Мама Завинаги форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Има ли бъдещи мами-юни?

+10
деси
Schatzе
desimon
mavi
cveti555
mamazavinagi
iva
Cveti789
liliq86
dachi
14 posters

Страница 2 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by liliq86 Пет 09 Май 2008, 08:36

tuci_iv написа:
Здравей и от мен. Да За лежането по- гръб не трябва да го правиш, трябва да лежиш на дясната страна, но може и на лявата(аз така правех). Тя моята не спираше да рита нито през деня, нито през нощта. Буйна беше преди да се роди- и сега е такава. Търкалям се от смях Търкалям се от смях Търкалям се от смях
ЕвалаТака правя!Наистина е много неудобно!
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by dachi Пет 09 Май 2008, 20:45

аз май някъде четох, че по гръб било по полезно да се спи, а не настрани. на мене лично не ми е удобно да спя нстрани, защото така имам чувството, че бебето застава на тази страна, на която спя и така ми е много дискомфортно. просто като легна на ляво цялото бебе отива там и започва много да мърда тогава, за това лежа предимно по гръб.
dachi
dachi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by dachi Пет 09 Май 2008, 20:48

а аз доколкото знам трябва да лежиш наляво, а не надясно докато си бременна за това съм сигурна и ако намеря инфото ще ви го дам.
dachi
dachi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by mamazavinagi Пет 09 Май 2008, 20:56

dachi написа:а аз доколкото знам трябва да лежиш наляво, а не надясно докато си бременна за това съм сигурна и ако намеря инфото ще ви го дам.
Абе моят доктор каза на дясно, пък аз спях на ляво. Не съм имала проблеми Голяма усмивка А за това по гръб, се притиска наистина нещо, ама какво беше и на бебо не му е удобно, така поне моят доктор ми каза. Ами, ко да направя
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by dachi Пет 09 Май 2008, 21:14

е,да ама при всеки е различно и ние май сме изключение Голяма усмивка . просто аз си изказвам мнението как на мен ми е удобно.
dachi
dachi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by liliq86 Пет 09 Май 2008, 22:32

оооххх и на мене ми е мнаго удобно по гръб ама нали ви казвам че започва до тупка и ме е страх.А за лежането на страни и мойта доки ми каза че по принцип е по-хубаво на ляво да се лежи,защото някои мами като легнат на дясно и притискат вена Кава Чеша се по главата.
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by mamazavinagi Съб 10 Май 2008, 10:38

tuci_iv написа:
dachi написа:а аз доколкото знам трябва да лежиш наляво, а не надясно докато си бременна за това съм сигурна и ако намеря инфото ще ви го дам.
Абе моят доктор каза на дясно, пък аз спях на ляво. Не съм имала проблеми Голяма усмивка А за това по гръб, се притиска наистина нещо, ама какво беше и на бебо не му е удобно, така поне моят доктор ми каза. Ами, ко да направя
Боже сякаш чафка ми е изпила мозъка. Де съм гледала като съм писала и аз не знам. Сега като си го прочетох, ми то е точно наопаки това, което съм искала да кажа.
Доктора ми казваше на ляво, но понеже моят мъж все спеше от нея страна и ми издишваше въздуха в летните жеги, аз все спях на дясно.
П.П. Извинете ме за огромното объркване. Срам ме е
mamazavinagi
mamazavinagi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by liliq86 Съб 10 Май 2008, 10:46

RazzНяма нищо аз малко се позачудих,ама викам щом казва! Намигане
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by iva Съб 10 Май 2008, 11:00

Здравейте тумбалачки Голяма усмивка За какво спане си говорите ?То трудно става както и да се обърна.Голямо подритване!Като легнем по гръб бебето притиска коремната аорта и затова усещаш тупкане ,може да усетиш и задух даже-тогава спим почти седнали Търкалям се от смях Търкалям се от смях Търкалям се от смях голям кеф а?Дерзайте не остана!liliq86 мерси за идеята с микровълновата .С каката я ползвах да преварявам водата,но за шишетата не съм се сещала Хммм
iva
iva
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by liliq86 Съб 10 Май 2008, 12:02

Намигане Мерси,мерси!Айде бе мами каде сте?
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by liliq86 Съб 10 Май 2008, 12:16

Айде ще ви черпя едно кафенце с нещо за душата! Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 39135_982_m
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by dachi Съб 10 Май 2008, 17:04

благодаря за почерпката! как сте днес? мен нещо цял ден ме мързи....... и нищо не съм направила...а вие какво правите?
dachi
dachi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by liliq86 Съб 10 Май 2008, 19:01

Голяма усмивка Аз ко мислиш че правих.От дивана на леглота и обратно!
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by dachi Нед 11 Май 2008, 11:13

какво правите тумбачета? аз сега папкам и може и на 4разходка да отида.....а вие какво правите?
dachi
dachi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by liliq86 Нед 11 Май 2008, 12:10

:3dsmile_1418: Здравейте и от мен!И аз чакам да ми донесът нещо за ядене ,после отивам на кафенце и после тръгвам по Ломското да обикалям за да си накупя всичко останало за бебка!Като свърша ще пиша!А dachi да те питам нещо,ти изпитваш ли някакви болки или дискомфорт в областа на таза?Аз от 2 седмици се побърквам.Имам чувството че кокалите ми се стържат един в друг,много ме боли!Започнох да куцам и се изкривих на една страна.Питах доки и тя ми каза,че било нормално,защото таза се разширявал! Но чак толко възможно ли е да ме боли? Ц, не така
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by dachi Нед 11 Май 2008, 12:20

да ти кажа, че аз май съм по зле, защото например сутрин като стана и направя 2 крачки и кокалите започват да ми пукат, но там отдолу. имам чувството,че много се разширяват поне аз така го чувствам и вече другите болки, които са нормални и тях си ги имам. ама стискам зъби и си трайкам.
dachi
dachi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by liliq86 Нед 11 Май 2008, 15:49

Еми и аз гледам да стискам зъби,но понякога не мога да си мълча.Особено нощем като се обръщам на някаде такава болка изпитвам....направо нямам думи!Доста неприятно! Ядосан съм
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by iva Нед 11 Май 2008, 17:17

Здравейте шкембенца!За тези болки -аз със първата бременност не съм ги изпитвала и най вероятно за това не успях да родя нормално,а сега от 5ия месец някъде ги чувствам.Наистина си боли даже като си лежиш ,но пък се надявам тазът да се е разширил достатъчно ,че да не се налага второ секцио Усмивка
iva
iva
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by dachi Пон 12 Май 2008, 11:20

здравейте! как сте днес? ритат ли бебоците? моят направо ме разбива последно време, и то с каква сила.............
dachi
dachi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by liliq86 Пон 12 Май 2008, 19:38

Здравейте и от мен!Аз днес не съм ставала от леглото,снощи цяла вечер бях с контракции Съжалявам много се уплаших.Обадих се на доки и тя каза,да легна на ляво и да полежа известно време,и ми минаха.За тово сега само лежане!Още малко остана!Поне вчера си купих всичко за бебка,та ако стане нещо ще сме готови.
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by dachi Сря 14 Май 2008, 12:51

е, лили недей така! ще се оправиш, нали ние правиме всичко за тия бебоци още отсега, тъй че няма да има проблем да се родят няколко седмици по рано. то нали знаеш какви случаи има и после всичко е ок с майката и с бебето! ние с моят вчера ходихме на пазар и купихме всичко необходимо за бебо(най-важните неща) Голяма усмивка . поне сега съм спокойна,че ако тръгне да излиза по-рано ще съм подготвена за него. моята лекарка ми каза, че трябва да устискам до края на месеца и след това ако тръгна да раждам е нямало да има проблем. искам да те питам ти какви шишета си купила, каква марка? защото аз вчера много се чудих и накрая взехме един комплект на авент- 2малки шишенца, 2големи, допълнителни биберони, залъгалка и четка. пиши как си.
dachi
dachi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by liliq86 Сря 14 Май 2008, 17:55

Благодаря,че питаш,за сега се закрепих та съм по-добре.Не знам какво става но напоследък много често започва да ме боли долу ниско и с тия контракции......... Ц, не така Аза шишетата една приятелка ми даде много запазени 3 на AVENT 3 на CHIKO 1 на NUK.И днес аз си купих още едно на NUK.Ти какво купи за бебо?
liliq86
liliq86
упорит
упорит


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by dachi Чет 15 Май 2008, 10:09

радвам се,че си по-добре. и аз вече не ги издържам тия болки ниско долу+контракциите=Ти ма преби (това съм аз). ами какво купихме-креватче+матраче, чаршави, възглавничка, одеялце,пелена,олекотено одеяло,коритце със едно нещо което се слага да не се пързаля бебето(но незнам как се казва това нещо),както казах шишета, залъгалка,стерилизатор, няколко играчки, ножича със пиличка и още нещо беше в комплекта(ама не помня Ми никой не ми е вин какво), термометър за въздух и водата, хавлийка, бебешка козметика (кремче за дупето,олио,мляко,пудра и за къпане 2в1 шампоан и сапун), клечки за уши с ограничител и малко дрешки(2 бодита с къс ръкав, 4 с дълъг ръкав, едно по-дебело палтенце, 4 като камизолки в комплект с ританки). повече дрешки не съм взимала,защото майка ми не ми даде. тя каза, че ще купи комплект за исписването и още дрешлета, а и евентуално ако свекъра и свекървата се сетят, че трябва да купят нещо Свиркам си и съм щяла да ги натрупам много дрехи и за това не съм си давала парите за това. ако се сетиш, че трябва още нещо или не съм взела нещо важно кажи да запълвам пропуските ако се налага и докато е навреме Хммм .
dachi
dachi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by mavi Чет 15 Май 2008, 13:35

Извинявайте,че ви се намесвам в темата,но много се развълнувах
като четох за подготовката за бебоците.Много мило ми стана,само
като се сетя с какъв трепет очаквах моето бебче и с какво вълнение
съм пазарувала за него преди това.Желая на всички Ви леко раждане!
Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 387219 Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 465484 Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 387219 Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 465484 Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 387219 Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 465484 Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 387219
mavi
mavi
Администратор
Администратор


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by dachi Чет 15 Май 2008, 14:26

няма защо да се извиняваш, поне сме те зарадвали Намигане .
лили, ти сега с какво си уплътняваш времето? аз започнах да чета закона за движение по пътищата и си решавам листовки нон стоп, за да мога есента да започна курсовете и да съм подготвена и дай боже да взема книжка. така и така като легна после няма ставане и реших, че това е по-добрият вариант от зяпане на тв по цял ден
dachi
dachi
любител
любител


Върнете се в началото Go down

Има ли бъдещи мами-юни? - Page 2 Empty Re: Има ли бъдещи мами-юни?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите