Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

+32
Ruseva
mimi281977
blueflower
mihova
makka_paka
fionna_sv
petia_18
iletoili
descata
ment
styyni
Mimoza
iordanka21
Далия
Lindzi
qna_georgieva
флоресита
gabigabi 3399
radivdani
Bubsi
cveti555
Schatzе
desimon
Xandria
liliq86
деси
bambolina
momoni
teqnstal
Cveti789
mamazavinagi
gti
36 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by cveti555 Пет 15 Май 2009, 13:03

Да,наистина живота е непредсказуем! Никой не заспива вечер с идеята че ще изпрати родителите си в старчески дом! Обаче понякога се налага и е добре и за двете страни. Аз лично вече съм се изказала по този въпрос. Лично за себе си знам че ако един ден не мога да се обслужвам сама, мястото ми е в такъв дом. Не смятам че децата ми трябва да ме гледат! Абсолютно против съм робуването на схващането че щом съм ги гледала,ще ме гледат и те! Това е абсурд! Всеки си изживява живота и дава на близките си любов! Но като дойде момента отива там-за където е!
Време е да се преборим с общоприетата теза че старческия дом е инквизиция!
cveti555
cveti555
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by iordanka21 Пет 15 Май 2009, 13:17

не никога те бих ги пратила та нали те саме отгледали те мен да не би да са ме оставяли
iordanka21
iordanka21
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Mimoza Съб 16 Май 2009, 22:59

не, никога
Mimoza
Mimoza
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by styyni Нед 17 Май 2009, 14:49

И аз никога,нали те са ме изгледали целувчица
styyni
styyni
властелина на форума
властелина на форума


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by ment Нед 17 Май 2009, 15:06

Абсолютно съм съгласна с cveti555. Лошото е, че старчески дом, дом за сираци...всички тези места са синоним на безхаберие и мизерия. Просто така са ни "устроени" нещата в държавата.
Ако нещата бяха по-различни не мисля, че е чак толкова лоша тази мисъл да изпратиш родителите си в дом.
Повярвайте ми, дядо ми остана наскоро вдовец и понеже не може да се обслужва сам се наложи на нашите да го вземат при тях в апартамента. За дискомфорта и промяната на живот на родителите ми няма да ви говоря, ама на този човец никак не му е лесно. Цял живот свикнал на село, на въздух, а сега затворен между четири стени и по цял ден сам(все пак родителите ми са млади хора, работещи).
Така, че ако имаше възможност щяха да го изпратят в дом. Това не означава, че щяха да го изоставят.
avatar
ment
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by descata Пон 18 Май 2009, 08:35

за нищо на света Ако не ми мине котка ,абсурд-не мога да си го помисля дори
descata
descata
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by iletoili Чет 04 Юни 2009, 13:39

не  разбира  се  дори  да  се  бутаме  100  човека  в   40  квадрата апартамент
iletoili
iletoili
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by petia_18 Пон 08 Юни 2009, 15:18

Не никога.
petia_18
petia_18
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Гост Пон 08 Юни 2009, 15:39

Изцяло подкрепям мнението на цвети555.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by fionna_sv Вто 09 Юни 2009, 21:50

Преди години на този въпрос бих отговорила категорично: НЕ. Но не и днес. Бях на 13 години, когато започнах да се грижа за мама, която беше неизлечимо болна. Аз бях дете. Не можех да готвя, не знаех какво трябва да правя. Знех само три неща: Първото, че не трябва да оставя мама да умре.
Второто, че не трябва да спирам да й давам лекарствата редовно. Дори, когато тя отказва да ги пие.
Третото, не трябва да спирам да уча.
Изпълних ги. Но мама се влошаваше. Направи няколко опита за самоубиство. От срам, че вече не може да се грижи за мен, а аз трябва да я обслужвам. А аз не мога да ви опиша, какъв страх съм брала дали няма да се нарани и дали когато влеза вкъщи ще я намеря жива. Влоши се до там, че вече не може и да ходи. Само сяда в леглото. Аз тежа 43 килограма, а тя с 15 повече. По висока е от мен. Не можех вече да я къпя. Тя сега е в старчески дом. Тя го пожела. На мен ми е тежо и до днес. Не се оправдавам, но съзнавам, че не мога са се грижа за нея. До последният й дъх ще се моля зя чудо. Никога не съм се срамувала, че тя е болна. Дори когато са ми се подигравали. Тя е МАМА. Много ме боли за нея. А тя ме успокоява с думите:"Аз съм твоя майка, ти си моя дъщеря. Аз те обичам и ти ме обичаш, но аз не съм твоя рожба и ти не си моя майка".
fionna_sv
fionna_sv
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Гост Чет 13 Авг 2009, 15:02

не никога немога да оставя родителите в този дом
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by makka_paka Нед 30 Авг 2009, 02:03

И аз не бих оставила родителите си в старчески дом, било то луксозно или не. Много си ги обичам. Както те са намерили сили да ме излгедат, така и аз бих искала да си върна жеста. Децата ни също взимат пример от нас. И ако станат свидетели на лошо отношение към родителите, тогава на какво можем да се надяваме ние, когато остареем? Прави добро, за да ти се отвръща с добро. Но и аз като останалите мами човек не знае какво може да му дойде на главата.
Мъчно ми стана за момичето по-горе. Колко малка е била и с каква мъка се е борила. Просълзи ме, направо.
makka_paka
makka_paka
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by mihova Нед 30 Авг 2009, 18:10

моите-не,но на съпруга ми-ДА Голяма усмивка
mihova
mihova
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by gabigabi 3399 Вто 01 Сеп 2009, 11:34

ИЗКЛЮЧЕНО И НЕДОПУСТИМО!!! Изненадан
gabigabi 3399
gabigabi 3399
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by blueflower Вто 01 Сеп 2009, 17:43

Категорично - НЕ!
blueflower
blueflower
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by mimi281977 Чет 03 Сеп 2009, 13:04

нее никога ,нали те са ме отгледали
mimi281977
mimi281977
форум-фен
форум-фен


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Ruseva Съб 19 Сеп 2009, 21:33

Категорично-НЕ.
Ruseva
Ruseva
начинаещ
начинаещ


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Гост Чет 01 Окт 2009, 20:49

никак, ама никак не прекалено много ги обичам,за да ги изпратя там
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by lady sibel Пон 23 Авг 2010, 08:31

Обичам много родителите си,не искам да казвам никога ,защото човек никога не знае ккаво може да му опре до главата,но определено не искам да изоставям родителите си.Така както те са ме пазили и закриляли искам и аз да постигна същото за тях. Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 465484
lady sibel
lady sibel
спечелен за каузата
спечелен за каузата


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by pumpal21 Чет 02 Сеп 2010, 00:18

Категорично-НЕ
pumpal21
pumpal21
Глобален Модератор
Глобален Модератор


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by nina style Пон 06 Дек 2010, 13:35

Не искам и да си го помислям . Не мисля ,че сърце ще ми даде да постъпя така . По принцип НИКОГА НЕ КАЗВАЙ НИКОГА ,но що се отнася до моите родители бих казала НИКОГА . Не упреквам хората ,които са го направили ,защото всеки си знае положението . Имам приятелка на която и се наложи ,защото майка и е с много тежка болест и се нуждае от грижи 24 часа в денонощието . Тя е с малко дете и никой който да и помогне. Просто нямаше избор . Дано на никой не му идва на главата .
nina style
nina style
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Беата Симеонова Пет 11 Фев 2011, 16:42

Няма такава алтернатива-категорично съм против!Колкото и трудно да се гледа възръстен или болен човек,не трябвя да се забравя,че това е родител и ни е дал живот!
Беата Симеонова
Беата Симеонова
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом? - Page 2 Empty Re: Бихте ли изпратили родителите си в Старчески дом?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите