не искам да причинявам такива страдания на децата си! Има много хубави домове,където старите хора се чувстват добре.Навсякъде по света съществуват и хората там не са забравени от бога.А само ние мислим за тези домове като за затвори!
МНого точно казано! Лошото е че тук, както в повечето слуаи домовете са под всяаква критика, а ако има някой по-читави или луксозни пък цената е безумна сигурно....Старчески дом тук го разбираме нещо като затвор, все е дно ги отритвам еи край вече...не е така това по принцип е място за възрастни хора, където се занимават с интересни за тях неща, имат си компания и забавления! Иначе висят по апратаментите и единственото развлечение им е телевизията или клюките пред блока...Ужасна перспектива....
Bubsi
Bubsi
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by radivdani Пет 12 Сеп 2008, 11:48

У нас някак си не се възприема добре изпращането в старчески дом. Според мен тук става въпрос за обществени нагласи. В този ред на мисли ще отговоря с не. Бих отговорила с да ако условията във въпросния старчески дом са отлични, ако родителите ми биха се чувствали добре там сред хора на своята възраст, ако не биха се чувствали изоставени от нас, ако те сами пожелаят това.
radivdani
radivdani
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by gabigabi 3399 Пон 06 Окт 2008, 14:21

НЕ,ИМАМ САМО МАЙКА СИ,ВЕЧЕ ОТ 12 ГОДИНИ ЖИВЕЕ САМА
И ВИНАГИ Е НА ПОВИКВАНЕ,В ПОМОЩ НА МЕН ,ДЕЦАТА И РОДАТА.
ТЯ Е НЕВЕРОЯТНО СИЛНА И ВОЛЕВА ЖЕНА И АЗ СЪМ И МНОГО ПРИЗНАТЕЛНА.
ВЕЧЕ ИМА 3 ВНУЧКИ И 1 ВНУК И ТЕ Я ОБОЖАВАТ.И ВСИЧКИ ТЯХ Е ГЛЕДАЛА И
ПРОДЪЛЖАВА ДА Е ТЯХНО РАЗПОЛОЖЕНИЕ,ТА ЗАСЛУЖАВА ЛИ ТАКАВА УЧАСТ?НЕ достоен си
gabigabi 3399
gabigabi 3399
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by флоресита Пон 06 Окт 2008, 14:56

radivdani написа:У нас някак си не се възприема добре изпращането в старчески дом. Според мен тук става въпрос за обществени нагласи. В този ред на мисли ще отговоря с не. Бих отговорила с да ако условията във въпросния старчески дом са отлични, ако родителите ми биха се чувствали добре там сред хора на своята възраст, ако не биха се чувствали изоставени от нас, ако те сами пожелаят това.
да,мисля 4е в българия наистина нещата стоят така за съжаление!
Моя дядо(на баща ми)е в стар4ески дом от 10 години насам.В Пловдив има един дом,за който трябва да имаш връзки като корабни въжета за да влезеш.Дядо ми на времето е бил активен борец,затова сега взима една не лоша пенсия.Остана сам,защото баба ми почина отдавна.Той има двама синове ,три внука и две правну4ета,това са много хора който разполагат със самостоятелни жилища и на теория при добро желание биха могли да се грижат за него.Само 4е нещата са по разли4ни....
В дома му осигуряват самостоятелна стая с баня и тоалетна и с парно,топла храна,перат го и три пъти в седмицата му се 4исти.Също има и лекарски контрол.До преди година беше добре,гледаше си зарзават на ранчето и даже си има гадже в стаята...
не смятам 4е е зарязан,макар яа да съм най дале4ния му 4овек,защото нашите са се разделили когато съм била много малка,но повчрваите ми 4е той се чувства добре там...сред хора на неговата възраст.Мисля 4е много по депресиран ще бъде ако се 4увства като тежест на някои от семейството му.
Аз не бих пратила майка си в дом,защото и аз живея в българия и стардам от тези предрасъдаци,но ако тя реши да го направи съм сигурна 4е никой няма да може да я спре...
флоресита
флоресита
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Гост Нед 15 Фев 2009, 12:44

НЕ НИКОГА нито майка ми нито баща ми
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by qna_georgieva Пет 20 Фев 2009, 21:37

Абсурд
qna_georgieva
qna_georgieva
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Lindzi Съб 21 Фев 2009, 23:16

И аз съм на същото мнение като вас - Не.
Ще дам пример с бабите и дядовците ми - всички сме ги гледали по домашному, обикновено за няколко месеца след инсулта, те си отидоха много бързо, но друг беше въпросът с дядо ми, който имаше болестта на Алцхаймер и шизофрения. Лекарите ни препоръчаха да е винаги под лекарско наблюдение и в специализирана болница. След като го изписаха от тази клиника, поради недостиг на места, един Дом за стари хора, реши да го приеме. Когато документите бяха готови, дядо почина в болницата - просто неможеше в неговото състояние да го гледаме у дома.
Така че, няма тук ще го оставя или не, понякога човек няма избор.
Баба ми, много иска да е в Старчески дом, но там където живее няма места, а желанието й да я гледаме у тях, е невъзможно защото ние сме в Бургас, а тя е в Добрич. Там я гледа вуйчо ми, а при наша покана да дойде тук - тя отказва. Всеки си е свикнал на своето място, където е израснал.
Lindzi
Lindzi
SPAMMER
SPAMMER


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Далия Съб 21 Мар 2009, 08:51

Сърце не би ми дало.
Но, както казва Lindzi, животът е непредсказуем. И ме е научил никога да не казвам никога.
Далия
Далия
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Гост Пет 15 Май 2009, 01:40

НЯМА да ги пратя!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите